Przykry temat - może niepotrzebnie?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 09, 2005 19:09 Przykry temat - może niepotrzebnie?

Zastanawiałam się czy napisać tutaj o tym, jest to przykry temat, a jednak.... Moja mama mieszkająca w Londynie (wielka miłośniczka kotów, po niej "odziedziczyłam" fascynację kotami) idąc do sklepu zauważyła na ulicy martwego kotka, :( kiedy wracała nad kotkiem już na chodniku siedziała kobieta i płakała. :crying: Następnego dnia kotka już nie było zamiast niego leżał ogromny, piękny bukiet białych tulipanów, dwie saszetki i puszka karmy. Moi znajomi byli "mocno zdziwieni" tą opowieścią, nigdy nie zetknęli się z taką sytuacją. Ciekawi mnie czy wy mieliście z czymś podobnym do czynienia? Pozdrawiam i przepraszam za smutny wątek.

Obrazek Obrazek

yv73

 
Posty: 1091
Od: Pt gru 31, 2004 18:30

Post » Nie sty 09, 2005 19:28

Rzeczywiście smutne... :cry: Ale ten kotek na pewno miał piękne życie i ktoś teraz za nim mocno tęsnki :cry: Ta kobieta cudownie się zachowała (chyba to była jego właścielka). Ale podobno Brtyjczycy są strasznie mocno przywiązani do swoich pupili, bardziej niż inne narody.

Symp

 
Posty: 71
Od: Pon sty 03, 2005 15:21
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Nie sty 09, 2005 19:29

Ja się nie spotkałam. Ale przyjmuję to jako swoisty wyraz pamięci o nieżyjącym kotku. Po prostu dla kogoś taka forma była istotna.

Anka

 
Posty: 17254
Od: Sob mar 08, 2003 21:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie sty 09, 2005 19:39

Panthera onca pisze:Rzeczywiście smutne... :cry: Ale ten kotek na pewno miał piękne życie i ktoś teraz za nim mocno tęsnki :cry: Ta kobieta cudownie się zachowała (chyba to była jego właścielka). Ale podobno Brtyjczycy są strasznie mocno przywiązani do swoich pupili, bardziej niż inne narody.


Tak to prawda, mama mówiła, że czytała w prasie artykuł o tym jak pewna bogata Angielka zapisała cały majątek kotu. Pozdrawiam!!!

yv73

 
Posty: 1091
Od: Pt gru 31, 2004 18:30

Post » Nie sty 09, 2005 20:49

historia powyzej bardzo wzruszajaca i piekna, szkoda ze tak w polsce sie zwierzat nie szanuje, ale zapisywanie majatku zwierzeciu kwalifikuje sie jako przypadek do psychologa. jesli juz ktos musi niech umiesci w testamencie klauzule ze ktos tam dostanie spadek ale pod warunkiem ze pupile beda mieli sielskie zycie po smierci wlasciciela i niech np upowazni zaprzyjaznionego lekarza do kontrolowania tego.

takie "zapisywanie kasy na kota" to mi pachnie troche historia o gosciu co sie z lalka barbie ozenil...

Lena

 
Posty: 5089
Od: Śro wrz 29, 2004 13:00
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sty 09, 2005 21:27

Dokładnie tak samo sądzę. Na co kotu spadek? Natomiast klauzulę o opiece nad kotem uważam jak najbardziej zasadną. Żeby nie było tak, że spatkobiercy szybciutko dopadną swojego, a kota (czy psa) potraktują jako zbędny balast :evil:. Gdybym miała jakieś dobra na tyle wartościowe, że warto by je było zapisywać, napewno taką klauzulę napisałabym także.

Anka

 
Posty: 17254
Od: Sob mar 08, 2003 21:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie sty 09, 2005 22:30

Wszystkie kotki, ktore w ubieglym roku pochowalam, a byl to bardzo smutny rok, leza na ogrodku a wokol rosna bardzo ladne kwiatki. Pierwiosnki, ciemierniki, hortensja drzewiasta. To malusienki ogrodek niedaleko blokow i sa tam gdzie sie wygrzewaly i byly bezpieczne.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Nie sty 09, 2005 23:02

Współczuję, życzę Ci aby ten rok był bardziej radosny. Pozdrawiamy gorąco!!

yv73

 
Posty: 1091
Od: Pt gru 31, 2004 18:30

Post » Pon sty 24, 2005 22:58

Anka pisze:Dokładnie tak samo sądzę. Na co kotu spadek? Natomiast klauzulę o opiece nad kotem uważam jak najbardziej zasadną.

Myślę, że to był skrót myślowy, umowny i że tak się właśnie stało. Tak jak w moim wierszu "Mój testament" :)
Kocie wiersze i KociennikObrazek
Obrazek
Holmes & Watson (Brytole)
Gacek[*] Mika[*] Romek[*] Ziutek[*] Norka[*] Miś Major[*] Tymoteusz[*] Miodunka[*]Bambina[*] Felek[*]

Majorka

 
Posty: 1604
Od: Pt lis 29, 2002 10:06
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, skaz i 243 gości