Zachowanie kotki po zabiegu sterylizacji

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 01, 2004 16:36 Zachowanie kotki po zabiegu sterylizacji

W piątek moja kicia będzie miała zabieg; czego mogę się spodziewać po przebudzeniu z narkozy? Czy temperament zmieni jej się podobnie jak kocurowi po kastracji?
Mea z Rysią
 

Post » Śro gru 01, 2004 21:28

Z tego co słyszałam to po zabiegu koty sa spokojniejsze i bardziej przymilaste. Na poczatek przygotuj się na okres pooperacyjny, tj ubranko, dietka-tylko mokre przez kilka dni, pilnowanie kici, zeby nie skakała i nie interesowała się ranką.
Obrazek

O-l-g-a

 
Posty: 3826
Od: Śro sie 11, 2004 1:46
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro gru 01, 2004 21:30

Obrazek

O-l-g-a

 
Posty: 3826
Od: Śro sie 11, 2004 1:46
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sty 26, 2005 17:43 kotka po sterylizacji

Moja Zeldusia jest po sterylizacji. Zabieg był dosyc długi.Wybudziła się z narkozy szybciej niż się spodziewaliśmy.Po narkozie bardzo wymiotowała,byla niezdarna,zagubiona,przewracała się - musisz bardzo uważać,zeby Twoja kicia nie zrobiła sobie krzywdy. Trzeba uważać na ranę pooperacyjną.Mam świetnego lekarza,założył małej szwy, a na to przyszył dodatkowo gruby wałek gazy długosci rany,który zabezpieczał szwy właściwe.Po 10 dniach lekarz zdjął tą ochronę - niezbyt kompletną,gdyż Zeldusia pomimo pilnowania bardzo się nad nią znęcała.Po nastepnych 7 dniach,przystąpił do zdejmowania szwów również niekompletnych.Musisz uważać na odżywianie,bo po sterylizacji może kicia przytyć.
amazonka
 

Post » Wto lut 01, 2005 15:28 Re: Zachowanie kotki po zabiegu sterylizacji

Mea z Rysią pisze:W piątek moja kicia będzie miała zabieg; czego mogę się spodziewać po przebudzeniu z narkozy? Czy temperament zmieni jej się podobnie jak kocurowi po kastracji?


Zmiana temperamentu nie jest regula. U mnie nastapila tylko w przypadku jednej z kotek - jest troche bardziej "proludzka" niz byla :wink: Mlodsza kotka i kocurek nadal sa takimi urwisami, jakimi byly przed zabiegiem.

Tendencje do tycia ma tylko mlodsza kotka (trudno to wlasciwie nazwac jakas "tendencja", je jak smok, to i tyje... - musze stale jej pilnowac), starsza kotka jest chudziutka, kocurek duzy, umiesniony, ale szczuply.
Happy jako gosc
 

Post » Wto lut 01, 2005 15:30

O rany, teraz zobaczylam, jaki to stary watek. To juz pewnie wszystko wiadomo :lol:
znowu Happy
 

Post » Sob lut 05, 2005 18:55

Moja kotka była sterylizowana. Po 3 dniach od zabiegu zaczeła juz wariować, wszędzie skakac i trudno ją powstrzymac. Na dodatek wczale nie jest spokojniejsza, dzisiaj mnie dotkliwie pogryzła. :twisted: Psa co chwilę drapie po nosie. :wink:

Kati

 
Posty: 30
Od: Pt sty 28, 2005 14:24
Lokalizacja: Będzin




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 298 gości