Nowy kociak - biegunka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 05, 2024 23:15 Re: Nowy kociak - biegunka

Eh skończyliśmy 14 dni metronidazolu..przez 14 dni super 3 ładne kupki... W sobotę była ostatnia dawka i w niedzielę już dużą śmierdząca ciapa..no nie wyleczymy się chyba.. w poniedziałek dostał znowu Wit b12 (takie było zalecenie żeby podać miesiąc po ostatniej dawce) ale brak poprawy..kupy od 2 do 4 dziennie w tym jedna zawsze nie trzymająca kształtu pozostale średnio dobre

W piątek idziemy na kontrolę.
Steryd nadal bierzemy..pewnie będą potrzebne dodatkowe badania w kierunku addisona

Miał ktoś biegunkę zaraz po antybiotyku?

draco_kot

 
Posty: 165
Od: Śro paź 11, 2023 13:19

Post » Śro mar 06, 2024 14:43 Re: Nowy kociak - biegunka

On ma rozwalone jelita, nie licz na poprawę tak po prostu. Za jakiś czas zrob znowu test na giardie. A jak nie ma no to dluga droga, dobra dieta i probiotyk i trzeba dac czas.

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 258
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro mar 06, 2024 20:56 Re: Nowy kociak - biegunka

draco_kot pisze:Eh skończyliśmy 14 dni metronidazolu..przez 14 dni super 3 ładne kupki... W sobotę była ostatnia dawka i w niedzielę już dużą śmierdząca ciapa..no nie wyleczymy się chyba.. w poniedziałek dostał znowu Wit b12 (takie było zalecenie żeby podać miesiąc po ostatniej dawce) ale brak poprawy..kupy od 2 do 4 dziennie w tym jedna zawsze nie trzymająca kształtu pozostale średnio dobre

W piątek idziemy na kontrolę.
Steryd nadal bierzemy..pewnie będą potrzebne dodatkowe badania w kierunku addisona

Miał ktoś biegunkę zaraz po antybiotyku?

Tak, oczywiście, w trakcie też.
Bardzo polecam probiotyk Flora Defense Mini (dla zwierzaka do 5 kg).
Można zmieszać proszek z kapsułki z karmą.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34277
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw mar 07, 2024 19:42 Re: Nowy kociak - biegunka

Jeśli chodzi o probiotyk to brał już BioProtect forum florę a teraz sanprobi...no może masz rację zeeni.. trochę mnie podłamało że od razu po antybiotyku wróciła brzydka kupa.. ale ilość się nie zwiększyła ..są dwie albo trzy więc to jakaś poprawa (wcześniej były 4 a przed samym antybiotykiem 8-9)

draco_kot

 
Posty: 165
Od: Śro paź 11, 2023 13:19

Post » Czw mar 07, 2024 19:48 Re: Nowy kociak - biegunka

Trzymaj się. On już miał rozwalone jelita przez giardię, a metronidazol wcale nie pomógł. Zrób za jakiś czas badanie na giardie ponowne, na razie nawet jeśli się udało to może i tak wyjść dodatnie. Mi dietetyk polecił Flora Care Mini na takie przypadłości. Niestety musisz się uzbroić w cierpliwość, jelita po czymś takim mogą wracac do normy bardzo długo :( Dlatego karm go dobrze, dawaj probiotyk i jakoś to będzie <3

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 258
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt mar 08, 2024 18:32 Re: Nowy kociak - biegunka

Juz po kontroli...chyba nie jest źle..mamy zmienić probiotyk na probiom zwiększyć dawkę sterydu i po 7 dniach zrobić USG + jonogram i kortyzol

Wetka obstawia że to addison i te brzydkie kupy to też od niech (teraz) ..ustaliłam że o ile wyniki będą ok to odstawimy steryd i jeszcze raz sprawdzamy kortyzol..jak poleci to już mamy pewność że to addison

draco_kot

 
Posty: 165
Od: Śro paź 11, 2023 13:19

Post » Sob mar 09, 2024 23:01 Re: Nowy kociak - biegunka

Kojarzy ktoś jak długo można brać metronidazol? Lub coś podobnego... Jesteśmy tydzień po odstawieniu i jest coraz gorzej...kupy już 4 .. totale ciapy nie trzymające kształtu..

Poprawa była tylko podczas brania antybiotyku.. 5 miesiąc biegunek..nic nie pomaga na dłużej..jak mamy jakąś minimalna poprawę to zarwz znowu jest gorzej niż było

draco_kot

 
Posty: 165
Od: Śro paź 11, 2023 13:19

Post » Nie mar 10, 2024 0:42 Re: Nowy kociak - biegunka

Który probiotyk dajesz sanprobill ? Jaki jest kilka ?

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Nie mar 10, 2024 8:52 Re: Nowy kociak - biegunka

A czy on jest na karmie gastro? U nas po lambliach długo była brzydka kupa ale ja nie dawałam metronizadolu tylko coś innego. Brał 5 dni i po 2 tygodniach była kontrola i było ok. Kupy były długo brzydkie ale z każdym dniem się normalizowały. A może ma kandydozę?

aga66

 
Posty: 6139
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Nie mar 10, 2024 9:27 Re: Nowy kociak - biegunka

Najbardziej mnie załamało że takie pogorszenie ..po osdtawuonym antybiotyku w sobotę było gorzej ale jeszcze miałam nadzieję że coś zacznie się normalizować ..bo było kilka kup ok i nawet dwa razy tylko dwie kupy...potem piątek i rano kontrola..i masakra..piątek i sobota to 4 krowie placki a w zasadzie w piątek 1 prawie dobra kupa przed wizytą..a potem 3 krowie placki po...

Załamałam się wczoraj wieczorem jak zrobił 4 bo to znaczy że ilość się zwiększa a dodatkowo zwiększyłam dawkę sterydu (tak wetka kazała) więc powinno być lepiej a nie gorzej..

Ale fakt jest taki że mamy problem z kortyzolem w dwóch ostatnich badaniach wychodzi poniżej 1 ..
Więc może on jest nadal nisko i sytuacja stresową tak na niego podziałał...może muszę chwilę poczekać aż większa dawka sterydu coś zadziała...

Probiotyki: przy metronidazolu który brał 2tyg miał zalecony sanprobi żółty

Teraz mam podać Priobiom. Tyle że go nie mam i zanim dojdzie to się zastanawiam czy nie podać mu BioProtect który mam w domu

I tak jest na karmie gastro już chyba z 4 miesiąc. Karmy nie zmieniam żeby nie wprowadzać kolejnego elentu mogącego coś zmienić..

draco_kot

 
Posty: 165
Od: Śro paź 11, 2023 13:19

Post » Nie mar 10, 2024 9:32 Re: Nowy kociak - biegunka

aga66 pisze: A może ma kandydozę?


Na pewno ma zapalenie jelit i powiększony brzuszek od tego (to wyszło na USG)
Miał albo ma lamblie (cysty nie wyszły ani razu ale wyszedł antygen)
I bardzo niski kortyzol - mamy podejrzenie choroby addisona ale nadal jest możliwość że kortyzol został wykorzystany przez bardzo długa chorobe

draco_kot

 
Posty: 165
Od: Śro paź 11, 2023 13:19

Post » Nie mar 10, 2024 11:30 Re: Nowy kociak - biegunka

Myslalas o barfie? My tez dlugo sie meczylismy ze sluzem w kale i mamy zapalenie jelit. Od kiku dni daje jej barfa i ja widzę ogromną poprawę. Może warto spróbować? Będzie może lepiej wchłaniał i kał się zagęści.

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 258
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie mar 10, 2024 14:18 Re: Nowy kociak - biegunka

A nie możesz wrócić do tego sanprobil żółtego
On powinien być nie najgorszy
Nie zawiera dodatków na które reagują źle jelita

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Nie mar 10, 2024 15:47 Re: Nowy kociak - biegunka

Mogę mu nadal dawać sanprobi ..pomyślałam po prostu że jak mam zmienić na probiom to że może jest za słaby...

O barfie też myślałam..ale na razie się boje ze to będzie kolejny element do tej niezbyt fajniej układanki.

draco_kot

 
Posty: 165
Od: Śro paź 11, 2023 13:19

Post » Nie mar 10, 2024 21:20 Re: Nowy kociak - biegunka

A i od wczoraj zaczął namiętnie lizać się pod ogonem..
Dziś dwie kupy...brzydkie ale nie krowie placki..
Brzuch wywalony..

draco_kot

 
Posty: 165
Od: Śro paź 11, 2023 13:19

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: 3 x, kasiek1510 i 501 gości