co i kiedy po kastracji?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 27, 2004 21:20 co i kiedy po kastracji?

czy po kastracji kotek powinien dostawac antybiotyki?
czy tylko wtedy gdy coś jest nie tak?

następne pytanie - kiedy można go szczepić po zabiegu?

karunia

 
Posty: 2224
Od: Pon kwi 26, 2004 22:10
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

Post » Sob lis 27, 2004 21:28

Moje kotki po sterylce dostawały 5 razy Betamox.
Hera: 1 raz po operacji, 2 i 3 na drugi i trzeci dzień po operacji, a dwa pozostałe co dwa dni.
Dorinka: 1 raz po operacji, a pozostałe codziennie po jednym. Dostała te zastrzyki szybciej niż Hera, bo miała trochę zaczerwienioną i spuchniętą okolicę rany. Robiłem też, z tego powodu, okłady z Rivanolu.

Wojtek

 
Posty: 27359
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Sob lis 27, 2004 21:28

Jesli kot jest w dobrej formie a wet dba o czystosc - to antybiotyki nie sa potrzebne. Co najwyzej mozna podac jakis dlugodzialajacy antybiotyk dobe - lub conajmniej kilka godzin przed kastracja. Ale tak naprawde nie jest to konieczne. Po kastracji kocurka pozostaja na skorze dwie malenkie ranki - ktore u zdrowego kota nie sa zadnym zagrozeniem i blyskawicznie sie sklejaja.
Wazniejsze jest zabezpieczenie kocurka - zeby przez jakies 3 doby nie mial mozliwosci do ranek sie dobrac.

Co do szczepienia - to trzeba by z dwa tygodnie odczekac - jesli jest mozliwosc (np. przy kolejnym szczepieniu - nie robi to zadnej roznicy) - a juz tydzien to raczej minimum. Nie ze wzgledu na same ranki - ale to ze kot byl pod narkoza.

Blue

 
Posty: 23531
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob lis 27, 2004 21:32

To co napisalam powyzej - dotyczylo oczywiscie kocurka :)
Choc w przypadku kotki uwazam bardzo podobnie - tyle ze u niej zostaje jedna, ale wieksza rana :)
Tyle ze zszyta - wiec tez zabezpiecza przed wniknieciem bakterii.

Ja osobiscie jestem przeciwnikiem stosowania bez potrzeby antybiotykow - a czysto przeprowadzona kastracja, u zdrowego kota -mysle ze nie jest wskazaniem do podawania antybiotykow.
Moje kocice nigdy po kastracji nie dostawaly antybiotykow - kontrola i pilnowanie rany zupelnie wystarczylo.

Blue

 
Posty: 23531
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 175 gości