CHLORFENIRAMINA dla drapiącego się czorta - może ktoś ma?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 11, 2024 16:17 CHLORFENIRAMINA dla drapiącego się czorta - może ktoś ma?

Nie pisałam tu od tak dawna, że nie wiem nawet, na które podforum to wrzucić.

Jeden z moich ostatnich 3 synów, Biszkopcik, znów horrendalnie się wydrapuje. Jest to częściowo behawioralne (drugi kot, Ramzio, do miesiąca ciężko choruje, a Zły Kot Biś to dominant - to samo robił podczas choroby Myni[*], podobnie jak wtedy szcza też na blat kuchenki :twisted: ) , częściowo są to miejsca po grzybie.

Tak czy inaczej, nasza najmądrzejsza doktor podrzuciła mi nazwę tej substancji. Żeby popytać, czy ktoś nie ma skitranych resztek, bo teraz nigdzie niedostępne. Faktycznie, na Amazonie i e-bayu są po niej ślady, ale niedostępna. Chodzi o tabletki 4 mg. Nie wiem, czy to lek na alergie tylko u zwierząt, wydaje mi się, że nie, nieważne.
Takie cuś w słoiczkach z zieloną etykietką.

Bardzo pilnie potrzebna, bo wszystko inne dotąd zawodzi (albo jest źle tolerowane, albo nie pomaga), a Zły Kot się drapie, drapie, drapie i coraz bardziej drapie :(

CHLORFENIRAMINA.

Help!
Lisiaczku[`] herszcie nasz, nie ma nas bez Ciebie :( Nunku[`] krowinko najpiękniejsza :( Plupluniu głupiąteczko[`]
07.03.2019 KONIEC WSZYSTKIEGO, KONIEC MNIE: Busiunia [`]
16.05.2017 PĘKŁO MI SERCE: Żabciu najukochańszy Skarbie[`]
Maciejku[`] Buniu[`] Placuniu[`] Glamutku[`] Bidonku[`] Tadzinko[`] Gadziu złotooka[`]

Wielbłądzio

Avatar użytkownika
 
Posty: 14515
Od: Sob mar 25, 2006 15:11

Post » Wto kwi 23, 2024 22:39 Re: CHLORFENIRAMINA dla drapiącego się czorta - może ktoś ma

Mam 15 pastylek. Jeśli będzie potrzebna , mogę odstąpić. W Warszawie można nabyć w Dermawecie u dermatolog J.Karaś -Tęczy. Jesli drapaniu towarzyszy świąd to skuteczniejszy jest apoquel, znacznie łatwiej go dostać w lecznicach i działa bardzo szybko. Sama chlorfeniramina rzadko działa. Powinno się zacząć np. od apoquelu lub nawet sterydu i po jakimś czasie przejść na chlorfeniraminę. Efekty po niej dopiero po 10 dniach, jeśli będą.. Jesli pdłoże behawioralne to uważa się, że świąd wtedy nie występuje i trzeba sięgać po zupełnie inne leki. Apoquel służy też do sprawdzenia czy mamy do czynienia ze świądem, bo działa na receptory odpowiadające za świąd. Wiem to bo mam kotkę, która bardzo się wylizywała i trochę czasu spędziłam u wetów dermatologów. Pierwszy krok to apoquel, jesli kot zareaguje, trzeba po kolei wykluczać wszystkie choroby związane ze świądem : alergiczne pchle zapalenie skóry, alergia na pokarm, atopowe zapalenie skory.

raksa

 
Posty: 39
Od: Czw mar 16, 2017 22:47
Lokalizacja: warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, Vi i 157 gości