Kot Zuzanna

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 23, 2005 18:07 Kot Zuzanna

Witam szanownych forumowiczów.Jestem nowy na forum więc sorry jeśli nie piszę w jakimś określony temacie.
Posiadam ładną śmiesznie umaszczoną kotke lat 6 wysterylizowaną.
Do tej pory nie miałem z nią żadnego problemu.Od dzieciństwa była dobrze ułożona, zawsze załatwiała swoje potrzeby w kuwecie, nigdzie się nie włuczyła się po dworze, i jest bardzo czysta - tyle pochwał.
Jednak od czasu powiększenia domu (rozbudowa) zaczeła sikać gdzie popadnie.Uwielbia gazety, woreczki foliowe, poduszki z trawy morskiej na meblach rattanowych i wiele innych miejsc. Niewiem już co robić.POMÓŻCIE!!!!!!. Dopiszę jeszcze że kupkę robi normalnie w kuwecie.Pozdrawiam.

janko

 
Posty: 3
Od: Nie sty 23, 2005 17:51
Lokalizacja: Jaworzno

Post » Nie sty 23, 2005 18:14

Witaj :-)
Pozdrawiam prawie imienniczke ;-)
Ja bym zlapala siusiu do badania. Stres zwiazany ze zmianami w domu mogl byc przyczyna, ze zachrowowala na pecherz albo ma krysztalki?
Bez badania moczu trudno cos powiedziec. Warto tez byloby zrobic badanie krwi pod katem nerek (a jesli dawno nie miala - to morfologie z biochemia).
Najczesciej klopoty z mijaniem sie z kuweta wyikaja z choroby, niestety :-(
Szczesliwie - w wiekszosci przypadkow - kiedy nastepuje poprawa samopoczucia - problem znika :-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84876
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie sty 23, 2005 18:16

wiesz co, to co przychodzi mi do glowy to

a) stres, ale jesli to juz dlugo trwa to
b) choroba, moze miec zapalenie pecherza, i boli ja przy sikaniu, a kot to takie zwierze ze jak boli to unika, i jesli skojarzyla sobie ze sikanie w kuwecie boli to bidulka szuka roznych miejsc do zalatwiania sie łudząc sie ze na woreczku lub na gazecie bedzie mniej bolalo...

zbadaj jej mocz - jesli sam nie zlapiesz, idz do weterynarza, on wie gdzie nacisnac by z kota wyleciala odrobina moczu, takie badanie nie kosztuje duzo, max15 zl ale nawet chyba taniej... i takie przypadlosci leczy sie dosc dobrze z tego co wiem antybiotykami

Lena

 
Posty: 5089
Od: Śro wrz 29, 2004 13:00
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sty 23, 2005 18:18

Po pierwsze trzeba zrobić badanie moczu, może jej coś dolega. Druga sprawa: piszesz, że powiększyliście dom, możliwe, że kotka czuje sie niepewnie i znaczy teren? Może warto ustawić kuwety w miejscach, w których najczęściej załatwia swoje potzreby? Moja znajoma miala podobny problem i w ten właśnie sposób uporała sie z nim (kuwety należy stopniowo usuwać). Można też czasowo ograniczyć jej dostęp do niektórych pomieszczeń.
A przy okazji: witaj! :D

Izolda

 
Posty: 1793
Od: Czw gru 09, 2004 20:55
Lokalizacja: GrodziskMazowiecki

Post » Nie sty 23, 2005 18:19

Witam również :D
Zgadzam się jak najbardziej z Zuzą. Identycznie, jak Twoja kotka, zachowywała się moja Szelma- po pobraniu moczu do badania okazało się, że ma zapalenie dróg moczowych. Wszelkie sikanie poza kuweta skńczyło się po przeleczeniu jak ręką odjął.
Mocz badanie ogólne, to badanie stosunkowo tanie (ok.6zł.), zrobią je w każdym "ludzkim" laboratorium.
pozdrawiam :D
Obrazek

kordonia

 
Posty: 8759
Od: Czw sty 30, 2003 13:59
Lokalizacja: Elbląg

Post » Nie sty 23, 2005 21:35

Bardzo dziękuje za zainteresowanie.Zrobie Zuzannie badania chociaż myślę że sika mi złośliwie, gdyż potrafi przespać całą noc bez sikania w zamkniętym pokoju z synem lub nami i dopiero nad ranem idzie się załatwić w swoje upatrzone miejsce.Pozdrawiam.

janko

 
Posty: 3
Od: Nie sty 23, 2005 17:51
Lokalizacja: Jaworzno

Post » Nie sty 23, 2005 21:44

Kot z zapaleniem dróg moczowych odczuwa zwykle ból przy oddawaniu moczu, i z tego powodu stara się też jak najdłużej powstrzymywać przed zrobieniem sioosiu. Szelma, kiedy była chora, sikała raz na dobę :roll:
Obrazek

kordonia

 
Posty: 8759
Od: Czw sty 30, 2003 13:59
Lokalizacja: Elbląg

Post » Nie sty 23, 2005 22:37

@kordonia może masz racje bo Zuza też bardzo rzadko sika.Pozdrawiam.

janko

 
Posty: 3
Od: Nie sty 23, 2005 17:51
Lokalizacja: Jaworzno




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa i 532 gości