Ninja - sama nie wiem czy coś jej jest...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw gru 02, 2004 11:30 Ninja - sama nie wiem czy coś jej jest...

Ninja ma 2 lata i 2 miesiące. I myślę że jak na takiego już dorosłego kota bardzo mało waży. Ostatnio była ważona w maju 2003 r i ważyła 2,75 kg. Teraz może z 3 kg. To Elwis ma 4 m-ce i jest cięższy od niej!!!
Jej stan fizyczny jest doskonały, jest wesoła, skacze tak że tylko pozazdrościć, ale mało je :( Zawsze jadła niedużo, sama sobie dozuje. Je RC ( sensible, h&s, exigent), który ma cały czas i paszteciki gourmety bo nic innego nie tknie. I serek bieluch.
Próbowaliśmy jej dawać serduszka ugotowane, surową wolowinke, kurczaczka kawałek ugotowanego. Nic odrzuca ją to i tyle :(
Zawsze najbardziej z wszystkim naszych kotów jej wychodziła sierść i to cały rok przeważnie , ale ostatnio to juz normalnie garsciami. Nie wiem co jest... :(
Była odrobaczana w listopadzie razem z Hilą i Elwisem bo u Hili wyszły robale, ale musze to powtórzyć bo odrobaczona byla pratelem tylko raz a podobno robi sie to dwa razy w odstepie 8 dni.

I niby ogólnie ma sie Ninja dobrze, ale jej chudość i wychodzenie sierści mnie martwi. Od małego była szczupła, ale czy to nie oznaka jakieśc choroby ??? i ta sierść ... ????
A i jeszcze jedno załatwia sie normalnie, pije tyle co zawsze i prawie zawsze wode bezpośrednio z kranu bo taką najbardziej lubi.

Czy Wasze koty też są szczupłe ????

I jeszcze kilka zdjęc Ninji :
http://upload.miau.pl/35743.jpg
http://upload.miau.pl/35744.jpg
http://upload.miau.pl/35745.jpg
http://upload.miau.pl/35746.jpg
Ostatnio edytowano Czw gru 02, 2004 11:53 przez Milo, łącznie edytowano 1 raz
~~Milo'~~ czyli niegdyś Leelu
Obrazek

Milo

 
Posty: 394
Od: Czw sty 23, 2003 8:42
Lokalizacja: Lublin

Post » Czw gru 02, 2004 11:35

Tak jak wsrod ludzi wsrod kotow zdarzaja sie koty okraglutkie i szczuple.
Ale ta siersc + niechec do jedzenia mnie by zmartwily.
Czy miala robione badania krwi pod katem watroby i nerek ?
Jezeli nie - to zrobilabym na pewno.
Obrazek

Kaska

 
Posty: 7487
Od: Pt paź 17, 2003 21:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw gru 02, 2004 11:57

Nie miala robionego badanie krwi, jak tylko bedzie wypłata polecilmy z nią zrobic to badanie. Choć to nie bedzie łatwe. Ninja sie tak wyrywa że 5 osób do niej to mało. My przeciez nie możemy jej pazurów obciąć a co to bedzie przy pobieraniu krwi. Ale pójdziemy jak trzeba to trzeba.
A nie dodałam że Ninja jest wysterylizowana.
~~Milo'~~ czyli niegdyś Leelu
Obrazek

Milo

 
Posty: 394
Od: Czw sty 23, 2003 8:42
Lokalizacja: Lublin

Post » Czw gru 02, 2004 12:05

Moje koty są bardzo chude.
Prawie pięcioletni kastrat waży niecałe 4 kg. Dodam, że jest dużym kotem na wysokich nogach. Wygląda na zabiedzonego!
Jest bardzo wybredny - skubnie coś z tacki animondy, poje trochę suchego - RC Exigent, ewentualnie Sensible, natomiast mięsa wołowego i drobiowego je dużo.
Badania krwi ma w normie.
Kiedyś też bardzo wypadała mu sierść. Weterynarka twierdziła, że ta wypadająca sierść może być efektem alergii pokarmowej na jakiś składnik. Sieść przestała wypadać po wyeliminowaniu z diety Whiskasa :oops:. Może twoja kotka też jest na coś uczulona.
Kiedy nasza wetka widzi mojego chudziaczka, to mówi mi zawsze na pocieszenie, że szczupły kot to kot zdrowy i sprawny.
Ale kiedy ktoś przychodzi do mnie z wizytą - to słyszę zawsze - dlaczego ty głodzisz tego kota :evil:!

Olinka

 
Posty: 11075
Od: Pt wrz 24, 2004 16:21
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw gru 02, 2004 13:33

Olinka pisze:Moje koty są bardzo chude.
Prawie pięcioletni kastrat waży niecałe 4 kg. Dodam, że jest dużym kotem na wysokich nogach. Wygląda na zabiedzonego!


Protestuje - Diplodok wcale nie wyglada na zabiedzonego - to uroczy kawaler IMHO :) Ja mam koteczke kieszonkowa - Mantra ma ok. 3-4 lat i wazy 2,85 kg - zawsze :wink: Ale ma za soba trudna przeszlosc kociaka, ktory przez caly okres dojrzewania doslownie przymieral glodem i mysle, ze to w jakis sposob zahamowalo wzrost (przyszla do nas juz bez polowy zebow a miala jakies 6-7 m-cy) Wiec waga bym sie nie martwila a wypadajaca siersc ?- powodow moze byc sporo: dieta - za malo wit. A i E (moze sprobuj jej podawac wiecej tluszczy zwierzecych lub olej z wiesiolka lub oliwe - co prawda podobno oleje roslinne nie sa trawione przez koty, ale moim to pomaga na wyglad siersci, dobry jest tez tran), wypadanie siersci jest tez zwiazane ze zmiana por roku - czy masz mocno ogrzewane mieszkanie? Kotom bardziej wypada siersc w mocno i sztucznie gorzewanych pomieszczeniach. Czy zauwazylas jakies zmiany na jej skorze?
Herbatka, Stasiu, Mantra i Shakira (Tosia)

Herbatka

 
Posty: 166
Od: Śro wrz 15, 2004 6:50
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw gru 02, 2004 13:37

Ninja bardzo lubi oliwe i do smarowania "pyszny duet" nieraz z kanapek wylizuje. :?
A co do ogrzewania mieszkania, to nie mam gorąco w mieszkaniu tylko tak umiarkowanie i dość wilgotne powietrze.
~~Milo'~~ czyli niegdyś Leelu
Obrazek

Milo

 
Posty: 394
Od: Czw sty 23, 2003 8:42
Lokalizacja: Lublin

Post » Czw gru 02, 2004 13:40

Leelu pisze:Ninja bardzo lubi oliwe i do smarowania "pyszny duet" nieraz z kanapek wylizuje. :?
A co do ogrzewania mieszkania, to nie mam gorąco w mieszkaniu tylko tak umiarkowanie i dość wilgotne powietrze.


sprobuj jednak wlaczyc tluszcze zwierzece - tran lub maslo lub tluszcz kurzy gotowany (jesli zje). Moze Olinka ma racje, moze to reakcja alergiczna ?- to wbrew pozorom dosc czeste.
Herbatka, Stasiu, Mantra i Shakira (Tosia)

Herbatka

 
Posty: 166
Od: Śro wrz 15, 2004 6:50
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw gru 02, 2004 17:12

Też mam chudego kota- to IŁ. I nie mogę jej utuczyć :lol: . Widicznie to takie typy :lol:

Ja to pewnie już Ci mówiłam, ale powiem jeszcze raz: Ninja jest najpiekniejszym kotem na świecie- ile razy wstawiasz jej zdjęcia, ja omdlewam z zachwytu. Cudna :flowerkitty:
Obrazek

kordonia

 
Posty: 8759
Od: Czw sty 30, 2003 13:59
Lokalizacja: Elbląg

Post » Czw gru 02, 2004 17:21

Przepiękna! (chyba ten "sukces" miał wielu ojców :lol: )

dakota

 
Posty: 8376
Od: Wto lis 16, 2004 15:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Czw gru 02, 2004 20:42

Przepiękna kicia :D a co do wagi to przy dwóch grubasach mój trzeci kot jest dośc mizernej wagi - ma 6 lat i waży 4.5 kg- to Moś- ale przy tym jest bardzo aktywny i wesoły więc chyba zdrowy :D Je to samo co inne ale troche mniej- taki ma apetyt i jakiś czas temu był grubszy o 250g, schudl po zapaleniu dząseł i mimo wyleczenia tak mu pozostalo, też na początku myślalam że coś jest nie tak ale jak go obserwuje to naprawde nie wygląda na chorego :wink:

moś

 
Posty: 60858
Od: Wto lip 06, 2004 16:48
Lokalizacja: Kalisz




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: makrzy i 425 gości