BENGALSKIE NA ALLEGRO- riposta

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sty 06, 2005 13:15 BENGALSKIE NA ALLEGRO- riposta

Witam forumki i forumsów .
Z dużym zaciekawieniem już od pierwszych postów przyglądałem się burzliwej dyskusji na temat mojego ogłosze-nia na allegro, a podsycanej waszymi emocjami i zastanawiałem się kiedy się to zakończy.
Jako „przedmiot” waszej dyskusji pozwolę sobie odpowiedzieć na wiele z waszych wątków. Punktowo.
1. W aukcji uprzedziłem wszystkich pieniaczy,że nie wolno sprzedawać kotów na aukcji i dlaczego. Czyli mam tego świadomość, nieprawdaż?
2. Przedmiotem aukcji była i jest fotografia więc proszę nie nadinterpretowywać , bo nie łamię żadnych prze-pisów. Nikt nie zabraniał korzystania z allegro. A póki co to w Polsce: Co nie jest zabronione jest dozwo-lone. Polska jest kraje gdzie fortunę się robi na znajomości gąszczu przepisów i umiejętności ich rozumie-nia. Kto tego nie akceptuje – żyje w nędzy. A podstawowa zasada w prawie mówi: Nieznajomość prawa szkodzi.
3. Wielu hodowców wyznaje zasadę, że klient który bez problemu płaci za kota będzie potrafił też go utrzy-mać. Jeśli ktoś chce zbijać cenę lub płacze że nie ma pieniędzy, próbuje kupować na raty itp. bo ma mało pieniędzy- to nie oszukujmy się- nie ma też pieniędzy żeby tego kota właściwie utrzymać i wykarmić. Bab-cia z emerykurką 600zł nie utrzyma kota który źre wołowinę codziennie i karmę Royala. To jest troska o przyszłość kota.Nieprawdaż?
4. Środowisko hodowców to jedno z najbardziej zakłamanych i fałszywych grup. Ludzie są zawistni , potrafią robić różne numery,żeby tylko się pozbyć konkurencji. I nie ma mowy o wiarygodności informacji.To naj-bardziej plotkarskie środowisko –również dzięki takim wypowiedziom jak wasze tu na forum.
5. W sprawach hodowlanych niech głos zabierają hodowcy i ci co wiedzą na czym hodowla polega. To tak jakby zwykły kierowca chciał zostać ekspertem od rajdów samochodowych. To że ma się jednego czy dwa dachowce, nie upoważnia do tworzenia wykładni na temat mu nieznany- hodowli.
6. Nie wolno wam wypowiadać opinii o samym człowieku jeśli go w ogóle nie znacie i nie bardzo wiem dla-czego próbujecie mi ubliżać i przypisywać „mniej porządne cechy.”
7. Jak bengalskie będą tak popularne jak NFO i będzie ich tyle w kraju co MCO to też nie będę się musiał troszczyć o rozpropagowanie rasy w kraju, a niewielu je zna i widziało. Staram się rozpowszechnić infor-mację o nich, obniżyłem cenę do realnej ,a cena kociaków jest zdecydowanie NISKA ( w moim odczuciu i wpływa to na rozpropagowanie tej rasy. Za te koty wołano jeszcze niedawno 3.000zł w kraju a dwa razy tyle za granicą. Jeśli ktoś mi zarzuci,że 1000-1200zł za kota bengalskiego to zdzierstwo- to jest po prostu głupi.
8. Hodowcy nie chodzi tylko o zysk ale ten który nie planuje i kontroluje wydatków i przychodów jest nie-poważnym amatorem. Jeśli mam osiem dorosłych kotów i do tego mioty to chyba trzeba stać twardo na ziemi i wiedzieć że opieka wet. , wyżywienie i utrzymanie kota kosztuje. Moje koty jedzą workami Royala a z skrzynkami kupuję wołowinę. Proszę więc nie zarzucać hodowcom,że chodzi im tylko o zarobek. O za-robek chodzi im też.
9. Nie rozumiem tylko dlaczego (o ile takie są) starych zakłamanych dewotek, bezrobotnych starych panien znudzonych życiem i wyszukujących w internecie czym by się tu dziś popodniecać i z czego zrobić aferę.
10. Internet jest dziś podstawowym źródłem informacji i dostępu, kto go lekceważy jest niedzisiejszy.
11. Mam swoją stronę www ale przyznacie,że nie jest to jedyna dopuszczalna forma ogłaszania się i populary-zacji w internecie, mogę więc podejmować inne działania, co? Pozwalacie mi?
12. Allegro ma najwięsze dotarcie do potencjalnych nabywców i będę korzystał z tej nowoczesnej formy do-tarcia.
13. Każdy kupujący przyjeżdzał do mnie do hodowli po kota i zawsze był kontakt i rozmowa z kupującym.
14. Jeśli chodzi o dochów hodowców ( ktoś to poruszył) to informuję że hodowcy płacą podatek dochodowy z hodowli do Urzędu Skarbowego. I co? Znów ktoś był niedoinformowany?
15. Moje koty są wystawiane na wystawach, mają tytuły championów i nie wystawiałem ich nigdy w klasie ko-tów domowych. Zresztą było by mi wstyd.
16. Wielu z was woli stać jednak z boku i zamiast napisać coś konstruktywnego, to tylko bije pianę, plotkuje i wypisuje różne bzdety szukając tanie sensacji i afery. A wieczorkiem do kościółka i spowiedzi i wszysko jest niby OK. Ale tylko niby.

Tymczasem wracam do moich kotów i dzieci –są otwarte i bez falszu. To jest właśnie przyjemność.
A z każdym normalnym człowiekiem podejmę rozmowę.

KOTKOT

 
Posty: 29
Od: Śro sty 05, 2005 14:31
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sty 06, 2005 13:25

Pozdrawiam.Masz piękne kotuchy!Czy mogę prosić o jedno zdjątko?

proska

 
Posty: 482
Od: Śro sie 18, 2004 17:11
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post » Czw sty 06, 2005 13:28

Cieszę się, że wypowiedziała się druga strona, której to bezpośrednio dotyczy.
Poza tym to witaj :D

Agusia

 
Posty: 3615
Od: Czw wrz 16, 2004 10:17
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Czw sty 06, 2005 13:32

Moim zadniem dobrze robisz wystawiajac swoja aukcje na Allegro.

Gdyby nie fakt, ze od czasu do czasu odwiedzam aukcje, nigdy bym sie nie dowiedziala, ze istnieje taka piekna rasa kotkow :!:
Od bengali zaczela sie moja milosc do kotow :!: :!: :!: (teraz mam dwa piekne i kochane dachowce :wink: )

milka

 
Posty: 107
Od: Wto wrz 21, 2004 10:09
Lokalizacja: Chorzów

Post » Czw sty 06, 2005 13:35

powiem tak
jestem ogormnie zniesmaczona formą w jakiej ująłeś swoją wypowiedź :?
I czy na Dzikich kotach dzień czy dwa temu to też byłeś Ty?? Bo też był nicj KotKot :roll:

Od dawna interesują mnie koty bengalskie ale nigdy w życiu nie szukałabym takiego kota na Allegro. Uważam po prostu że takie ogłoszenia są sprzeczne z moralem dobrego hodowcy.

i przyjmij do wiadomości że poza hodowcami nastawionymi na zysk są też hodowcy pasjonaci dla których pieniądze nie są celem!!!
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Czw sty 06, 2005 13:36

milka pisze:Moim zadniem dobrze robisz wystawiajac swoja aukcje na Allegro.

Gdyby nie fakt, ze od czasu do czasu odwiedzam aukcje, nigdy bym sie nie dowiedziala, ze istnieje taka piekna rasa kotkow :!:
Od bengali zaczela sie moja milosc do kotow :!: :!: :!: (teraz mam dwa piekne i kochane dachowce :wink: )

a ja tą rasę znalazłam w księżce, czy w internecie w spisie ras. Nie musiałam do tego wchodzić na allegro :?
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Czw sty 06, 2005 13:44

Kochana Myszo, ja jeszcze w lipcu nie przypuszczalam, ze za pol roczku bede posiadaczka dwoch najwspanialszych kotow na swiecie :!:
A wszytsko zaczelo sie od.... Allegro :!: :lol:
Dlatego wiem, ze sa ludzie, ktorzy nie wiedza nic o bengalach, nie wspaminajac juz o innych rasach kotowatych. Pol roku temu wiedzialam ze istnieja tylko persy i tzw. "dachowce" 8) :wink:

Peace :!: 8)

milka

 
Posty: 107
Od: Wto wrz 21, 2004 10:09
Lokalizacja: Chorzów

Post » Czw sty 06, 2005 13:44

Mysza pisze:powiem tak
jestem ogormnie zniesmaczona formą w jakiej ująłeś swoją wypowiedź :?
I czy na Dzikich kotach dzień czy dwa temu to też byłeś Ty?? Bo też był nicj KotKot :roll:

Od dawna interesują mnie koty bengalskie ale nigdy w życiu nie szukałabym takiego kota na Allegro. Uważam po prostu że takie ogłoszenia są sprzeczne z moralem dobrego hodowcy.

i przyjmij do wiadomości że poza hodowcami nastawionymi na zysk są też hodowcy pasjonaci dla których pieniądze nie są celem!!!


Mysza zgadzam sie z Toba w 100%

i nie rozumiem jak mozan zachwywac sie tym ze ktoś nas obraza :?
Australia jest jak otwarte drzwi, za którymi majaczy błękit. Wychodzimy ze świata i wkraczamy w Australię.(D.H.L.)

Keti

 
Posty: 12468
Od: Pt wrz 13, 2002 11:44
Lokalizacja: realnie trójmiasto - mentalnie Australia

Post » Czw sty 06, 2005 13:45

Wszystko byłoby fajnie, gdby twoja odpowiedź ne była 1. napastliwa, 2. obraźliwa, 3. szydercza. Odniósł byś lepszy efekt nie obrażając forumowiczów, a spokojnie i kulturalnie odpowiadając na stawiane ci zarzuty. Dziwi mnie więc, że napisałeś, że będziesz rozmawiał tylko z "normalnym człowiekiem" - żaden normalny nie pozwoli się obrażać :?
Kłólewna Inka i Księciunio Salutek

Kid

 
Posty: 3131
Od: Sob lis 01, 2003 0:29
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post » Czw sty 06, 2005 13:48

Kid pisze:Wszystko byłoby fajnie, gdby twoja odpowiedź ne była 1. napastliwa, 2. obraźliwa, 3. szydercza. Odniósł byś lepszy efekt nie obrażając forumowiczów, a spokojnie i kulturalnie odpowiadając na stawiane ci zarzuty. Dziwi mnie więc, że napisałeś, że będziesz rozmawiał tylko z "normalnym człowiekiem" - żaden normalny nie pozwoli się obrażać :?


no ale jak widac nie wszystkim to przeszkadza
niektórzy sa zachwyceni :?
Australia jest jak otwarte drzwi, za którymi majaczy błękit. Wychodzimy ze świata i wkraczamy w Australię.(D.H.L.)

Keti

 
Posty: 12468
Od: Pt wrz 13, 2002 11:44
Lokalizacja: realnie trójmiasto - mentalnie Australia

Post » Czw sty 06, 2005 13:50

Keti pisze:
Kid pisze:Wszystko byłoby fajnie, gdby twoja odpowiedź ne była 1. napastliwa, 2. obraźliwa, 3. szydercza. Odniósł byś lepszy efekt nie obrażając forumowiczów, a spokojnie i kulturalnie odpowiadając na stawiane ci zarzuty. Dziwi mnie więc, że napisałeś, że będziesz rozmawiał tylko z "normalnym człowiekiem" - żaden normalny nie pozwoli się obrażać :?


no ale jak widac nie wszystkim to przeszkadza
niektórzy sa zachwyceni :?


Ja już Ci odpisałam na kł...bez przesady..

Agusia

 
Posty: 3615
Od: Czw wrz 16, 2004 10:17
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Czw sty 06, 2005 13:51

Agusia pisze:
Keti pisze:
Kid pisze:Wszystko byłoby fajnie, gdby twoja odpowiedź ne była 1. napastliwa, 2. obraźliwa, 3. szydercza. Odniósł byś lepszy efekt nie obrażając forumowiczów, a spokojnie i kulturalnie odpowiadając na stawiane ci zarzuty. Dziwi mnie więc, że napisałeś, że będziesz rozmawiał tylko z "normalnym człowiekiem" - żaden normalny nie pozwoli się obrażać :?


no ale jak widac nie wszystkim to przeszkadza
niektórzy sa zachwyceni :?


Ja już Ci odpisałam na kł...bez przesady..


ja również Ci odpisałam :?
Australia jest jak otwarte drzwi, za którymi majaczy błękit. Wychodzimy ze świata i wkraczamy w Australię.(D.H.L.)

Keti

 
Posty: 12468
Od: Pt wrz 13, 2002 11:44
Lokalizacja: realnie trójmiasto - mentalnie Australia

Post » Czw sty 06, 2005 13:56

No tak, forma postu Kotkot'a, mówiąc delikatnie, mało sympatyczna (i kulturalna), co w dużym stopniu zmienia sposób odbierania zawartych w nim treści. Ale z tego co zrozumiałam, to człowiek nie licytował swoich (rodowodowych i zarejestrowanych) kociaków na Allegro, tylko potraktował je (Allegro znaczy się a nie kociaki :wink: ) jako swoistą tablicę ogłoszeń.

Czy ktoś może mi wytłumaczyć co w tym nieetycznego? Tak tylko pytam, bo nie rozumiem, ale w przypadku dobrych argumentów dam sie przekonać.

Pozdrawiam
Józia & Frytka Obrazek & Krecia Obrazek

Józia

 
Posty: 121
Od: Czw sie 29, 2002 14:39
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 06, 2005 13:59

Przeczytalam. Jako hodowca amator nie uchyle czapki przed hodowca profesjonalista. Nie chcialabym od Ciebie kota. Przedmiotowe potraktowanie hodowli to nie to, czego ja jako nabywca (nie mowiac o hodowcy) kotow szukam.
Pomijam obrazanie ludzi, choc zastanawiam sie, jaki byl cel takiego obrazania. To forum czyta duzo osob, z niego dowiaduja sie rowniez o nowych rasach. Swiadectwo, jakie sobie wystawiles, jest bardzo profesjonalne. Produkcja lisow futerkowych tez jest profesjonalna.
Ominales prawo - hurra...udalo sie. Jakie jeszcze luki w prawie udalo sie Tobie ominac? niedlugo wchodzi w zycie regulamin hodowlany z wieloma dziurami - masz duze pole do popisu jak sadze.
Toffie, Bajek, Bździągwa, Julian

kinus

 
Posty: 16452
Od: Pon mar 03, 2003 23:22
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sty 06, 2005 14:00 Re: BENGALSKIE NA ALLEGRO- riposta

KOTKOT pisze:9. Nie rozumiem tylko dlaczego (o ile takie są) starych zakłamanych dewotek, bezrobotnych starych panien znudzonych życiem i wyszukujących w internecie czym by się tu dziś popodniecać i z czego zrobić aferę.


Naprawdę nie widzisz, ze przegiąłeś?

Kasia D.

 
Posty: 20244
Od: Sob maja 18, 2002 13:40
Lokalizacja: Lublin i okolice

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 327 gości