Jakie mozna dac zestawy witam i minera kotom nerkowcom.str2

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 28, 2004 12:17

Wczoraj i dzisaj juz tak nie trzesla glowka a wlasciwei ja praktycznie nie widzialem tego. Dzisiaj z rana udalo mi sie zlapac mocz i bede mial wynik. Mam nadzieje ze dobry.

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto gru 28, 2004 12:25

Od wczoraj mam nowy problem z kocurem. On ma przewlekla niewydolnosc nerek jak i pozostalem moje koty ale na szcescie jeszcze nie mial mocznicy. Miesiac temu mial badana krew i mial kreatynine 1,7 a bun azot mocznik 18. On prawie zawsze mial slaba siersc ale od tygodnia jakby sobie probowal wyrywac. Moze jest to spowodowane tym ze on nieraz co pare miesiecy ma takie drgawki na skorze z tylu i nieraz ogon mu tez lata a nwet czasem lapka nerwowo stuka ale to mu przechodzi po okolo tygodniu. Od tygodnia tez to ma ale kiedys wiecej mial bo nawet chowal sie ze strachu. Niestety wczoraj zauwazylem ze tak sobie w jednym miejscu siersc wyliza a najpierw moze wyrwal ze az widac zze ma czerona ranke. ponad rok temu mial jeszcze wieksza i trzeba bylo go bardzo pilnowac zeby nie lizal sobie tego i wtedy mu sie zagoilo. Nie wiem dlaczego on ma taka slaba siersc bo trzy pozostael koty moje maja lepsza od niego a dwa to nawet piekna ale zadno z nich sobie nie wyrywalo i nie wylizywalo siersci a ona tak nieraz robi. Moze wiecie dlaczego tak sie dzieje. Mam nadzieje ze mocznik ma w normie.

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto gru 28, 2004 12:28

Zapomnialem dodac ze moje koty byly odpchlane 6 tygodni temu.

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Wto gru 28, 2004 12:56

Pedro-slaba siersc ma z powodu nerek:( dwa moze trzeba mu przeprowadzic badania hormonalne(tarczyca),krew, to tez ma wplyw na nerki:( i to wygryznanie siersci, tez moze byc oznaka.
A moze jest uczulony na pokarm-co mu dajesz do jedzenia?
Marzec; Ogólnopolski Miesiąc Sterylizacji Zwierząt,niższe ceny zabiegów

ARKA

 
Posty: 4415
Od: Sob lut 16, 2002 21:27
Lokalizacja: Janinów k/Grodziska Mazowieckiego

Post » Wto gru 28, 2004 13:30

Moje koty badania krwi maja od dwoch lat odkad jest przekroczona kreatynina. On teraz je diete dla nerkowcow i tylko troszke groumeat z uro petem bo inaczej nie zja. jadl kiedys rozne karmy i zawsze mial slabsza siersc od innych. Na tarczyce to jakie badania sie robi.

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro gru 29, 2004 12:41

Hurrraaaa. Mam wyniki badania moczu kotki chorej na krwotoczne zapalenie pecherze moczowego. Wyniki wrocily do normy. Ma bialko 0,3 i tez duze il duzych i malych krysztalow trojfosforanow oraz pH az 8. Musze podawac URO PET.

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro gru 29, 2004 17:03

Pedro pisze:Moje koty badania krwi maja od dwoch lat odkad jest przekroczona kreatynina. On teraz je diete dla nerkowcow i tylko troszke groumeat z uro petem bo inaczej nie zja. jadl kiedys rozne karmy i zawsze mial slabsza siersc od innych. Na tarczyce to jakie badania sie robi.


Tu poczytaj:
http://www.vetserwis.pl/tarczyca_kot.html
Marzec; Ogólnopolski Miesiąc Sterylizacji Zwierząt,niższe ceny zabiegów

ARKA

 
Posty: 4415
Od: Sob lut 16, 2002 21:27
Lokalizacja: Janinów k/Grodziska Mazowieckiego

Post » Śro sty 05, 2005 14:21

Co oznacza w badaniu krwi za duzo krwinek czerwonych bo jak za malo to sie domyslam zer moze byc anemia a jak jest za duzo. Badanie krwi robilem przedwczoraj mojego kocura i wyszla kreatynina 2,1 a bun azot mocznik 19. Wyniki ma podobne ale te drapanie i wyrywanie siersci to juz nie wiem. Moze jest uczulony na cos. Co sadzicie o tym.

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro sty 05, 2005 15:24

Jedna z moich kotek czasem miewa podobne czerwone placki - uczulenie na pchły. Piszesz, że były odpchlane - sprawdź czy skutecznie. Ja już nie raz musiałam zabieg powtarzać.
Może też być uczulony na coś innego.

Ania z Poznania

 
Posty: 3378
Od: Śro gru 17, 2003 15:25
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro sty 05, 2005 16:18

Co oznacza w badaniu krwi za duzo krwinek czerwonych

Moze byc odwodniony, ale rozne moga byc przyczyny, trzeba interpretowac calosc badania i objawy kliniczne - to wet!!!!
Karolcia&Jowita&Jaga
Obrazek

kasia piet

 
Posty: 1132
Od: Sob cze 14, 2003 16:37
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Czw sty 06, 2005 11:30

Zostal odpchlony ponownie ale nie widac sladu zeby pchly mial. oze mu brakuje jakis witamin. Kiedys chyba poltora roku temu tez mial bardzo slaba siersc i wtedy podawalem mu Cat Snaps i chyba od tego sie poprawila. Sa tez witaminy nazywajace sie chyba FIT dla kota. Jakie podajecie witaminy swoim kotom nerkowcom. Chyba wszystkich nie mozna podawac bo sa tam rozne skaldniki mineralne jak fosfor i inne.

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw sty 06, 2005 12:30

Ja nie podaje zadnych-poniewaz karma zawiera witaminy a nie wyszystkie, jak sam piszesz, sa wskazane dla nerkowcow. Ja robie dokladnie tak ja moja wetka mi zaleca-czyli podaje to co ona wskaze.
A probowales podawac kotu hillsa puszki dla nerkowcow-nie jest az tak wielka roznica w cenie miedzy gurmentami a wiesz,ze dajesz to co kot powinien dostawac. Sa dwa rodzaje puszek-pasztet i taka jaby grubiej zmielona-moj chetniej je ta druga. I sa dwa rodzje karm dla nerkowcow-ustal z wetem ktora. Zreszta puszki zawieraja decydowanie mniej bialak niz sucha karma-a o to w tych nerkach przeciez chodzi.
A ustalil wet na jakim tle ma te nerki chore-bo musi byc jakas przyczyna.
Marzec; Ogólnopolski Miesiąc Sterylizacji Zwierząt,niższe ceny zabiegów

ARKA

 
Posty: 4415
Od: Sob lut 16, 2002 21:27
Lokalizacja: Janinów k/Grodziska Mazowieckiego

Post » Czw sty 06, 2005 13:59

Musze uporzadkowac swoje watki i albo zrobic jeden wspolny albo dla kazdego kota oddzielnie sam nie wiem .Moje cztery koty maja przewlekla niewydolnosc nerek tylko na roznym etapie. Wszystkie jedza karme dla nerkowcow. Jedza eukanuba formula renal. Jedynie ciutke doslownie mala lyzeczke daje gourmeata ktorego mieszam z uro pet bo trzy kotki maja za duze ph nawet wynoszace 8 a z z eukanuba nie chca jesc uro petu.Teraz jest problem bo nie ma eukanuby formula renal bo strasznie ciezko dostac . Nie ma w magazynie. Od tygodnia daje im hillsa k/d ale wola eukanube. Zaozylem watek gdzie inni kupuja eukanube formula renal ale nikt na razie nie odpowiedzial. Mam nadzieje ze niedlugo dostane te karme. Oto watek o eukanubie.http://www.forum.miau.pl/viewtopic.php? ... highlight=

Pedro

 
Posty: 1890
Od: Nie lut 15, 2004 20:42
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw sty 06, 2005 14:11

Pedro pisze:Musze uporzadkowac swoje watki i albo zrobic jeden wspolny albo dla kazdego kota oddzielnie sam nie wiem .Moje cztery koty maja przewlekla niewydolnosc nerek tylko na roznym etapie. Wszystkie jedza karme dla nerkowcow. Jedza eukanuba formula renal. Jedynie ciutke doslownie mala lyzeczke daje gourmeata ktorego mieszam z uro pet bo trzy kotki maja za duze ph nawet wynoszace 8 a z z eukanuba nie chca jesc uro petu.Teraz jest problem bo nie ma eukanuby formula renal bo strasznie ciezko dostac . Nie ma w magazynie. Od tygodnia daje im hillsa k/d ale wola eukanube. Zaozylem watek gdzie inni kupuja eukanube formula renal ale nikt na razie nie odpowiedzial. Mam nadzieje ze niedlugo dostane te karme. Oto watek o eukanubie.http://www.forum.miau.pl/viewtopic.php? ... highlight=

Pedro, bo kot nie tak latwo zmienia karme.trzeba powli wprowadzac. Zawsze jupowac nowy zapas majc jeszcze poprzednia-ale teraz to juz wiesz sam, z autopsji.

Ja to mam istny cyrk bo mam nerkowca, seniora i mlodziez i kazde inna.

No staram sie jak moge aby przed jednym ukrywac ta druga karme ale to jest sekunda - zabronione jest przeciez lepsze.

Podobno idealm bylo by aby koty nerkowe byly na mokrej karmie bo zawartosc biala jest o niebo nizsza np. w hillsie mokrym jest go 8,3% a suchym 26,1% ale moj glamie mokra, woli sucha :( Dziennie z trudem zje ta jedna mala puszke mokrej :? a wg norm powinien zjesc dwie puszki-gdyby byl tylko na mokrej.
Marzec; Ogólnopolski Miesiąc Sterylizacji Zwierząt,niższe ceny zabiegów

ARKA

 
Posty: 4415
Od: Sob lut 16, 2002 21:27
Lokalizacja: Janinów k/Grodziska Mazowieckiego

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Fatka i 280 gości