[help] kastracja w trójmieście

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 16, 2005 10:21 [help] kastracja w trójmieście

poproszę o poradę, gdzie najlepiej wykastrować koteczkę w okolicach 3-city..
już czas na Zdrapę, bo grucha lepiej niż gołębie na Starym Mieście.. A poprzednia rujka była niecałe 2 tygodnie temu! 8O

Zależy mi na tym, żeby to było jak najlepsze dla niej, są podobno jakieś różne metody? Zdrapa mo około poł roku i jest w trakcie drugiej rujki, mam nadzieje zdążyć przed trzecią, bo niedługo sama będę miaaaaaaaauuuuuuuuuuu robić do ludzi..

A.. Czy podczas kastracji można załatwić również wszczepienie czipa? Dobrze by było za jednym stresem załatwić dwie sprawy..

AnSi

 
Posty: 329
Od: Pon wrz 20, 2004 10:30
Lokalizacja: Gdańsk/Bruksela

Post » Pon sty 17, 2005 16:34

hej! rozumiem, że w trójmieście nikt nie kastrował kotki.. :evil:

AnSi

 
Posty: 329
Od: Pon wrz 20, 2004 10:30
Lokalizacja: Gdańsk/Bruksela

Post » Pon sty 17, 2005 16:36

AnSi pisze:hej! rozumiem, że w trójmieście nikt nie kastrował kotki.. :evil:

Ja nie.. :oops: . Prosze o wybaczenie mieszkam w drugim końcu Polski.. 8)

vienna

 
Posty: 1817
Od: Pt sie 20, 2004 8:15
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 17, 2005 16:59

Moją koteczkę kastrowałam akurat u weta, który obecnie jest na zwolnieniu, więc też Ci nie poradzę.
Poza tym dla Ciebie wygodniej w Gdańsku jakiegoś dobrego znaleźć :roll:

Były wątki o rodzajach sterylek, tu masz metode krótkiego cięcia :
http://www.forum.miau.pl/viewtopic.php? ... t=sterylka

A weta poszukaj może w polecanych :roll:
Obrazek Obrazek
z nami także 4kocie ogony i jeden psi

Klaudia

 
Posty: 13579
Od: Wto cze 01, 2004 21:30
Lokalizacja: prawie 3miasto;)

Post » Pon sty 17, 2005 17:07

AnSi pisze:hej! rozumiem, że w trójmieście nikt nie kastrował kotki.. :evil:


Wybacz AnSi ale tez Ci nie pomogę. Mam 2 kocurki jeszcze przed kastracją :twisted:
Anulka i chłopaki

Anulka

 
Posty: 848
Od: Sob sie 28, 2004 17:38
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon sty 17, 2005 17:17

Jestem z Gdańska, ale:
1. Okruszkę sterylizowałam u weta, do którego potem straciła zaufanie.
2. Do aktualnego mam zaufanie w sprawie leczenia moich zwierząt, ale akurat w sprawie sterylki nie całkiem się z nim zgadzam (on preferuje niepełne, bez wycięcia macicy), sprawę dyskutujemy, ale polecać nie chcę.
Dlatego się nie odzywam. Ktoś tu bardzo polecał jeśli chodzi o sterylki, weta z ul.Matejki we wrzeszczu.

Anka

 
Posty: 17254
Od: Sob mar 08, 2003 21:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon sty 17, 2005 18:57

Moja Zuzia jest umówiona na 29 stycznia do Pani Magdy Jankowiak na Morenie.
To na prawdę wspaniały chirurg.
Przeprowadziła 3 operacje u mojej poprzedniej kotki. Operacje były skomplikowane - bo było i usunięcie macicy (ropomacicze), usunięcie listwy mlecznej (sutki zaatakował rak), i usunięcie węzłów chłonnych (rak poszedł dalej).
Wspaniała opieka przed i po zabiegu. Ranki pięknie się goiły.

GosiaD

 
Posty: 43
Od: Pt mar 26, 2004 13:45
Lokalizacja: Gdańsk/Preston UK

Post » Pon sty 17, 2005 21:02 sterylka w Gdańsku

Polecam weterynarza Wojciecha Ulewicza, który przyjmuje na Jasieniu i chyba tez na Elbląskiej. Robił w grudniu sterylkę mojej kotce - wszystko świetnie poszło. Cięcie krótkie, ale z boku, nie pod spodem. Koszt - 160 PLN

Fela

 
Posty: 132
Od: Śro lis 24, 2004 10:49
Lokalizacja: 3City

Post » Wto sty 18, 2005 11:41

wszystkie wątki o kastracji przeczytane.. :wink:
decyzja: cięcie boczne z wycięciem jajników i macicy.. teraz będę dzwonić po lecznicach i je badać :twisted:
dziękuję za pomoc.. jakby komus się jeszcze jakaś dobra przydarzyła to proszę o podpowiedź.. :wink:

AnSi

 
Posty: 329
Od: Pon wrz 20, 2004 10:30
Lokalizacja: Gdańsk/Bruksela

Post » Wto sty 18, 2005 11:42

GosiaD pisze:Moja Zuzia jest umówiona na 29 stycznia do Pani Magdy Jankowiak na Morenie.
To na prawdę wspaniały chirurg.


Gosiu, masz może do niej telefon?

AnSi

 
Posty: 329
Od: Pon wrz 20, 2004 10:30
Lokalizacja: Gdańsk/Bruksela

Post » Wto sty 18, 2005 11:54 Re: [help] kastracja w trójmieście

Ja mam 2 kotki 6 miesięczne i też powoli rozglądam się za sprawdzonym wetem od kastracji.
Rozważam Szpital Weterynaryjny na Łąkowej. Gdzieś czytałam, że robią tam małe nacięcia. Na pewno mają świetne wyposażenie i w razie jakiś komplikacji będą w stanie szybko interweniować.
Wcześniej rozważałam też Awet na Matejki. Ale po ostatniej wizycie tam (w czasie trwającej operacji) straciłam zaufanie co do sterylności warunków.
AnSi - daj znać którego weterynarza wybierzesz.

lavaris

 
Posty: 10
Od: Wto sty 18, 2005 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Wto sty 18, 2005 12:19 Re: [help] kastracja w trójmieście

lavaris pisze:Ja mam 2 kotki 6 miesięczne i też powoli rozglądam się za sprawdzonym wetem od kastracji.
Rozważam Szpital Weterynaryjny na Łąkowej. Gdzieś czytałam, że robią tam małe nacięcia. Na pewno mają świetne wyposażenie i w razie jakiś komplikacji będą w stanie szybko interweniować.
Wcześniej rozważałam też Awet na Matejki. Ale po ostatniej wizycie tam (w czasie trwającej operacji) straciłam zaufanie co do sterylności warunków.
AnSi - daj znać którego weterynarza wybierzesz.

O qrcze. :? Mam dwie panienki i lada moment stanie przede mną ten sam problem. Myślałam o Awecie, bo wcześniej czytałam o nim dobre opinie. Ale po Twojej wypowiedzi zwątpiłam. :?

Lavaris, a orientujesz się jakie są ceny sterylki koteczki na Łąkowej?

AnSi, tez podłączam się do prośby o informcje odnośnie wyboru weta i Twoje późniejsze doświadczenia.

Wawe

 
Posty: 9319
Od: Pt wrz 24, 2004 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Wto sty 18, 2005 17:47

AnSi - podałam Ci wszystkie namiary w PW

GosiaD

 
Posty: 43
Od: Pt mar 26, 2004 13:45
Lokalizacja: Gdańsk/Preston UK

Post » Wto sty 18, 2005 18:34 Re: [help] kastracja w trójmieście

Wawe pisze:
lavaris pisze:Ja mam 2 kotki 6 miesięczne i też powoli rozglądam się za sprawdzonym wetem od kastracji.
Rozważam Szpital Weterynaryjny na Łąkowej. Gdzieś czytałam, że robią tam małe nacięcia. Na pewno mają świetne wyposażenie i w razie jakiś komplikacji będą w stanie szybko interweniować.
Wcześniej rozważałam też Awet na Matejki. Ale po ostatniej wizycie tam (w czasie trwającej operacji) straciłam zaufanie co do sterylności warunków.
AnSi - daj znać którego weterynarza wybierzesz.

O qrcze. :? Mam dwie panienki i lada moment stanie przede mną ten sam problem. Myślałam o Awecie, bo wcześniej czytałam o nim dobre opinie. Ale po Twojej wypowiedzi zwątpiłam. :?

Lavaris, a orientujesz się jakie są ceny sterylki koteczki na Łąkowej?

AnSi, tez podłączam się do prośby o informcje odnośnie wyboru weta i Twoje późniejsze doświadczenia.


Niestety nie orientuję się co do cen na Łąkowej. Słyszałam coś o 280 zł, ale to niepotwierdzona informacja. Ja planuję sterylizację na wakacje, jak koteczki skończą rok, więc mam jeszcze trochę czasu na zorientowanie się.

lavaris

 
Posty: 10
Od: Wto sty 18, 2005 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw sty 27, 2005 12:43 awet

Witam. Musze zdecydowanie odwiesc Cie od zamiaru kastrowania kociakow w awecie! jak juz pisano strylnosc pomieszczen pozostawia bardzo wiele do zyczenia. Kastorowalam tam moja kotke. Przy sciaganiu szwow obszedl sie z nia bardzo nie delikatnie, kicka sie zdenerowowala, przerazila i z pewnoscia mogl oszczedzic jej nerow i zapewne bolu. W stosunku do mnie byl gburowaty! Absolutnie NIE polecam!
To juz moja druga kotka i troche gabinetow odwiedzilam. Jak narazie najbardziej zadowolana jestem ze szpitala na Lakowej. Choc ceny nie sa male, to odsluga i warunki w pelni profesjonalne. Co do ceny to faktycznie jest to koszt ok 280zl. pozdrawiam!!

esta

 
Posty: 6
Od: Czw sty 27, 2005 12:32
Lokalizacja: Gdansk

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 390 gości