czy to są koty syjamskie ????

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 21, 2005 11:31

Ewa221 pisze:Tutaj :wink:


jakoś na nich nie widzę pasków a na tych "aukcyjnych" są wyraźne
rokko + Luzak + Cicia + Baxter
Obrazek Obrazek Obrazek
My, koci Ojcowie, musimy się trzymać razem !

rokko

 
Posty: 704
Od: Wto gru 07, 2004 11:00
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 21, 2005 11:34

Paski to akurat kwestia umaszczenia. Moga byc w paski, jak pisalam - odmiana tabby. Na przyklad: http://www.calvencadecats.nl/tabby-eng.html

Chodzi raczej o budowe ciala - sa stanowczo za duze na obecny wzorzec syjama. Sie tylko zastanawiam skad sie takie wziely bo moj Ozon to podobny kundelek :P

Pozdrawiam
Ag

Ag

 
Posty: 503
Od: Pon paź 04, 2004 20:33

Post » Pt sty 21, 2005 12:19

Ag pisze:Toz one dla mnie wygladaja calkiem jak "nowe".... stare syjamy to byly koty ciezkiego kalibru... okragla glowa, 8 kilo i bojownik w srodku :)

Pozdrawiam
Ag

No to zobacz jak wyglada ich tata :wink:
http://free.polbox.pl/t/tomkus/photos/aragorn.jpg

Agi

 
Posty: 15539
Od: Pt maja 17, 2002 19:19
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Pt sty 21, 2005 12:36

I jeszcze sie %$# powołuje na SHKRP. Czy ktoś zalogowany na allegro mógłby temu #$% wysłać poniższy tekst z Regulaminu Hodowlanego?:

"§ 7
Niedozwolona jest sprzedaż kotów z rodowodem FIFe do sklepów zoologicznych, na aukcjach internetowych oraz organizacjom prowadzącym jakiekolwiek testy i eksperymenty na zwierzętach. "

Do innego takiego samego artysty, który podał maila wysłałam
:evil:
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38272
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt sty 21, 2005 12:47

MariaD pisze:I jeszcze sie %$# powołuje na SHKRP. Czy ktoś zalogowany na allegro mógłby temu #$% wysłać poniższy tekst z Regulaminu Hodowlanego?:

"§ 7
Niedozwolona jest sprzedaż kotów z rodowodem FIFe do sklepów zoologicznych, na aukcjach internetowych oraz organizacjom prowadzącym jakiekolwiek testy i eksperymenty na zwierzętach. "

Do innego takiego samego artysty, który podał maila wysłałam
:evil:


ale ten %$# nie pisze że to koty Z RODOWODEM a tylko, że MATKA miała rodowód
to taka "malutka" różnica.... :twisted: ]
rokko + Luzak + Cicia + Baxter
Obrazek Obrazek Obrazek
My, koci Ojcowie, musimy się trzymać razem !

rokko

 
Posty: 704
Od: Wto gru 07, 2004 11:00
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 21, 2005 12:50

Tak, ale powoluje się na SHKRP, które zabrania wystawiania kotów na aukcjach.

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sty 21, 2005 12:55

Powołanie sie na SHKRP stwarza pozory "rasowości" kociaków i zdaje mi się, że jest to nadużycie znaku/nazwy organizacji (?). Nie wiem dokladnie pod jaki paragraf podpada.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38272
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt sty 21, 2005 13:02

MariaD pisze:Powołanie sie na SHKRP stwarza pozory "rasowości" kociaków i zdaje mi się, że jest to nadużycie znaku/nazwy organizacji (?). Nie wiem dokladnie pod jaki paragraf podpada.


żadne tam pozory, człowiek pisze w tytule aukcji MŁODE KOTKI SYJAMSKIE

a powołanie się na SHKRP jest dla obsługi allegro - żeby nie skasowała aukcji

natomiast nadużyciem (z tego co wiem) jest użycie określenia "syjamskie" w stosunku do kota bez rodowodu - bo chyba żeby kot był "rasowy" to musi mieć kwit SHKRP :roll:

powinno być coś w stylu "wyglądające na syjamskie" - no, ale stanowze określenie robi lepsze wrażenie na ewentualnym kupującym
rokko + Luzak + Cicia + Baxter
Obrazek Obrazek Obrazek
My, koci Ojcowie, musimy się trzymać razem !

rokko

 
Posty: 704
Od: Wto gru 07, 2004 11:00
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 21, 2005 13:06

rokko pisze:
MariaD pisze:Powołanie sie na SHKRP stwarza pozory "rasowości" kociaków i zdaje mi się, że jest to nadużycie znaku/nazwy organizacji (?). Nie wiem dokladnie pod jaki paragraf podpada.


żadne tam pozory, człowiek pisze w tytule aukcji MŁODE KOTKI SYJAMSKIE

a powołanie się na SHKRP jest dla obsługi allegro - żeby nie skasowała aukcji
natomiast nadużyciem (z tego co wiem) jest użycie określenia "syjamskie" w stosunku do kota bez rodowodu - bo chyba żeby kot był "rasowy" to musi mieć kwit SHKRP :roll:

powinno być coś w stylu "wyglądające na syjamskie" - no, ale stanowze określenie robi lepsze wrażenie na ewentualnym kupującym


Właśnie takie powołanie na ten związek w świetle Regulaminu Hodowlanego powinno powodować kasowanie aukcji.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38272
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt sty 21, 2005 13:47 czy to kot syjamaski?

Przeciez napisane jest w ogłoszeniu,że są to koty rodowodowe.Jest to prawdopodobnie lynx point siamese zwany również Snieżnym Tygrysem.Taka barwna odmiana tradycyjnego kota syjamskiego.Oczywiście ,że powinien mieć błękitne oczy.To, na tym zdjęciu to prawdopodobnie "efekt czerwonych oczu "przy fotografowaniu.Proszę zajrzeć na stronę www.luscious-siamese.com
Obrazek

butterbean2

 
Posty: 21
Od: Nie lip 25, 2004 19:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pt sty 21, 2005 13:58 Re: czy to kot syjamaski?

butterbean2 pisze:Przeciez napisane jest w ogłoszeniu,że są to koty rodowodowe


mylisz się
jest tylko napisane że matka ma rodowód
doczytaj, proszę

poza tym myślę, że uczciwy hodowca znałby się dokladnie na tym "co to za rasa" a nie pisał ogólnie "syjamskie"
rokko + Luzak + Cicia + Baxter
Obrazek Obrazek Obrazek
My, koci Ojcowie, musimy się trzymać razem !

rokko

 
Posty: 704
Od: Wto gru 07, 2004 11:00
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 21, 2005 14:02

MariaD pisze:Właśnie takie powołanie na ten związek w świetle Regulaminu Hodowlanego powinno powodować kasowanie aukcji.


ale sprzedający pisze tam tylko, że rasa syjamska jest dopuszczona do sprzedaży w Polsce - to nie jest chyba przestępstwo :?:

nie ma też nic napisane że SHKR wspiera taką formę sprzedaży ani że te konkretnie koty są rasowe (poza tytułem aukcji) - wiec człowiek sprzedaje je jako "zwykłe" (bez rodowodu = nierasowe)
rokko + Luzak + Cicia + Baxter
Obrazek Obrazek Obrazek
My, koci Ojcowie, musimy się trzymać razem !

rokko

 
Posty: 704
Od: Wto gru 07, 2004 11:00
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 21, 2005 15:23

Rokko,
takie sformułowanie jakiego użył ten człowiek:

"Rasa jest dopuszczona do sprzedaży w Polsce przez
,,STOWARZYSZENIE HODOWCÓW KOTÓW RASOWYCH
W POLSCE członek FEDERATION INTERNATIONALE FELINE ''----"

jest dla mnie typowym chwytem reklamowym, działającym na ludzi nie znających się na przepisach i zasadach obowiązujących hodowców kotów rasowych.
Sugeruje iż:
- sprzedawane koty są rasowe.
Mało kto wie, iż kot bez rodowodu jest zwykłym kocim kundelkiem. Tak jest w przypadku nawet gdyby oboje z rodziców miało rodowody a tylko dzieci nie otrzymały. Tu nawet ojciec kociaków jest jedną wielką niewiadomą.
- sprzedający jest członkiem tegoż związku,
- związek uznaje takie koty za rasowe.
To jest tak jakby sprzedawać podróbkę Mercedesa i odwoływać sie do producenta tych samochodów.

SHKRP nie wydaje zezwoleń na obrót zierzętami w Polsce, od tego są inne urzędy państwowe. Wogóle SHKRP nie wnika co hodowca robi z kociakami: może sprzedać, oddać, zatrzymać dla siebie czy (przepraszam za złe słowa) uśpić.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38272
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt sty 21, 2005 15:33

MariaD pisze:Rokko,
To jest tak jakby sprzedawać podróbkę Mercedesa i odwoływać sie do producenta tych samochodów.


no, czyli tak jak przypuszczałem, śmierdząca sprawa :evil:
rokko + Luzak + Cicia + Baxter
Obrazek Obrazek Obrazek
My, koci Ojcowie, musimy się trzymać razem !

rokko

 
Posty: 704
Od: Wto gru 07, 2004 11:00
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 21, 2005 18:55

Jeżeli ktos jest zainteresowany odpowiedzią osoby, która takie samo stwierdzenie zamieściła w swoje aukcji a do której napisałam zwracjąc uwagę na niewłaściwośc takiego postępowania zapraszam do Forum Hodowlanego do wątku:

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=11384&start=465
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38272
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], ryniek i 428 gości