Nieprzyjemny zapach spod ogona- pytanie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sty 13, 2005 21:39 Nieprzyjemny zapach spod ogona- pytanie

No cóż wszystkie wątki mojego kota związane są z tą częścią ciała :oops:
Ale co robić. Spod ogona Maszy wydobywa się bardzo nieprzyjemny zapach. I to nie śmierdzi tym, czym w tych okolicach miałoby prawo śmierdzieć. Taki zapaszek u mojej suni oznaczał zapalenie gruczołów okołoodbytowych i była to bardzo nieprzyjemna choroba. Czy kot może na to zachorować.
A może to ruja ? Masza ma 7 miesięcy

tangerine1

 
Posty: 15466
Od: Nie lis 14, 2004 20:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post » Czw sty 13, 2005 21:43

Najczesciej nagle pojawiajacy sie nieprzyjemny zapach spod kociego ogona oznacza wlasnie zapalenie (a w kazdym razie problemy z oczyszczaniem sie) gruczolow okoloodbytowych.
Jelsi nie potrafisz sama ich oczyscic - to niestety, wizyta u weta wskazana.

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw sty 13, 2005 21:46

Blue pisze:Najczesciej nagle pojawiajacy sie nieprzyjemny zapach spod kociego ogona oznacza wlasnie zapalenie (a w kazdym razie problemy z oczyszczaniem sie) gruczolow okoloodbytowych.
Jelsi nie potrafisz sama ich oczyscic - to niestety, wizyta u weta wskazana.


U psa potrafiłam, ale suńka troszkę większa była. Czy metoda ta sama- gumowe rękawice i wyciskamy :evil: .
Pamiętam też, że podawaliśmy jej jakieś czopki.

tangerine1

 
Posty: 15466
Od: Nie lis 14, 2004 20:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post » Czw sty 13, 2005 21:59

Wiesz - skoro kotce zdarzylo sie to po raz pierwszy a Ty nie do konca jeszcze wiesz jak nalezy to robi c- to moze warto by bylo jednak pokazac kocice wetowi - zeby sam ocenil co sie stalo - czy to tylko zwykle przytkanie - czy np. wdal sie juz stan zapalny.
Bo czasem wystarczy wycisniecie gruczolow i jest spokoj - a czasem konieczne jest przeplukanie ich jakims plynem dezynfekujacym.
No i wet pokazalby Ci jak sie gruczoly u kota wyciska - bo przy braku kociej wspolpracy bywa to zabieg dosyc eee... skomplikowany ;)

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw sty 13, 2005 22:04

Też myślę, że jednak wet zrobi to lepiej. Przyjżałam się drobniutkiej Maszy i straciłam odwagę.
Biedna mała :(

tangerine1

 
Posty: 15466
Od: Nie lis 14, 2004 20:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post » Pt sty 14, 2005 3:04

Sugar to miala...
Zapachem sie nie bardzo objawialo ale "jezdzila tylkiem" po kazdej powierzchni innej niz podglo - lozko, wersalka, fotele.
Wizyta u weta, pare sekund wyciskania (oj wtedy to dopiero zasmierdzialo :? ) , kilka miaukow i spokoj - nie bylo to zapalenie a tylko zatkanie.
Zdarzylo sie tylko raz, od czasu zabiegu spokoj 8)
Zdjęcia kotów, z wystaw kotów i nie tylko... :arrow: http://vitez.pl

vitez

 
Posty: 2914
Od: Wto mar 04, 2003 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 14, 2005 7:56

Biala ma klopoty z gruczolami wlasnie.
Przy zapaleniu albo bolacych gruczolach wyciskanie powoduje duzy bol. Trzeba sie nastawic na mocne trzymanie kota i wielki wrzask (oby nie, ale Biala sie nawet raz z bolu zsiusiala w trakcie :-( )
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84883
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, magnificent tree, ryniek i 485 gości