Borek ozdrowial??? Moja corka czeka na Chryzanteme :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 26, 2005 12:59 Borek ozdrowial??? Moja corka czeka na Chryzanteme :)

czasami rece juz mi opadaja - pojechalam dzisiaj z kocurkiem na szczepienia - zeby zdazyc ze wszystkim przed przyjeciem Chryzantemy - a tu temp i na dodatek brzuch twardy, a od wczoraj podsikuje mi wszystko co mozliwe w domu
wet tlumaczy to tym ze to znak ze "przywoluje" kotke ktora stracil (mam nadzieje ze to to i ze nie jest chory)
i an dodatek ten twardy brzuch - dostal czopek - mam mu podac mleko(???) i czekamy na kuwete...
i nie mozemy zrobic testow - przez ta temp
jutro idziemy na kolejna wizyte
powiedzcie ze to nic strasznego
i ze nie bedzie problemu z przyjeciem Chryzantemy........
Ostatnio edytowano Czw sty 27, 2005 18:32 przez Czara, łącznie edytowano 1 raz
Czara (kociara :) ) i jej szczescia - syneczek Orlando - najpiekniejszy i najmadrzejszy chlopczyk na świecie i Penelopa (zwana Zlodziejem) - wiecznie glodna, ale przekochana!!!

Czara

 
Posty: 282
Od: Pon lut 10, 2003 15:12
Lokalizacja: okolice Wroclawia

Post » Śro sty 26, 2005 13:04

Nie podawaj mu mleka, bo tylko wywołasz biegunkę (kolejny kłopot na bolący brzuch! :( ) Podaj mu olej parafinowy, do kupienia w aptece bez recepty, strzykawką do pyszczka, ok. 5 ml aż do skutku (czyli zrobienia kupy ;) ), w odstępach parogodzinnych.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Śro sty 26, 2005 13:07

no wlsnie tez tym mlekiem sie zdziwilam 8O
naprawde ten rok kiepsko mi sie zaczal - licze na to ze to juz koniec problemow - no w koncu musi byc dobrze!
Czara (kociara :) ) i jej szczescia - syneczek Orlando - najpiekniejszy i najmadrzejszy chlopczyk na świecie i Penelopa (zwana Zlodziejem) - wiecznie glodna, ale przekochana!!!

Czara

 
Posty: 282
Od: Pon lut 10, 2003 15:12
Lokalizacja: okolice Wroclawia

Post » Śro sty 26, 2005 15:31

ale skad ta temperatura?
czy to tylko od tego brzucha???
Czara (kociara :) ) i jej szczescia - syneczek Orlando - najpiekniejszy i najmadrzejszy chlopczyk na świecie i Penelopa (zwana Zlodziejem) - wiecznie glodna, ale przekochana!!!

Czara

 
Posty: 282
Od: Pon lut 10, 2003 15:12
Lokalizacja: okolice Wroclawia

Post » Śro sty 26, 2005 16:22

Co to znaczy - twardy brzuch?
Powiekszony, wzdety - czy po prostu twardy? Bo jlsi to trzecie - to moze byla to po prostu obrona miesniowa.
Co to znaczy - posikuje wszedzie?
Moze on po prostu ma zapalenie drog moczowych?

Blue

 
Posty: 23497
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro sty 26, 2005 16:40

Blue - twardy - tak powiedzial wet - ja nei wiem czy on twardy czy nie - ja nie widze roznicy ale sie na tym ni eznam :(
posikuje - tzn wczoraj wieczorem kucal gdzie sie dalo - najlepiej na lozku lub ciuchach, wysadzany do kuwety robil po kropli, dzisiaj wsadezilam go do samochodu zeby zawiezc do weta i oczywiscie siku bylo natychmiast - wysadzilam go na ulice - tym razem sikal i sikal....
pisalam co powiedzial na to wet....
ja nie znam sie na kocich chorobach :(, moje zawsze byly zdrowe, a tu nagle choroba Kici, teraz tez widze ze nie jest do konca ok....
Czara (kociara :) ) i jej szczescia - syneczek Orlando - najpiekniejszy i najmadrzejszy chlopczyk na świecie i Penelopa (zwana Zlodziejem) - wiecznie glodna, ale przekochana!!!

Czara

 
Posty: 282
Od: Pon lut 10, 2003 15:12
Lokalizacja: okolice Wroclawia

Post » Śro sty 26, 2005 16:50

Ojojoj - z tego co piszesz to kocio ma niezla infekcje drog moczowych a nie zatwardzenie :(

Blue

 
Posty: 23497
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro sty 26, 2005 17:06

to lekarz by tego nie rozpoznal?????
dosc szczegolowo mu opowiedzialam co kocurek robi
ma temp 39,4 - jak to ma sie na kota???
i skad ew to zapalenie ?????
(dostal jakis zastrezyk przeciwzapalny - wiec moze ten wet cos podejrzewa?????)
Czara (kociara :) ) i jej szczescia - syneczek Orlando - najpiekniejszy i najmadrzejszy chlopczyk na świecie i Penelopa (zwana Zlodziejem) - wiecznie glodna, ale przekochana!!!

Czara

 
Posty: 282
Od: Pon lut 10, 2003 15:12
Lokalizacja: okolice Wroclawia

Post » Śro sty 26, 2005 17:21

wiesz co ten wet to dziwny jakiś - żeby mleko ordynować na zatwardzenie - i jeszcze lekceważyć takie objawy jak nietypowe i częste sikanie - fachowcem nie jestem, ale nawet mnie to zdumiało...
Aśka i...
Obrazek

tomoe

 
Posty: 2278
Od: Wto sie 03, 2004 21:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 26, 2005 17:25

Temperartura nie jest moze wysoka ale jest, a te zachowania kuwetkowe ( a raczej nie-kuwetkowe :wink: ) nie wygladaja jak zwykle znaczenie czy "przywolywanie kotki". On ma widac z tym problem skoro czesto kropelkuje a jeszcze inne objawy infekcji ma... Moze go pecherze boli nie brzuszek? A moze jedno i drugie? Sprobuj zlapac mocz do badania, pewnie cos kolo 10 zl a bedzie wiadomo co jest. Pewnie trzeba bedzie Kocinke przeleczyc, ale nie denerwuj sie- to nic strasznego :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sa dwie Mamy i jedno Slonce/chociaz kazda inaczej kocha/Marta ma podrapane od "zabawy" rece, Ania- mruczacego na kolanach kota.

nan

 
Posty: 3267
Od: Śro lis 12, 2003 19:54
Lokalizacja: Warszawa-Mokotow

Post » Śro sty 26, 2005 17:34

ale jak z;apac ten mocz?
Czara (kociara :) ) i jej szczescia - syneczek Orlando - najpiekniejszy i najmadrzejszy chlopczyk na świecie i Penelopa (zwana Zlodziejem) - wiecznie glodna, ale przekochana!!!

Czara

 
Posty: 282
Od: Pon lut 10, 2003 15:12
Lokalizacja: okolice Wroclawia

Post » Śro sty 26, 2005 19:20

No...metod jest kilka :wink: U nas wychodzi podstawienie pojemniczka- Luneczek idzie siusiu, kuca w kuwetce, zaczyna siuskac (koniecznie musi sam zaczac, inaczej sobie pojdzie :twisted: ) i hyc! Troszke podnosimy ogonek i podstawiamy pojemnik. Kicia niezadowolona ale siusia dalej.
Mozna sprobowac z pusta kuweta i zebrac strzykawka. Albo taka prawie pusta, ewentualnie odrobina zwirku czy gazety- bedzie zanieczyszczony ale trudno. O sposobach lapania siooo bylo na forum juz wielokrotnie, poszukaj :wink:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sa dwie Mamy i jedno Slonce/chociaz kazda inaczej kocha/Marta ma podrapane od "zabawy" rece, Ania- mruczacego na kolanach kota.

nan

 
Posty: 3267
Od: Śro lis 12, 2003 19:54
Lokalizacja: Warszawa-Mokotow

Post » Czw sty 27, 2005 18:39

Goraczki nie ma, brzuszek miekki (wczoraj 2 koopki byly) - taki "normalniejszy" sie zrobil - jutro jesczez raz idziemy na kontrole i za tydzien sczzepienia a pozniej juz coraz blizej do tej malej czarnuszki ktora zajela juz miejsce w moim serduchu - zreszta nie tylko moim
wczoraj pokazalam Chryzanteme mojej 3 letniej coreczce - spytalam czy chce taka koteczke
wyjasnilam jej ze to nie Kicia (ja nazywam Chryzanteme - Czara Chryzantema - Rysiu - chyba wybaczysz....)- ona szybko podchwycila ze to inna kotka i byla bardzo zadowolona ze bedzie mieszkac w naszym domu
dzisiaj pierwsze pytanie przy odbiorze ze zlobka - czy juz przywiozlam Czare - hmmmm moje tlumaczenia ze najpierw musimy wyleczyc Borka nic nie daly - lzy laly sie strumieniami
a na koniec powiedziala - mamo ja ja bardzo kocham - ona jest taka biedna bo nie mam mamusi - a u nas bedzie jej dobrze :1luvu: i zaczekam na nia az mi ja przywieziesz :)

szkoda ze nei mozecie tego slyszec jak ona mowi o tej Caze :)
Czara (kociara :) ) i jej szczescia - syneczek Orlando - najpiekniejszy i najmadrzejszy chlopczyk na świecie i Penelopa (zwana Zlodziejem) - wiecznie glodna, ale przekochana!!!

Czara

 
Posty: 282
Od: Pon lut 10, 2003 15:12
Lokalizacja: okolice Wroclawia

Post » Pt sty 28, 2005 20:21

po dzisiejszej kontroli Borka - jest ok :)
za tydzien robimy bdania krwi - trzymajcie kciuki - MUSZA byc dobre!!!!, pozniej jeszcze szczepienie i ......
Rysiu - wiem ze masz duzo pracy - ale strasznie jestem ciekawa co u malej slychac
Czara (kociara :) ) i jej szczescia - syneczek Orlando - najpiekniejszy i najmadrzejszy chlopczyk na świecie i Penelopa (zwana Zlodziejem) - wiecznie glodna, ale przekochana!!!

Czara

 
Posty: 282
Od: Pon lut 10, 2003 15:12
Lokalizacja: okolice Wroclawia

Post » Sob sty 29, 2005 17:31

Kciuki za zdrowie kotulka :ok: :ok: !!!

Tika

 
Posty: 9694
Od: Pon sie 02, 2004 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot], Zeeni i 556 gości