KULE WŁOSOWE

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 19, 2005 16:22

U mnie na Malt-Soft: "Pasta działa stymulująco na pozbywanie się kulek z włosów. Rozpuszcza je w żołądku by ich zatory nie powodowały problemów gastrycznych".
Takie działanie mają tylko pewne enzymy. W składzie nie są podane, więc skąd to "rozpuszczanie"?

Kocurro miał kiedyś problem z zapaleniem przewodu pokarmowego kota wskutek nadmiernego podania pasty, same oleje by takich efektów nie dały, a enzymy trawiące - tak.

Jest też pasta zawierająca suszoną mieloną trawę, jak dla mnie to raczej na pozbycie się włosów pyskiem.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38264
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro sty 19, 2005 16:31

MariaD pisze:Kocurro miał kiedyś problem z zapaleniem przewodu pokarmowego kota wskutek nadmiernego podania pasty, same oleje by takich efektów nie dały, a enzymy trawiące - tak.


Kocurro mówiła, że stało się to po podaniu Bezo-Petu właśnie. To ja już nic nie rozumiem 8O

Skład Bezo-Petu:

Białko surowe 1,2%, tłuszcz surowy 25%, popiół surowy 2%, włókno surowe 0%.
Środki konserwujące dopuszczone do stosowania w żywności.

emka

 
Posty: 216
Od: Pt mar 05, 2004 10:54
Lokalizacja: Skorosze

Post » Śro sty 19, 2005 16:41

Musiałby być zrobione analiza biochemiczna pasty by wyszły enzymy.
Zresztą za Wielką Encyklopiedią: "enzymy :arrow: białka o właściwościach katalitycznych; w żywym organiźmie spełniają zasadniczą rolę w procesach przemiany materii"
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38264
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro sty 19, 2005 18:27

WITAM!
Ja tez ostatnio zastanawiam sie nad klakami.
Kot ma 9,5mca-klakow nigdy nie wymiotowal
wlasnie koncze pierwsza tube bezo-petu
dostaje od niedawna RC
odruch wymiotny pojawil mu sie jakis miesiac temu
jest teraz lepiej bo rzuca go tylko raz dziennie-ale tez nie wiem juz co o tym myslec
on cos tam przelyka zamiast wypluc :?: to wyglada i slucha sie okropnie
robaki wykluczone
wet mi kazala isc z nim na trwanik 8O :?:
wet rowniez proponuje mi srodki wymiotne dla niego 8O :?:
ale czy jest powod by meczyc zwierzatko-oprocz tych rzucawek nic sie nie dzieje

Gudik

 
Posty: 633
Od: Wto sty 04, 2005 21:43

Post » Czw sty 20, 2005 8:07

MariaD pisze:Musiałby być zrobione analiza biochemiczna pasty by wyszły enzymy.
Zresztą za Wielką Encyklopiedią: "enzymy :arrow: białka o właściwościach katalitycznych; w żywym organiźmie spełniają zasadniczą rolę w procesach przemiany materii"


Czyli wskazana jest ostrożność w podawaniu past.
Swoją drogą mogliby dokładnie informować o składzie, jeśli te enzymy mogą mieć negatywny wpływ na układ pokarmowy :roll:

Zeus dostaje Bezo-Pet odkąd skończył 6 miesięcy. Przez jakis czas nie podawałam pasty i w pewnym momencie zaczęłam znajdować na podłodze i dywaniku w łazience kłakowe prezenty. Wróciliśmy do pasty, a dodatkowo do suchej karmy zaczęłam dodawać nieco odkłaczającego Hillsa czy RC. Kłaki są nadal, ale wychodzą inną stroną kota ;)

Pomimo czesania kot zawsze przy myciu się zjada martwe włosy, jeśli jest z tych bardziej kudłatych to chyba nie da się tego uniknąć.
Jednak zdecydowanie lepiej by kot się pozbywał bezoarów, obojętne którą stroną, niż by miał się zatkać. Zatkanie może skończyć się tragicznie (był tu zdaje się nawet na forum taki przypadek).

emka

 
Posty: 216
Od: Pt mar 05, 2004 10:54
Lokalizacja: Skorosze

Post » Czw sty 20, 2005 8:23

Gudik pisze:WITAM!
Ja tez ostatnio zastanawiam sie nad klakami.
Kot ma 9,5mca-klakow nigdy nie wymiotowal
wlasnie koncze pierwsza tube bezo-petu
dostaje od niedawna RC
odruch wymiotny pojawil mu sie jakis miesiac temu
jest teraz lepiej bo rzuca go tylko raz dziennie-ale tez nie wiem juz co o tym myslec
on cos tam przelyka zamiast wypluc :?: to wyglada i slucha sie okropnie
robaki wykluczone
wet mi kazala isc z nim na trwanik 8O :?:
wet rowniez proponuje mi srodki wymiotne dla niego 8O :?:
ale czy jest powod by meczyc zwierzatko-oprocz tych rzucawek nic sie nie dzieje


A czy nie uważasz, że właśnie takie częste odruch wymiotne są męczeniem kota??
Wyraźnie widać, że kota coś drażni w układzie pokarmowym i chce się tego pozbyć. Mój kot ma na balkonie wysianą trawę - myślę, żei nie masz nic takiego dla kotka w domu i dlatego wet wspominał coś o trawniku.

Tika

 
Posty: 9694
Od: Pon sie 02, 2004 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Czw sty 20, 2005 10:40

Tika pisze:
Gudik pisze:WITAM!
Ja tez ostatnio zastanawiam sie nad klakami.
Kot ma 9,5mca-klakow nigdy nie wymiotowal
wlasnie koncze pierwsza tube bezo-petu
dostaje od niedawna RC
odruch wymiotny pojawil mu sie jakis miesiac temu
jest teraz lepiej bo rzuca go tylko raz dziennie-ale tez nie wiem juz co o tym myslec
on cos tam przelyka zamiast wypluc :?: to wyglada i slucha sie okropnie
robaki wykluczone
wet mi kazala isc z nim na trwanik 8O :?:
wet rowniez proponuje mi srodki wymiotne dla niego 8O :?:
ale czy jest powod by meczyc zwierzatko-oprocz tych rzucawek nic sie nie dzieje


A czy nie uważasz, że właśnie takie częste odruch wymiotne są męczeniem kota??
Wyraźnie widać, że kota coś drażni w układzie pokarmowym i chce się tego pozbyć. Mój kot ma na balkonie wysianą trawę - myślę, żei nie masz nic takiego dla kotka w domu i dlatego wet wspominał coś o trawniku.


mój kot trawke lekcewazy-zjada nieszkodliwe kwiatki
1raz na dzien lub co drugi dzien-to nie jest tak bardzo czesty odruch
na trawniku kot moze sie zatruc ale przeciez weta to nie obchodzi-ona uwaza ze kot powinien sobie biegac po miescie
ja kota obserwuje-ostatnio ma juz dosc wetow i nie pozwole na nim eksperymentowac-poneiwaz odruchy wymiotne moga oznaczac zupelnie cos innego

Gudik

 
Posty: 633
Od: Wto sty 04, 2005 21:43

Post » Pt sty 21, 2005 22:22

Gudik pisze:ja kota obserwuje-ostatnio ma juz dosc wetow i nie pozwole na nim eksperymentowac-poneiwaz odruchy wymiotne moga oznaczac zupelnie cos innego


Moze skonsultuj sie z innym wetem? :roll: W watku "Weci polecani" zapewne znajdziesz cos dla siebie.

emka

 
Posty: 216
Od: Pt mar 05, 2004 10:54
Lokalizacja: Skorosze

Post » Pt sty 21, 2005 22:42

a
Ostatnio edytowano Czw maja 25, 2017 8:34 przez tyona, łącznie edytowano 1 raz

tyona

 
Posty: 197
Od: Nie lis 28, 2004 17:07

Post » Pt sty 21, 2005 23:07

emka pisze:
MariaD pisze:Kocurro miał kiedyś problem z zapaleniem przewodu pokarmowego kota wskutek nadmiernego podania pasty, same oleje by takich efektów nie dały, a enzymy trawiące - tak.


Kocurro mówiła, że stało się to po podaniu Bezo-Petu właśnie. To ja już nic nie rozumiem 8O

Skład Bezo-Petu:

Białko surowe 1,2%, tłuszcz surowy 25%, popiół surowy 2%, włókno surowe 0%.
Środki konserwujące dopuszczone do stosowania w żywności.

po podaniu Bezo-petu, jak najbardziej, co nie znaczy, że jest to pasta szkodliwa, tylko nie należy jej podawać w ilości pół tubki na dobę (weterynarz powiedział - ile wlezie)
ja, poza sezonem wiosennym, nie podaję kotom pasty, wystarczy systematyczne czesanie
w zasadzie nie wymiotują, a jak się czasem zdarzy, to podaję pastę do unormowania sytuacji

z podejrzeniem przytkania do weterynarza trzeba iśc z kotem, a nie tylko po pastę - weterynarz wymaca pilobezoary zatrzymane w kocie i postanowi o sposobie postępowania

Kocurro

 
Posty: 11393
Od: Nie sty 11, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post » Pt sty 21, 2005 23:29

Moje koty dostają zamiennie malt-pastę Gimpetu i Beapharu (dobrze napisałem?).
Codziennie po 2-3 cm (na opakowaniu napisano, żeby dawac po 5 cm).
Przypadki wymiotowania kłakami zdarzają sie jedynie w okresie sezonowej wymiany futerek.

Wojtek

 
Posty: 27342
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Pt sty 21, 2005 23:45

A moje (dugowłose) jeszcze nigdy nie wymiotowały kłakami!!! Co prawda mają dopiero 7 m-cy - ale sa długowłose. Pytałam weta o pastę odklaczającą (wet to mój dobry znajomy) i powiedział, ze ponieważ one jedzą tylko suchą karmę weterynaryjną, to w karmie już jest coś na kłaki i jeżeli nie zauważyłam niepokojących objawów to nie trzeba im dawać pasty.
Ula + Obrazek,Obrazek i Obrazek + Sebcio

FURBY&FOCUS

 
Posty: 105
Od: Nie paź 10, 2004 16:36
Lokalizacja: Warszawa - Tarchomin

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kotcsg, Szeska, Zeeni i 283 gości