Ile miotow w roku moze miec kotka?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 15, 2004 13:14

Witam.
Co prawda od miesięcy nie pisuję na miau i loguję się sporadycznie w celu sprawdzenia pw, ale poinformowano mnie, że zostałam wywołana o odpowiedzi, więc się odezwę :)

Proszę moderatorów o porównanie mojego IP z IP nicków wymienionych przez Ostoję i poinformowanie użykowników o efektach oględzin.

Jeżeli gdziekolwiek w necie się loguję ZAWSZE uzywam loginu "Olivia"
Nie mam potrzeby się rozszczepiać bo jestem dumna z moich kotów i nie interesuja mnie czyjeś problemy.

I nie życzę sobie szargania dobrego imienia mojej hodowli.
Ostojo, zastanów się nad soba, chyba Cię emocje i wyobraźnia poniosły.
Nie sądź mnie prosze swoją miarką :?
Użytkowników pozdrawiam.

Olivia

 
Posty: 4464
Od: Czw mar 20, 2003 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Śro gru 15, 2004 13:18

Olivia pisze:Witam.
Co prawda od miesięcy nie pisuję na miau i loguję się sporadycznie w celu sprawdzenia pw, ale poinformowano mnie, że zostałam wywołana o odpowiedzi, więc się odezwę :)

Proszę moderatorów o porównanie mojego IP z IP nicków wymienionych przez Ostoję i poinformowanie użykowników o efektach oględzin.

Jeżeli gdziekolwiek w necie się loguję ZAWSZE uzywam loginu "Olivia"
Nie mam potrzeby się rozszczepiać bo jestem dumna z moich kotów i nie interesuja mnie czyjeś problemy.

I nie życzę sobie szargania dobrego imienia mojej hodowli.
Ostojo, zastanów się nad soba, chyba Cię emocje i wyobraźnia poniosły.
Nie sądź mnie prosze swoją miarką :?
Użytkowników pozdrawiam.

Ale czy w tym watku na pewno chodzilo o Ciebie?
Obrazek
Obrazek

kameo

 
Posty: 3871
Od: Pt maja 30, 2003 14:22
Lokalizacja: Bydgoszcz/Zakole Dolnej Wisły

Post » Śro gru 15, 2004 13:24

ostoja pisze:Oliwio, Oliwko, Oli, Ilono K, Wojtusiu. dzisiaj Lady czy po prostu Scardinius - jak sobie wolisz....
nie da się dyskutowac z kims kto codziennie loguje sie pod nowym

Kameo.
Scardinius to nazwa mojej hodowli.
Olivia to mój nick.
Ilona moje imię a K pierwsza litera nazwiska.

Olivia

 
Posty: 4464
Od: Czw mar 20, 2003 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Śro gru 15, 2004 13:27

Olivia pisze:
ostoja pisze:Oliwio, Oliwko, Oli, Ilono K, Wojtusiu. dzisiaj Lady czy po prostu Scardinius - jak sobie wolisz....
nie da się dyskutowac z kims kto codziennie loguje sie pod nowym

Kameo.
Scardinius to nazwa mojej hodowli.
Olivia to mój nick.
Ilona moje imię a K pierwsza litera nazwiska.


ostoja powinna przeprosić i wyjaśnić

lady

 
Posty: 13
Od: Śro gru 15, 2004 10:49

Post » Śro gru 15, 2004 13:30

Olivia pisze:
ostoja pisze:Oliwio, Oliwko, Oli, Ilono K, Wojtusiu. dzisiaj Lady czy po prostu Scardinius - jak sobie wolisz....
nie da się dyskutowac z kims kto codziennie loguje sie pod nowym

Kameo.
Scardinius to nazwa mojej hodowli.
Olivia to mój nick.
Ilona moje imię a K pierwsza litera nazwiska.

Boszsz, w zyciu bym sie nie domyśliła 8O
Dziekuje za wyjasnienie. Teraz moge sobie spokojnie i z pewną wiedzą jeszcze raz przeanalizować wątek.
Obrazek
Obrazek

kameo

 
Posty: 3871
Od: Pt maja 30, 2003 14:22
Lokalizacja: Bydgoszcz/Zakole Dolnej Wisły

Post » Śro gru 15, 2004 13:33

Wracając do tematu owego nieszczęsnego przepisu w regulaminie hodowlanym SHKRP - po raz kolejny wytknę błąd logiczny - odstęp między pierwszym a trzecim miotem nie mniejszy niż 24 miesiące tak naprawdę oznacza DWA mioty w ciągu 24 miesięcy...

Zacytuję po raz kolejny przepisy FIFe:

Queens must not have more than three litters in twenty-four months except with the prior written approval of a veterinarian and/or the National Breeding Committee.


Czy nie wystarczy więc napisać, że okres między dowolnymi CZTEREMA kolejnymi miotami nie może być krótszy niż 24 miesiące?
Our survey of households in seven U. S. regions demonstrated that few citizens have bothered to equip themselves with fireproof suits and extinguishers to deal with volcanic upheaval, solar flares, or the Lord's purifying flame.

TŻ Oberhexe

 
Posty: 4107
Od: Nie kwi 13, 2003 0:05
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro gru 15, 2004 13:36

Nie interesuja mnie wyjasnienia i nie potrzebuję przeprosin.

Nie czuję się obrazona, bo obrazic może mnie tylko osoba, na zdaniu której mi zależy.
Bieżące informacje o "życiu w hodowli" umieszczam na stronce.
Dla mnie hodowla to wyłacznie pasjonujące hobby a nie źródlo frustracji.

Tłumaczyć się nie bedę, bo i nie ma z czego, moderatorzy i admini widza to, czego ja się domyslam.

A, że raczej szybko nie zajrzę, to od razu skorzystam z okazji, bo i czas po temu: życzę ciepłych, rozmruczanych Świąt :D

ps. Wojtusiu, jeżeli chcesz uzyskać jakiekolwiek informację n.t. rexów zapraszam na pw. sporo informacji jest też na mojej stronce poświęconej korniszom: www.cornish.prv.pl
Ostatnio edytowano Śro gru 15, 2004 13:44 przez Olivia, łącznie edytowano 1 raz

Olivia

 
Posty: 4464
Od: Czw mar 20, 2003 20:51
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Śro gru 15, 2004 13:44

kameo pisze:
Olivia pisze:
ostoja pisze:Oliwio, Oliwko, Oli, Ilono K, Wojtusiu. dzisiaj Lady czy po prostu Scardinius - jak sobie wolisz....
nie da się dyskutowac z kims kto codziennie loguje sie pod nowym

Kameo.
Scardinius to nazwa mojej hodowli.
Olivia to mój nick.
Ilona moje imię a K pierwsza litera nazwiska.

Boszsz, w zyciu bym sie nie domyśliła 8O
Dziekuje za wyjasnienie. Teraz moge sobie spokojnie i z pewną wiedzą jeszcze raz przeanalizować wątek.


ja przeanalizowałam,
nie wiem skąd w postach Ostoji wzięła sie Oliwia , bo na pewno nie z tego wątku
post Wojtusia , teraz, przeczytany po czasie można odebrac jako tendencyjnie skierowany przeciwko konkretnej hodowli, wtedy go tak nie odbrałam
post Lady jw. z tym że ja inaczej go odebrac nie potrafię jak skierowany przeciwko Ostoji


nie bronie tu Ostoji ani nie oskarżambo na hodowlach sie nie znam
to takie dywagacje na temat tego wątku :roll:
dywagacje moje osobiste i subiektywne
Australia jest jak otwarte drzwi, za którymi majaczy błękit. Wychodzimy ze świata i wkraczamy w Australię.(D.H.L.)

Keti

 
Posty: 12468
Od: Pt wrz 13, 2002 11:44
Lokalizacja: realnie trójmiasto - mentalnie Australia

Post » Śro gru 15, 2004 13:51

Olivia pisze:Proszę moderatorów o porównanie mojego IP z IP nicków wymienionych przez Ostoję i poinformowanie użykowników o efektach oględzin.


Są zupełnie różne.
Obrazek Obrazek

Macda

 
Posty: 34413
Od: Śro lut 20, 2002 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 15, 2004 14:10

oczywiście, że mój post jest przeciwko ostoji
zupełnie tego nie neguję , tylko jeśli raczycie zauważyć - my tu między sobą "drzemy koty " a ona milczy i ma to gdzieś
i nawet jej na rękę że oddalamy się od tematu.
a jej pomówienia ?
nie chcę wcale zaostrzać tu sytuacji, ale

lady

 
Posty: 13
Od: Śro gru 15, 2004 10:49

Post » Śro gru 15, 2004 14:14

TŻ Oberhexe pisze:Czy nie wystarczy więc napisać, że okres między dowolnymi CZTEREMA kolejnymi miotami nie może być krótszy niż 24 miesiące?


A nie można jeszcze prościej?
Wojtek pisze:Przecież wystarczy odpowiedni paragraf zapisać tak: "Kotka może rodzić kolejne kocięta nie wcześniej niż po 8 miesiącach od poprzedniego porodu".

Krótko, prosto i bez możliwości dowolego interpretowania.

Wojtek

 
Posty: 27353
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Śro gru 15, 2004 14:25

Wojtek pisze:
TŻ Oberhexe pisze:Czy nie wystarczy więc napisać, że okres między dowolnymi CZTEREMA kolejnymi miotami nie może być krótszy niż 24 miesiące?


A nie można jeszcze prościej?
Wojtek pisze:Przecież wystarczy odpowiedni paragraf zapisać tak: "Kotka może rodzić kolejne kocięta nie wcześniej niż po 8 miesiącach od poprzedniego porodu".

Krótko, prosto i bez możliwości dowolego interpretowania.

Można, ale są przypadki, gdy lepiej kotkę pokryć po np. 6 miesiacach od porodu, jesli wpada w uporczywe i zagrażające jej zdrowiu ruje, niż przetrzymywać lub tłumić te ruje hormonami.
Oczywiście zawsze można też wysterylizowac w takim przypadku :wink: Na liście WegiesHealth, poświęconej kwestion zdrowotnym NFO, jedna z hodowczyń napisała, że jeśli jej kotka wpada w uporczywe ruje, to ona woli ją wysterylizować, niż podawać jej hormony lub kryć zbyt często.

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro gru 15, 2004 14:27

Teraz zauważyłem, że taki zapis:

TŻ Oberhexe pisze:Czy nie wystarczy więc napisać, że okres między dowolnymi CZTEREMA kolejnymi miotami nie może być krótszy niż 24 miesiące?


pozwoli na urodzenie pierwszych trzech miotów jeden po drugim, bo kontrolowany będzie dopiero miot czwarty.

Wydaje mi się, że najbezpieczniejsza jest wersja, którą zasugerowałem powyżej.

Wojtek

 
Posty: 27353
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Śro gru 15, 2004 14:32

Oberhexe pisze:
Wojtek pisze:
TŻ Oberhexe pisze:Czy nie wystarczy więc napisać, że okres między dowolnymi CZTEREMA kolejnymi miotami nie może być krótszy niż 24 miesiące?


A nie można jeszcze prościej?
Wojtek pisze:Przecież wystarczy odpowiedni paragraf zapisać tak: "Kotka może rodzić kolejne kocięta nie wcześniej niż po 8 miesiącach od poprzedniego porodu".

Krótko, prosto i bez możliwości dowolego interpretowania.

Można, ale są przypadki, gdy lepiej kotkę pokryć po np. 6 miesiacach od porodu, jesli wpada w uporczywe i zagrażające jej zdrowiu ruje, niż przetrzymywać lub tłumić te ruje hormonami.


I to dokładnie pasuje do mojej propozycji:
krycie w 6 miesięcy po porodzie, więc kolejny poród w 8 miesięcy po poprzednim.
Idealnie :)

Wojtek

 
Posty: 27353
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Śro gru 15, 2004 14:36

Wojtek pisze:
Oberhexe pisze:
Wojtek pisze:
TŻ Oberhexe pisze:Czy nie wystarczy więc napisać, że okres między dowolnymi CZTEREMA kolejnymi miotami nie może być krótszy niż 24 miesiące?


A nie można jeszcze prościej?
Wojtek pisze:Przecież wystarczy odpowiedni paragraf zapisać tak: "Kotka może rodzić kolejne kocięta nie wcześniej niż po 8 miesiącach od poprzedniego porodu".

Krótko, prosto i bez możliwości dowolego interpretowania.

Można, ale są przypadki, gdy lepiej kotkę pokryć po np. 6 miesiacach od porodu, jesli wpada w uporczywe i zagrażające jej zdrowiu ruje, niż przetrzymywać lub tłumić te ruje hormonami.


I to dokładnie pasuje do mojej propozycji:
krycie w 6 miesięcy po porodzie, więc kolejny poród w 8 miesięcy po poprzednim.
Idealnie :)

Fakt, nie policzyłam, mea culpa. Racja :D

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bbeata, Blue, imatotachi, Zeeni i 535 gości