Nowy kociak - biegunka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt gru 01, 2023 17:03 Re: Nowy kociak - biegunka

draco_kot pisze:
ita79 pisze:Postaw mu jedzenie na stałe. To chyba nie problem by wyłożyć jedzenie do miseczki, pozwolić zjeść ile chce i resztę zostawić (nawet przez kilka godzin nic się złego z karmą nie stanie - o ile akurat nie jest upalne lato) . Kot będzie sobie sam dawkował , i szybko się nauczy umiaru.


Zeeni pisze:Moja w wieku 4-5 miesięcy jadła 500g


Zeeni pisze:1. Małym kotom nie ogranicza się jedzenia, więc jak chce to mu je po prostu dajesz.


Draco :80g x 5 to 400g
Jak dam mu mnie to po skończeniu płacze że jeszcze


No i dobrze napisane jest wszystko, ale gdzie masz napisane żeby mu dawać 80g na jeden raz? Moja jadła 500g ale ja ją karmiłam po 40-50g na jeden posiłek, a nie 80g w jednej misce. Niektóre koty potrafią i 800g jeść jak rosną i nie ogranicza się im jedzenia. Nie zgadzam się z tym co napisała ita jedynie, bo nie każdy kot się nauczy umiaru. Jakbym mojej nie porcjowała to i by się połową puszki zapchała.

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 278
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt gru 01, 2023 17:05 Re: Nowy kociak - biegunka

I jak coś - jelita mogą się regenerować nawet miesiące, więc na razie daj mu czas. Ale jakby się nic nie zmieniało to po prostu spróbuj zmienić karmę na jakąś może monobiałkową. Niemniej jednak nadal zalecam badania krwi przez jego brzuszek.

Zeeni

Avatar użytkownika
 
Posty: 278
Od: Śro kwi 26, 2023 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt gru 01, 2023 21:21 Re: Nowy kociak - biegunka

To jak miesiąc to dopiero tyle minęło od ostatniej przypominającej dawki fenbendazolu..

draco_kot

 
Posty: 165
Od: Śro paź 11, 2023 13:19

Post » Sob gru 02, 2023 11:51 Re: Nowy kociak - biegunka

draco_kot pisze:
ita79 pisze:Postaw mu jedzenie na stałe. To chyba nie problem by wyłożyć jedzenie do miseczki, pozwolić zjeść ile chce i resztę zostawić (nawet przez kilka godzin nic się złego z karmą nie stanie - o ile akurat nie jest upalne lato) . Kot będzie sobie sam dawkował , i szybko się nauczy umiaru.


Zeeni pisze:Moja w wieku 4-5 miesięcy jadła 500g


Zeeni pisze:1. Małym kotom nie ogranicza się jedzenia, więc jak chce to mu je po prostu dajesz.


Draco :80g x 5 to 400g
Jak dam mu mnie to po skończeniu płacze że jeszcze


Ciężko Ci coś doradzić, bo Ty i tak wiesz swoje.
Nie oczekuj, że się coś zmieni skoro od początku postępujesz tak samo, no więc jak efekt ma być inny, no proszę...

Tyle osób Ci już to pisało, napiszę ponownie i zmykam z tego wątku, szkoda czasu a kociaka jeszcze bardziej szkoda...
1.To nie istotne ile on dostaje na dobę w tej sytuacji, pytanie ile on z tego przyswaja, jaka część podanej karmy rzeczywiście odżywia jego komórki :?: :?: :?:
2. To kot "metabolicznie głodny". Woła o jedzenie, bo jego żywienie nie spełnia zapotrzebowanie energetycznego a on jest w okresie wzrostu.
3. Wspominasz o surowym mięsie jako źródle białka. Jak najbardziej jestem za BARF i super, ale jest jedno istotne ale :!:
Koty świetnie trawią surowe mięso i przyswajają z niego maksimum. Dotyczy to jednak zdrowych kotów, takich
które mają zdrowy przewód pokarmowy. A Twój takiego nie ma :(
4. Zdiagnozuj tego kota u sensownego weta a nie działaj po omacku...
5. Kot wchodzi w dorosłe życie z bagażem z okresu kocięcia, Twój ten bagaż ma ciężki.
6. Zadbasz teraz, bedzie mniej kłopotów potem.

Twoja decyzja, czy skorzystasz z rad które Ci udzielono na forum. Obawiam się, że niekoniecznie :?

makrzy

 
Posty: 977
Od: Sob sie 04, 2018 14:23
Lokalizacja: śląsk

Post » Sob gru 02, 2023 21:15 Re: Nowy kociak - biegunka

Byłam już u 3 różnych (po tym jak wrócił) ..USG i RTG. Niczego się nie dopatrzyli poza tym że "brzuszek trochę za duży"

Mogłabym zrobić mu jeszcze jakieś badanie krwi ..ale zakładam że to dla niego dodatkowy stres ..waży już 2kg więc przybiera głodny jest co 3h więc nie tak że cały czas.. więc na razie szukam bardziej domowego sposobu na wspomaganie jelit

draco_kot

 
Posty: 165
Od: Śro paź 11, 2023 13:19

Post » Pon gru 04, 2023 20:49 Re: Nowy kociak - biegunka

draco_kot pisze:Poczekam na odpowiedź Bastet..może się jeszcze zjawi...obecne problemy pojawiły się po zmianach karmy..Myślicie że kolejna zmiana poprawi sytuacje?

Przepraszam, odpiszę jakoś jutro-pojutrze. Mam bardzo dużo pracy. Pamiętam!
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto gru 05, 2023 17:57 Re: Nowy kociak - biegunka

Bastet pisze:
draco_kot pisze:Poczekam na odpowiedź Bastet..może się jeszcze zjawi...obecne problemy pojawiły się po zmianach karmy..Myślicie że kolejna zmiana poprawi sytuacje?

Przepraszam, odpiszę jakoś jutro-pojutrze. Mam bardzo dużo pracy. Pamiętam!

Oo dziękuję bardzo i cierpliwie czekam ..u nas apetyt duży (ok 500g karmy dziennie) 4-5 kup uformowane ale kleiste, mniej gazów brzuch bez zmian

draco_kot

 
Posty: 165
Od: Śro paź 11, 2023 13:19

Post » Śro gru 06, 2023 23:00 Re: Nowy kociak - biegunka

Chciałabym przebadać jeszcze raz kupę kota ...zastanawiam się czy on znowu nie ma lamblii (chociaż objawy średnio pasują) ...śmierdzące gazy jak by ustały..ale nadal jest 4-5 kup dziennie .. konsystencja od od zwartej to kleistej słabo trzemajacej kształt...może to jednak jakis rzesistek albo inna cholera..

draco_kot

 
Posty: 165
Od: Śro paź 11, 2023 13:19

Post » Czw gru 07, 2023 7:41 Re: Nowy kociak - biegunka

Jeszcze mam takie pytanko..może ktoś wie ...po jakim czasie od zmiany diety powinna być poprawa (ewentualnie pogorszenie) ..bardziej po kilku porcjach..dniach...tygodniach? Gdzieś w wątku z kupa znalazłam informację że zmianę diety widać dopiero po 2tyg.

Jesteśmy na Gussto kurczak (4 dzień) + probiotyk (10 dzień) mam 5 kup dziennie w systemie ..2 rano potem o 16:00 probiotyk i kolejne bardziej luźne 3 kupy

Za to zniknęły gazy

draco_kot

 
Posty: 165
Od: Śro paź 11, 2023 13:19

Post » Pon gru 11, 2023 22:51 Re: Nowy kociak - biegunka

Przepraszam. U mnie jeden kociak ma panleukopenię. Jestem wykończona opieką. Nie jestem w stanie teraz jeszcze tutaj czegoś napisać. Potem. Wszystko potem...
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto gru 12, 2023 18:25 Re: Nowy kociak - biegunka

Bastet pisze:Przepraszam. U mnie jeden kociak ma panleukopenię. Jestem wykończona opieką. Nie jestem w stanie teraz jeszcze tutaj czegoś napisać. Potem. Wszystko potem...


Bardzo mi przykro :( mam nadzieję że sytuacja szynko się poprawi..u nas bez zmian. Kombinuje jeszcze ze zmianą diety na gastro .. Dostał trochę karmy z wołowiną (że niby może kurczak mu nie służył) ale po 1 łyżeczce na 50g starej karmy od razu biegunka (rozpadająca zje rzadka kupa) więc dostał gotowany kurczak + ryż + marchewka.. i 3 luźne kupy zamiast 6.. wróciłam do starej karmy i próbuje zmienić na gastro ..probiotyk nadal bierze (producent zaleca 20 dni ) ale po każdym podaniu jest luźniejsza kupa. Jak po gastro nie będzie poprawy to idziemy na jakieś kompleksowe ponowne badania

draco_kot

 
Posty: 165
Od: Śro paź 11, 2023 13:19

Post » Śro gru 13, 2023 13:07 Re: Nowy kociak - biegunka

tak na szybko, a jaka gastro? Próbowałaś tylko tę, którą radziłam? Royal canin gastrointestinal w saszetkach 85 gram? Uciekam do chorutka.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Śro gru 13, 2023 18:28 Re: Nowy kociak - biegunka

draco_kot pisze:Jeszcze mam takie pytanko..może ktoś wie ...po jakim czasie od zmiany diety powinna być poprawa (ewentualnie pogorszenie) ..bardziej po kilku porcjach..dniach...tygodniach? Gdzieś w wątku z kupa znalazłam informację że zmianę diety widać dopiero po 2tyg.

Jesteśmy na Gussto kurczak (4 dzień) + probiotyk (10 dzień) mam 5 kup dziennie w systemie ..2 rano potem o 16:00 probiotyk i kolejne bardziej luźne 3 kupy

Za to zniknęły gazy


U mnie dorosłe koty złapały lamblie I biegunkę nie-do-opanowania.
Pomogła monodieta gastro i ODSTAWIENIE PROBIOTYKU.

Poprawa wyraźna po dwóch dniach.

egwusia pisze:
tabo10 pisze:wetka ...nie polecała FortiFlory w tej przypadłości.Wg niej trzeba czasu na uspokojenie brzuszka.Znów przeszliśmy na RC Gastro Intestinal.....


Ale ja od początku samiutkiego stosowałam smektę ,po antybiotyku też lakccid, potem microbiotal gatto, i pastę coloceum.

po wszystkim była sraja.
20-go kupy zaczęły się normalizować i po dwóch dniach przerwy podałam probiotyk, a w nocy znowu sraja

od 21-go jest tylko indestinal i woda, i w końcu się normalizuje.

odpukać w niemalowane....
Dziś zdjęliśmy kołnierz, bo i z tej strony jest poprawa :D

viewtopic.php?f=1&t=170119&p=11833692&hilit=Z+rozbiegunkowanego#p11834154

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3617
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Śro gru 13, 2023 22:33 Re: Nowy kociak - biegunka

Hm probiotyk mamy w teorii brać jeszcze dwa dni.. na gastro wlanie przechodzę ..nie wiedziałam za bardzo jak to zrobić więc na wszelki wypadek mieszam że starą karma Gussto kurczak (10g nowej 50 g starej i codziennie o 10g więcej) więc na tezie trudno powiedzieć..myślicie że gastro mogę podać tak od razu?

draco_kot

 
Posty: 165
Od: Śro paź 11, 2023 13:19

Post » Śro gru 13, 2023 22:41 Re: Nowy kociak - biegunka

Ja tak podałam, bo kocio urządził strajk głodowy i nie chciał jeść dotychczasowej karmy. Gdy podałam gastrointestinal, od razu apetyt mu wrócił.
Nic złego się nie stało. Jeszcze ze 2 dni były brzydkie kupy, potem już OK, dwie na dobę.
Tylko teraz nie wiem, kiedy i w jaki sposób mogę go przestawić na inną karmę, jakąś dla kociąt.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34304
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], magic99, ruda_maupa, Vi i 168 gości