systematyczne karmienie - jak to zrobić ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 12, 2005 9:47

Moja Piro od samego poczatku dostaje jedzenie w 3 partiach i to z duza przerwa, gdy jestem w pracy. Kompletnie nie widac, by byla zaglodzona, a nawet zastanawiam sie czy nie ograniczyc jej jedzonka, bo zaczyna wygladac jak jednooczny, maly zawodnik sumo. :D No, do sumo jej jeszcze daleko, ale milo widziec jak rosnie!
Oczywiscie przy podawaniu jedzenia odbywa sie serenada placzu i zalosci, jaka to ona biedna i niedozywiona. Musialam sie do tego po prostu przyzwyczaic. W jej przypadku to tylko szantaze, gdyz mniej wiecej w polowie (15g na porcje) przestaje jesc.

Moja pani wet rowniez twierdzi, ze kotki nie powinny miec ciaglego dostepu do jedzenia, bo to nie jest zgodne z ich naturalnym rytmem, gdyz kot to bestia lowna, polujaca. Po pewnym czasie okazuje sie, ze koteczek jest rozregulowany, wiec je wtedy gdy mu sie zachce, a chce mu sie coraz czesciej i spaslaczek gotowy. A skoro grubasek, to i choroby...
Pelna miska to mniej wiecej ten sam mechanizm, co swiateczny stol, zastawiony od rana do nocy.
A ze u mnie to sie sprawdza, wiec ufam mojej pani wet.
Buziorki od Piro i Morii! Roja tez caluje
Obrazek Obrazek Obrazek
Zorra w krainie wiecznych łowów!

Archiesa

 
Posty: 1534
Od: Nie mar 21, 2004 16:25
Lokalizacja: Poznan

Post » Śro sty 12, 2005 16:08

u mnie miska z suchym stoi zawsze pelna, Banshee zazwyczaj i tak ma suche w pelnym powazaniu zjada jakies 15 gram dziennie, zreszta przy psie zostawianie suchego w misce sie sprawdzilo, wiec mysle ze przy kocie tez przejdzie, poza tym panienka ma dopiero 4 miesiace wiec niech je ile ma ochote
ObrazekObrazekObrazek

eSqr

 
Posty: 144
Od: Śro wrz 29, 2004 9:59
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 494 gości