Imiona dla kotów - teraz ze zdjęciami

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 16, 2005 23:11

Sigrid pisze:
dakota pisze:Ja bardzo chciałam, aby mój kot nazywał się Agrest, niestety rodzina protestowała...
Został Tyfus... :?


8O
Żartujesz? Protestowali przeciwko Agrestowi (kwaśny, drapiący ;) rozumiem, że mogło się kojarzyć), a Tyfus się spodobał? 8O :ryk:
Może trzeba było wytłumaczyć, że to ma być słodka odmiana ;)
Mnie się ten Agrest baaardzo podoba, fajne. Może przy następnym kocie wykorzystasz...

Nie żartuję. Ale Tyfciu bardzo pięknie reaguje na wszelkie odmiany swojego szlachetnego imienia. :wink:
A kot formalnie był syna, i za dużo do gadania nie miałam... jeszcze Bigos mu się podobał...
Obrazek

dakota

 
Posty: 8376
Od: Wto lis 16, 2004 15:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Nie sty 16, 2005 23:15

dakota pisze:
Sigrid pisze:
dakota pisze:Ja bardzo chciałam, aby mój kot nazywał się Agrest, niestety rodzina protestowała...
Został Tyfus... :?


8O
Żartujesz? Protestowali przeciwko Agrestowi (kwaśny, drapiący ;) rozumiem, że mogło się kojarzyć), a Tyfus się spodobał? 8O :ryk:
Może trzeba było wytłumaczyć, że to ma być słodka odmiana ;)
Mnie się ten Agrest baaardzo podoba, fajne. Może przy następnym kocie wykorzystasz...

Nie żartuję. Ale Tyfciu bardzo pięknie reaguje na wszelkie odmiany swojego szlachetnego imienia. :wink:
A kot formalnie był syna, i za dużo do gadania nie miałam... jeszcze Bigos mu się podobał...


:smiech3: Z dwojga złego, to już chyba wolałabym ten Bigos ;)
No ale grunt, że kot nie ma kompleksów z tego powodu ;) :lol:

Sigrid

 
Posty: 5232
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

Post » Nie sty 16, 2005 23:24 Re: Imiona dla kotów

Agata_j pisze:Skąd wy te wszystkie imiona bierzecie??????? Mój kot przez 14 lat nie miał imienia, a teraz nie mam pojęcia jak nazwac parkę (dziewczyna i chłopak) czarnych kitek w białych skarpetkach. A przydałoby się żeby wiedziały do kogo się zwracam (jeśli w ogóle ma to dla nich znaczenie, bo na jakiekolwiek wołanie i tak jamnik przybiega pierwszy). Może macie jakieś propozycje?

Po przeczytaniu tego postu (zanim przeczytałam dalsze) skojarzyły mi się imiona: Jacek i Agatka - zapewne nie znacie tej dobranocki, ja tak :wink:

Obrazek

Na Filipa Fanta (jest u mnie dwa miesiące) wołam Filip, chociaż jego pierwotne imię, to Fant. Od jakiegoś czasu (może od ok. 2 tygodni) przybiega, gdy wołam Filip. :D
Spróbuj trochę z siebie dać tym, co mają gorszy świat...
Obrazek ->tu nasz wątek-> a tu album :)

Fraszka

 
Posty: 5746
Od: Wto lip 27, 2004 9:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Nie sty 16, 2005 23:25

najprościej jest dopasować imię kota do cech jego charakteru, albo dać mu imię z dziedziny, która Cię interesuje, albo też nazwać go na tej zasadzie, naj jakiej nazywa sie modele samochodów - slowo mo być, ładne, dźwięczne, wpadać w ucho i ładnie brzmieć w wielu językach (przy tej ilości wymagań jednocześnie sprawę wymyślenia nazwy często załatwiają komputery)
Bourbon - to imię kota było wynikiem kompromisu - każde z nas rozumiało przez to co innego i wszyscy byli zadowoleni
Dixi - tu zabrakło nam koncepcji i przyjęliśmy imię rodowodowe - sprawdziło się, bo kocica świetnie na nie reaguje
imiona kociąt muszą rozpoczynać się na kolejne litery alfabetu, ale zawsze wymyślamy jakis temat wiodący
Ostatnio edytowano Nie sty 16, 2005 23:26 przez Kocurro, łącznie edytowano 1 raz

Kocurro

 
Posty: 11393
Od: Nie sty 11, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post » Nie sty 16, 2005 23:25

Moze Weber i Tesla?

Ag

Ag

 
Posty: 503
Od: Pon paź 04, 2004 20:33

Post » Pon sty 17, 2005 17:31

Właściwie Kasia D. ma rację, postaram się niebawem dorzucic kilka zdjęc to będzie znacznie łatwiej, bo w kwestii charakteru dopiero się poznajemy. Koty nie miały w życiu łatwo i teraz zdaje się że robią wszystko by zaskarbic sobie miłośc w obawie przed ponowną zmianą domu (to im oczywiście nie grozi). Tylko by siedziały na kolanach, a w ogóle to sprawdzają gdzie idę jak tylko wstanę z fotela. W każdym razie dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Agata_j

 
Posty: 446
Od: Pt sty 14, 2005 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon sty 17, 2005 17:33

A no i jeszcze do Fraszki. Dobranockę pamiętam, ale mogłoby byc spore zamiesznie gdyb kocica miała takie imie jak ja, bo jak się wtedy zoriętowa do kogo mowa.

Agata_j

 
Posty: 446
Od: Pt sty 14, 2005 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post » Czw sty 20, 2005 20:21

W podpisie jest pocie rodzeństwo. Pierszy to ON, druga to ONA. Natomiast trzeci przyjedzie za dwa tygodnie - to koteczek z wątku http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=23222&highlight=
Może teraz będzie łatwiej dopasować im imiona.
Obrazek

Agata_j

 
Posty: 446
Od: Pt sty 14, 2005 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post » Czw sty 20, 2005 20:48

U nas sutuacja wyglądała następująco: zawołałam: "mamo, zrób mi miętę!" a kotka przyszła. Postanowiliśmy dac jej na imię Mięta, skoro na nie reaguje.
Obrazek Obrazek
Cinia + Tycia :D

Iśka Junior

 
Posty: 128
Od: Śro sie 11, 2004 9:19
Lokalizacja: Sieradz

Post » Sob sty 22, 2005 0:01

Mięta jak wyżej, bo reaguje na swoje imię,bo "miętka"aksamitna i zamszowa, działa na nas jak balsam perywiański, jak na kota kocimiętka. :lol:
Obrazek
Cinia i Tycia

Iśka

 
Posty: 3950
Od: Pt cze 25, 2004 20:55

Post » Sob sty 22, 2005 12:29

Bones - w pewnej grze jest taka postac - szkieletor. Identycznie wygladał Bones jak wzielismy go ze schroniska, same kosci :(
Micek - nazywal sie juz tak jak wzielismy go od Doti z forum, wiec to ja trzeba by bylo zapytac... A wlasnie, musze to zrobic przy najblizszej okazji ;)

KaLciA

 
Posty: 622
Od: Pon sty 03, 2005 22:49

Post » Nie sty 23, 2005 12:50

Cleo dostała imię dopiero po dwóch dniach. Wertowaliśmy imiona bogów greckich, rzymskich i muzy (z TZ lubimy mitologię :wink: ). TZ był zachwycony muzą Klio - ale mi jakoś za bardzo się kojarzyło z samochodem :? W końcu stwierdziliśmy, że Cleopatra, a że to za długie to kicia dostała imię Cleo. Pasuje do niej :twisted: no i na nie reaguje :D
Obrazek Obrazek

Ewelina_Cleo

 
Posty: 65
Od: Wto lis 30, 2004 21:24
Lokalizacja: Gdańsk (Warszawa)

Post » Nie sty 23, 2005 13:09

Miałam Ci juz wczesniej powiedzieć że Cleo jest nieprawdopodobnie piękna!!! Trudno że nie reaguje na imię i tak do niej pasuje - mocno dystyngowane. Uwielbiam wszystkie czarne koty pewnie z sentymentu do pantery z Księgi Dżungli, ale Twoja kicia jest wyjątkowa. Gdybyś szukała dla niej przyjaciela to na adopcjach jest fantastyczny kocur http://koty.rokcafe.pl/adopcje/ogloszen ... 010042.jpg , cudnie by razem wyglądali.
Ostatnio edytowano Nie sty 23, 2005 13:14 przez Agata_j, łącznie edytowano 2 razy

Agata_j

 
Posty: 446
Od: Pt sty 14, 2005 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post » Nie sty 23, 2005 13:10

Ag pisze:Moze Weber i Tesla?

Ag


Hamiltonian, Ozon, Weber, Tesla...
Widać naukowe podejście :lol:

elca

 
Posty: 9538
Od: Pon sie 23, 2004 16:34
Lokalizacja: Dolina Krzemowa

Post » Nie sty 23, 2005 13:14

A jak nie Jacek i Agatka, to może Balbina i Ptyś?? :lol:
Chociaż najbardziej dla takiej trócy podobałby mi się zestaw - Jonek, Jonka i Kleks. Niestety dwa imionka są zbyt podobne - mogłyby przybiegać oba :?
Obrazek

dakota

 
Posty: 8376
Od: Wto lis 16, 2004 15:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 361 gości