Kotek chory

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 25, 2004 18:19 Kotek chory

błagam niech ktos mi pomoże.Moja półroczna persiczka ma biegunke i dwa razy zwymiotowała-sa święta i nie ma zadnego weta .Jestem załamana -bo wydaje mi sie ze to cos niebezpiecznego.Szukam w necie czegoś ale nie znalazłam nic co mogłoby mi pomóc.jesli ktos może służyć radą-będę wdzięczna

gola

 
Posty: 2
Od: Sob gru 25, 2004 17:40

Post » Sob gru 25, 2004 18:42

Może w temacie o wetach polecanych są namiary na lecznice weterynaryjne z ostrymi dyżurami.. chyba w święta tez dyżury są.. chociaż pewna nie jestem bo nigdy tego nie sprawdałam na szczęście.

3mam kciuki za kociaka:ok:


http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=727
Obrazek

Dorocia

 
Posty: 388
Od: Pon lip 12, 2004 20:15
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob gru 25, 2004 18:46

dzięki spróbuje poszukac

gola

 
Posty: 2
Od: Sob gru 25, 2004 17:40

Post » Sob gru 25, 2004 19:12

Może kotka po prostu się czymś przytruła?
Skoro ma biegunkę i wymiotuje to traci dużo płynów - musisz dbać o to, by się nie odwodniła. Jeśli zatruła sie czymś to naturalne będzie początkowe niejedzenie - nie podawaj na razie nic na siłę. Podstaw miseczkę z wodą.
Jeśli nie będzie już wymiotować podaj do jedzenie coś lekkostrawnego np. gotowanego kurczaka.
W chwili obecnej obserwuj jak będzie się kicia zachowywała, czy nie wystąpią już żadne objawy chorobowe. No i najważniejsze - nia panikuj :D

Agia

 
Posty: 1093
Od: Pon paź 11, 2004 20:00
Lokalizacja: Liverpool

Post » Sob gru 25, 2004 19:23

najlepiej byloby rzeczywiscie odwiedzic weta
i biegunka i wymioty brzmia niepokojaca
to moze byc zatrucie


jak nie masz mozliwosci - mozesz podac kotu kurczaka gotowanego z ryzem
ewentualnie znalzlam cos takiego ;
ja na biegunke polecam niezmiennie :
cale siemie lniane (do kupienia w sklepach, spozywczych, zoologicznych, ogrodniczych) , jakies tak na oko ze dwie lyzeczki zalac pol szkl wody i zagotowac a potem na maluskim ogniu parowac, az sie zrobi taka galaretka. Jak wystygnie (moze byc letnie) dawac strzykawka po 5 cm pare razy dziennie.
- ale to wlasciwie na biegunke
Obrazek

Kaska

 
Posty: 7487
Od: Pt paź 17, 2003 21:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob gru 25, 2004 20:01

zrób jej najpierw 24 godziny głodówki
możesz w tym czasie podawać smectę - saszetka na 1/4 szklanki wody, po trochu 3-4 razy dziennie, ale rozrabiaj tylko tyle, ile wypije na 1 porcję - około 10 ml
po głodówce dawaj naturalny pokarm, najlepiej gotowane mięso z ryżem i marchewką, puszki i chrupki spróbuj odtaswić
i do weta jak najszybciej

Kocurro

 
Posty: 11393
Od: Nie sty 11, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 544 gości