Nowy kociak - biegunka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 12, 2023 11:05 Re: Nowy kociak - biegunka

Zmiana karmy na gastro intestinal to dobry pomysł, ona nie powinna pogorszyc sytuacji, wrecz przeciwnie.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84976
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw paź 12, 2023 11:06 Re: Nowy kociak - biegunka

Z nim tez codziennie powinnas byc u weta, zeby kroplowki dostawal w razie potrzeby. Gdzie w Wawie mieszkasz?
Ja na przykład leczę koty w przychodni Canfelis na Białołece, tam są bardzo dobre wetki.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84976
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw paź 12, 2023 11:06 Re: Nowy kociak - biegunka

Przez 3 tygodnie walczyłam z biegunką u przygarniętego kociaka. Badanie kupy nie wykazało NIC, ale i tak dostał lek na kokcydia oraz antybiotyk (miał gorączkę). Więc pogoń weta żeby się zabrał za leczenie, zanim będzie za późno.
Po Gastrointestinal nie będzie gorzej, to naprawdę dobra karma przy takich problemach.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34306
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw paź 12, 2023 11:16 Re: Nowy kociak - biegunka

Umów się do dr Nowickiej na jutro- na pewno pomoże kocięciu. Jest na Ursynowie. Nie można czekać do wyników badań (będą za tydzień , bo w weekend nic nie robi żaden lab.),jeśli z kota się leje biegunką i nie jest w żaden sposób leczony.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw paź 12, 2023 11:28 Re: Nowy kociak - biegunka

Kot dużo pije.. Kupa przeważnie jest raczej konsystencji ciapkowatej Ciastoliny ok 6 razy dziennie. Po tablecie na biegunkę wydaje mi sie że jest gorzej bo nagle 1-2 kupy są wodniste a potem jedna twarda ciemna i znowu wracamy do kleistej ciapki koloru żółtego. On ma 3 miesiące i dwa razy był odrobaczany ostatni raz niecały miesiąc temu.. Można tak często?

draco_kot

 
Posty: 165
Od: Śro paź 11, 2023 13:19

Post » Czw paź 12, 2023 11:37 Re: Nowy kociak - biegunka

Czym był odrobaczany? Nazwa. Jaka masz PEWNOŚĆ,ŻE BYŁ? Widziałaś podawanie kotu pasty/tabletki? Jaka masz pewność,że nie zwymiotował i zadziałała? A przede wszystkim skąd wiesz,że nie zaraził się ponownie od dorosłych kotów w hodowli (mogą mieć oocysty np. na futrze,kuwecie)? Jak czyste są w hodowli kuwety,podlogi,buty mieszkających tam ludzi? Wszędzie mogą być jaja pasożytów. Kokcydia potrafią 2 lata bytować w środowisku:( Dużo by opowiadać. Kokcydia i lamblie nie są tłuczone zwykłym środkiem na odrobaczenie tzw.glist, czyli nicieni w tzw. standardowym odrobaczaniu kocięcia. Kot może mieć właśnie kokcydia lub lamblie:(

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw paź 12, 2023 11:53 Re: Nowy kociak - biegunka

Oczywiście że nie mam pewności.. Kot idzie jutro do dr. Nowickiej.. Wielkie dzięki za polecenie.. Wq jestem bo jeśli to robale albo jakaś choroba to musiał mieć to wcześniej a hodowca zatail.. Liczyłam że takich numerów sie jednak nie robi.. Hodowca zwala terwz winę na nas ze to od karmy.. Jak on przyjechał z biegunka i nie chciał jeść nic z tego co dała..

draco_kot

 
Posty: 165
Od: Śro paź 11, 2023 13:19

Post » Czw paź 12, 2023 12:02 Re: Nowy kociak - biegunka

Poproś o dokładny wypis z wizyty i zbieraj rachunki za leczenie. Przydadzą się. Możesz wystąpić do sądu o zwrot kosztów leczenia kocięcia (czasem te koszta są b.wysokie). Sprawdź też w umowie-kupna kiedy hodowca musi oddać pieniądze, za co i do jakiego czasu po kupieniu kocięcia. Wg mnie i tak zbyt długo zwlekasz, hodowca będzie próbował przerzucić winę na Ciebie. Nie daj się . Wystaw mu opinię w mediach, pomóż innym kupującym i kotom,które u hodowcy zostały.
A na przyszłość- nie KUPUJ kotów, ADOPTUJ ze schroniska, domu tymczasowego,fundacji. Takie w typie rasy też się zdarzają.
Kocięciu zdrowia,daj znać po wizycie co z kotem.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw paź 12, 2023 12:06 Re: Nowy kociak - biegunka

draco_kot pisze:(...)Liczyłam że takich numerów sie jednak nie robi.. Hodowca zwala terwz winę na nas ze to od karmy.. (...)

Powiem Ci jedno. Naiwność kosztuje:(
Dla wielu hodowców,nie dla wszystkich oczywiście, liczy się głównie kasa. Niestety nie dobro kota.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw paź 12, 2023 13:10 Re: Nowy kociak - biegunka

draco_kot pisze: Dziś 6 dzień biegunki pije dużo wody, mleka mu nie podaje. Je sucha karmę Royal Canin. Boję mu się zmienić jedzenie żeby nie było gorzej.. K

Zmień natychmiast na Royal canin gastrointestinal w SASZETKACH. Nie w puszkach. Żaden mus. Nigdy mi ten mus nie zatrzymał biegunki ani nie pomógł, a dużo kociąt z biegunką miałam. Wrecz przeciwnie. Sam w sobie wywołwał biegunkę.
Zaraz będzie lepiej jak zmienisz na te saszety. Nie bój się podać. I oczywiście diagnostyka w toku...
https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... HUEALw_wcB

Ponadto, kot ma biegunkę, odwadnia się, a Ty podajesz mu jeszcze suche chrupki... Bardzo to źle dla jego nawodnienia i nerek. To, że są suche, nie znaczy, że zatrzymają biegunkę.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Czw paź 12, 2023 13:13 Re: Nowy kociak - biegunka

Na razie wet powedzial żeby nic nie zmieniać. Jutro wizyta.. Hodowca nam zaproponował że weźmie kotka i sam spróbuję go podleczyc..

draco_kot

 
Posty: 165
Od: Śro paź 11, 2023 13:19

Post » Czw paź 12, 2023 13:14 Re: Nowy kociak - biegunka

zuza pisze:Z nim tez codziennie powinnas byc u weta, zeby kroplowki dostawal w razie potrzeby. Gdzie w Wawie mieszkasz?
Ja na przykład leczę koty w przychodni Canfelis na Białołece, tam są bardzo dobre wetki.

:ok:
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Czw paź 12, 2023 13:16 Re: Nowy kociak - biegunka

draco_kot pisze:Na razie wet powedzial żeby nic nie zmieniać. Jutro wizyta.. Hodowca nam zaproponował że weźmie kotka i sam spróbuję go podleczyc..

Nie oddawałabym w jego ręce już tego kota. I.. ekhm. Wybacz, ale skoro osoba siedząca w kociakach i kocich biegunkach mówi Ci, co działa, to bym posłuchała. Rozumiem, że to Twój pierwszy kot i pierwszy kontakt z wetami. Nie są oni bogami i spokojnie można robić pewne rzeczy nie konsultując wszystkiego z nimi.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Czw paź 12, 2023 13:24 Re: Nowy kociak - biegunka

Zobaczę jeszcze co powie wet.. No i zrobię badanie kupy.. Nie mam pewności czy zmiana karmy coś da.. Nie jadł miał biegunkę.. Jadl mokra miał biegunkę.. Jadł sucha miał biegunkę.. Już chyba wolę żeby doświadczony hodowca ustalił od czego to.. Tym bardziej że podejrzewam że to mógł być to jego blad..

draco_kot

 
Posty: 165
Od: Śro paź 11, 2023 13:19

Post » Czw paź 12, 2023 13:28 Re: Nowy kociak - biegunka

Ten "doświadczony hodowca" jest ignorantem, wydając Ci chorego kota. Oczekiwać od niego, że ustali? 8)

Dobra. Ja wychodzę z tego wątku. Nie chcesz posłuchać rad osoby która wychowała więcej niż setkę kociaków i każdego chorego z biegunką wyprowadzała na prostą. Słuchaj hodowcy, któremu kasa w głowie.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 73 gości