kotka sika poza kuwetą

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon kwi 22, 2024 9:35 Re: kotka sika poza kuwetą

Drodzy dziekuje za odzew

mziel52 żwirek przerabialiśmy dosłownie każdy od naturalnych po sylikonowe, każdej grubości i fakt najlepszy dla wszystkich ten bentonitowy najdrobniejszy, chociaż pyli tak, ze można pylicy dostać ale cóż jak mus to mus. Zamykania nawet na chwile w pokoju nie przejdzie , będzie panikowała, drapała w drzwi i wisiala na klamce ale spróbuje zamknąć całe piętro może w większej przestrzeni spokojnie się załatwi.

Bells
tak jak swoją opisujesz identycznie wygląda z moją kotką, podejdzie do kuwety wącha , obchodzi z drugiej strony znowu wącha, przednimi łapkami się oprze o brzegi i już wydaje się zaraz wejdzie a ona odwraca się i idzie nalać na cokolwiek tylko nie kuweta. ale tylko sikanie i tylko robi to raz dziennie , pozostałe siki i kupa trafiają do kuwety. Z tym,ze ostatnio nasiliło się i prawie codziennie raz dziennie leje poza kuwetą. Wczoraj na werandzie przy doniczkach pracowałam, trochę ziemi mi się wysypało na posadzkę, na chwile wyszłam , wracam a już kałuża na wysypanej ziemi. Z tym sikaniem po ścianie kuwety, to akurat nie widzę problemu , uważam to za tak rzadkie zdarzenie ,ze chyba to po prostu nietrafne ustawienie się do sikania. Od wczoraj jedną kuwetę wyłożyłam podkładem higienicznym, na razie tylko tam wyleguje się ale może uzna ,ze można na to tez sikać.

ita79 masz racje , może być to stres a ja nie mam pojęcia co może być nie tak. Jedyne kiedy zachowują się wg mnie inaczej to jak przyjeżdża kurier i dzwoni w bramę, wtedy jest ogromny popłoch, spieprzają mało tyłka nie zgubią w rożne strony . Ale to trwa chwile . i jeszcze zauważyłam, ze ta kotka jedną tak średnio chyba lubi , nigdy nie widziałam żeby się myły nawzajem ale śpią razem albo obok siebie. i ich zabawa trochę przypomina gonitwę i zawsze ta sikająca goni z impetem i wściekłością tą druga ale bywa tak ,ze jak dogoni to nawet ja poliże ale najczęściej ugryzie.

jolabuk5
kuwety stoją na rożnych poziomach w oddalonych od siebie wzrokowo. Spróbuje z obróżkami, może faktycznie pomoże.

Bestol szukając informacji trafiłam również i na Twój wątek z Bilem. Powiem, ze na sikanie mojej zareagowałam natychmiast i mniej więcej co jakieś 4 miesiące robię jej i badania krwi i USG, bo myślę ,ze może tym razem coś więcej zobaczą. Z moczem też wszystko ok. Z tym, ze moja kotka tak przezywa jazdę do weta, ze ten stres na pewno jej zdrowia nie dodaje.

Dziś mi tak przyszło do głowy ,żeby wkleić poniżej opis ostatniego obszernego USG. Pani radiolog, mój wet i jeszcze jedna Pani doktór nie widzą nic niepokojącego a mnie niepokoi dwa zdania tam o żołądku i pęcherzu. Chce jeszcze dowiedzieć się co wy myślicie na ten temat?

Pęcherz moczowy słabo wypełniony aechogennym moczem, ściana p. moczowego lekko
pogrubiała do ok. 2,2-2,6 mm, zapalna przewlekła.
Cewka moczowa w dostępnym odcinku bez zmian.
Nadnercza bez zmian, śr. ok. 3,8-4 mm.
Nerki o prawidłowym rozmiarze, wymiary ok. 3,7-3,8 cm x 2,2-2,3 cm, granica korowordzeniowa wyraźna, stosunek warstw zachowany, miąższ o prawidłowej echogeniczności,
jednorodny, torebka narządu niepogrubiała, jednorodna, hiperechogenna, zachyłki
miedniczek nerkowych nieposzerzone. Moczowody bez zmian, nieposzerzone.
Śledziona niepowiększona, grubość ok. 9 mm, echogeniczność prawidłowa, miąższ
drobnoziarnisty, jednorodny, torebka narządu regularna, hiperechogenna.
Wątroba niepowiększona, miąższ o prawidłowej echogeniczności, jednorodny,
powierzchnia płatów regularna, krawędzie ostre. Naczynia wątrobowe bez zmian.
Pęcherzyk żółciowy niepowiększony, ściana niepogrubiała, bez zmian w budowie, w
środku śladowa ilość zagęszczeń żółci, bez zalegania błotka. Układ żółciowy bez zmian.
Żołądek wypełniony małą ilością retencyjnego płynu oraz gazu, warstwowość ściany
żołądka zachowana, ściana niepogrubiała, grubość ok. 2,4-3,3 mm pomiędzy fałdami,
śluzówka rozpulchniona, cechy zapalne przewlekłe, perystaltyka prawidłowa.
Jelita cienkie wypełnione małą ilością półpłynnej treści oraz gazu, warstwowość
zachowana, ściana niepogrubiała, perystaltyka prawidłowa. Ujście BŚO bez zmian.
Okrężnica wypełniona półuformowanymi masami kałowymi, warstwowość ściany
zachowana, ściana niepogrubiała, bez zmian w budowie, prostnica wypełniona
uformowanymi masami kałowymi.
Trzustka niepowiększona, grubość ok. 4-6 mm, struktura jednorodna, miąższ lekko
hipoechogenny, bez cech zapalenia. Przewód trzustkowy nieposzerzony, bez złogów.
Węzły chłonne na terenie jamy brzusznej bez uchwytnych zmian.
Brak wolnego płynu na terenie j. brzusznej

Halina50

 
Posty: 103
Od: Sob paź 31, 2020 16:13

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ashai, dino&felek, Google [Bot], nfd, Zeeni i 199 gości