Czym karmić kotka niejadka ze stluszczeniem wątroby?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob mar 23, 2024 14:00 Czym karmić kotka niejadka ze stluszczeniem wątroby?

Witajcie, cały czas poszukuję karmy, która będzie smakowita, i wskazana przy stłuszczeniu wątroby. Karmy hepatic maja napisane, że jest to przeciwskazanie do podawania... On obecnie zjada Gastro 4vet, wymieszane z marketowka ba zachętę i ciepłą wodą. Wypija wodę i ciapę a kawaleczki mięsa zostawia. Zęby ma w porzadku, jednak niechętnie chce kawalki. Najlepiej sprawdziłaby się pewnie karma w musie. Ale jaką wybrać by była dobra na wątrobę i nie przeszkadzała w leczeniu a przy tym nie wypłukała mi portfela do zera. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie
Felutku ... <3 przepraszam Cię

dino&felek

Avatar użytkownika
 
Posty: 109
Od: Śro maja 05, 2021 12:41

Post » Sob mar 23, 2024 14:32 Re: Czym karmić kotka niejadka ze stluszczeniem wątroby?

Nie mam koncepcji szczerze mówiąc poza gotowanym indykiem (albo podgotowanym). Jeśli ma kłopot z jedzeniem "kawałków", można zmiksować.
Wszystkie znane mi karmy typu mu, mają kieski skład. Ale może są jakieś dobre tylko ich nie znam.
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4495
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Sob mar 23, 2024 17:23 Re: Czym karmić kotka niejadka ze stluszczeniem wątroby?

Przy pacjencie z chorą wątrobą ogranicza się ile się da węglowodany. Dieta jest ważna. Najlepiej oczywiście barf/bacf bo najlepiej się przyswaja i wiesz co podajesz, ale jak nie chcesz się w to bawić to powinien jeść jakieś wysokomięsne puszki z niskimi węglami. Większość karm weterynaryjnych ma bardzo kiepski skład.

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 258
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob mar 23, 2024 19:14 Re: Czym karmić kotka niejadka ze stluszczeniem wątroby?

Wprowadzanie barfa kotu w trakcie leczenia to ryzykowny pomysł.
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4495
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Sob mar 23, 2024 19:41 Re: Czym karmić kotka niejadka ze stluszczeniem wątroby?

Katarzynka01 pisze:Wprowadzanie barfa kotu w trakcie leczenia to ryzykowny pomysł.


Dlaczego? Sama zaproponowałaś wyżej mieso. Zawsze można wprowadzić zupełnie podstawowe suplementy. Napisałam też o bacf, więc o gotowanej wersji. Przy takim schorzeniu dieta to podstawa, kot musi jeść, ale też nie może jeść byle czego. Powinna być wysokobiałkowa i lekkostrawna, więc bacf może być nawet z wymienionego przez Ciebie indyka, albo np, królika.

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 258
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob mar 23, 2024 19:45 Re: Czym karmić kotka niejadka ze stluszczeniem wątroby?

Dobrze sparzona, albo ugotowana pierś z indyka nie jest byle czym :wink: Jest lekkostrawna a zarazem odżywcza. To dobra opcja dietetyczna. Wprowadzenie barfa to dość radykalna zmiana, a już zwłaszcza obawiałabym się nadmiaru suplementów. I do tego całe korowody z przekonaniem kota do jedzenia tego, a kot po prostu musi jeść, tu i teraz.

edit: bo zobaczyłam, że dopisałaś. Przy takich schorzeniach nie jest wskazane surowe mięso.
Tak, jestem zwolenniczką karmienia kotów mięsem (puszeczki podaję tylko jako przysmak i oczywiście zawsze okazuje się, że te bardzo dobrej jakości mogę jeść sama), ale przy kocie chorym na trzustkę i wątrobę starałam się podawać mocno sparzone, zgodnie z zaleceniami weta, gotowanego nie chciał.
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4495
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Sob mar 23, 2024 19:51 Re: Czym karmić kotka niejadka ze stluszczeniem wątroby?

No właśnie miałam pytać czy chodzi Ci o surowe mięso :) No może masz rację i może być bardziej obciążające, niemniej jednak ja osobiście uważam, że i tak lepsze niż większość przetworzonych karm na rynku. W tym przypadku na pewno lepsza wersja gotowana zdecydowanie. Z supli wystarczy tauryna, wapń i wit e, więc podstawa w sumie - ale nie każdy się chce w to bawić

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 258
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob mar 23, 2024 19:56 Re: Czym karmić kotka niejadka ze stluszczeniem wątroby?

Latami karmiłam moje koty surowym mięsem, to zawsze była absolutna podstawa żywienia.
Ale jednak przy trzustce musiałam to zmodyfikować, dla chorutka, dla pozostałych nie :)
Suple w tym przypadku też skonsultowałabym z wetem jednak.
Dobrą jakościowo karmą gotową jest thrive (kurczak albo kurczak z indykiem), ta bez dodatków. Problem tylko w tym czy kot będzie łaskaw
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4495
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Sob mar 23, 2024 20:09 Re: Czym karmić kotka niejadka ze stluszczeniem wątroby?

No to u mnie wręcz przeciwnie, właśnie głownie była gotowana wersja bo mam nerkowca, drugi z dość mocnymi problemami jelitowymi, więc też próby były, aktualnie surowe mięso testowo i na ten moment jakoś to działa :) Dla takich schorzeń sama jestem bardziej fanką gotowanego mięska :piwa:
Za to nie jestem fanką konsultowania spraw żywieniowych z wetem, ale może to moje tylko osobiste odczucia, chyba, że to jakiś wet, który się zna na rzeczy, bo większość to tylko wpycha suche chrupki royala, wiadomo :roll: Uzdrowienie na wszystko. W większości słucham dietetyków i też sama się doszkalam gdy się ma wymagającą chorobowo kocią rodzinę :oops:

Dużo jest w miarę sensownych karm gotowych w tym przypadku - na pewno jest w czym wybierać, byleby była niskowęglowodanowa żeby odciążyć te biedną wątrobę - to już zależy co dino&felek preferuje :)

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 258
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob mar 23, 2024 22:29 Re: Czym karmić kotka niejadka ze stluszczeniem wątroby?

Wiesz, wbrew wszelkiej sztuce moje koty nerkowe do końca swoich dni jadły mięso, głównie wołowinę. Ale jadły, a to było najważniejsze. Poza tym nie było mowy o zmianie diety, wszelkie próby spełzły na niczym :roll:

Do mojego weta mam zaufanie. Tak tylko powiem, że jest wrogiem suchej karmy. Ale, jak mówi, czasem trudno jest wprowadzić potrzebną dietę domowym jedzeniem. Nie mam na myśli suchej karmy. A chrupeczki RC, wiem o co Ci chodzi :) dobre na wszystko, a najlepsze na portfel weta.

A dietę dino&felek musi uzgodnić z kotem, i na to się nic nie poradzi :)
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4495
Od: Śro gru 28, 2022 17:36





Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bbeata, Blue, magic99, Regina S., wyrobekj i 543 gości