Karmienie kota - prośba o pomoc

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 10, 2023 15:43 Karmienie kota - prośba o pomoc

Hej. Piszę tego posta bo chciałbym się poradzić w kwestii tego jak najbardziej optymalnie karmić mojego kota. Od kilku miesięcy mam kotkę którą przygarnąłem ze schroniska, jest wysterylizowana i obecnie żywienie wygląda tak że dostaje 3 posiłki, jeden posiłek składa się z surowego mięsa, robię jej mieszankę z piersi z kurczaka i wątróbki i dostaje na obiad, na kolację mokrą karmę i rano dostaje garść suchej karmy, wiem że niektórzy stwierdzą żeby nie dawać suchej karmy ale ja postanowiłem że raz dziennie z umiarem nie zaszkodzi, no i kupiłem mimo wszystko z tych lepszych karm z mozliwie jak najlepszym składem. Problem w żywieniu jest taki że nie jest przekonana do mokrych karm. Przetestowałem dwie karmy, jedną kitty czarną bardzo niechętnie jadła a obecnie raz dziennie dostaje dolinę Noteci i również sceptycznie do niej podchodzi, coś tam zje raz więcej raz mniej ale zawsze jest tak że nie zjada do końca. I generalnie jest tak że chciałbym z tych karm mokrych zrezygnować, wiem że te karmy nie są jakieś z górnej półki ale wstępnie chciałbym karmić w taki sposób że dwa razy dziennie dostawałaby tę mieszankę z piersi kurczaka i wątróbki, choć wyczytałem że np. wątróbki też się nie powinno za często dawać, już sam mam mętlik w głowie, bo jedni mówią że to szkodzi, drudzy że to, można się pogubić od tego wszystkiego. Mogę ewentualnie kupić jej zamiast tego jakąś lepszą karmę, np. Feringe lub Animonde ale boje się że będzie wybredzać, a co do suchej karmy to zje wszystko jak dostanie, tę mieszankę z surowym mięsem z piersi kurczaka i wątróbki też zje i dla mnie nie byłoby problemem by poza suchą karmą była tą mieszanką karmiona tylko pytanie czy to będzie dla niej zdrowe? Proszę o pomoc i ewentualnie doradzenie mi co będzie dla mojego kota najlepsze.

GigiAmoroso

 
Posty: 6
Od: Pt mar 17, 2023 16:58

Post » Pon lip 10, 2023 19:42 Re: Karmienie kota - prośba o pomoc

Raz, mieszanie mokrej karmy/miesa i suchego nie ida w parze, inny czas trawienia, inne wymogi dla jelit, no i sucha generalnie nie sluzy kotom, odwadnia.
Kurczak ostatnio mocno na cenzurowanym, vide topik o tajemniczej chorobie kotow, do tego taka monodieta, nadmiar watrobki codziennie dawanej, nie sluza zdrowiu.
Zmienne miesa z suplementacja, zoltko, jogurt, smietanka, twarog, ryba (krotko podduszona/podpieczona), uzupelnione dobrej klasy mokra karma moga sie okazac niezlym wyborem na dlugi czas.

FuterNiemyty

 
Posty: 3652
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pon lip 10, 2023 20:16 Re: Karmienie kota - prośba o pomoc

BARF to optymalna dieta dla kota. Przy jednym kocie nie będziesz mieć dużo pracy z przygotowaniem porcji na tydzień-dwa.
https://barfnekorepetycje.pl/jak-sie-ro ... koci-barf/
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10932
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sie 03, 2023 22:56 Re: Karmienie kota - prośba o pomoc

Myślę, że warto za podstawę wziąć mokrą karmę bo dostarcza odpowiedniej ilości wody, oraz zawiera więcej mięsa niż suche karmy. Surowe mięso jako dodatek i może nie codziennie.
Wakacje ze swoim kocim przyjacielem https://trigodi.com/

Marek534

 
Posty: 80
Od: Wto lip 11, 2023 11:27

Post » Pt sie 04, 2023 6:41 Re: Karmienie kota - prośba o pomoc

codziennie surowa pierś z kurczaka i wątróbka to raczej słaby pomysł, szczególnie teraz, gdy ci, którzy karmią koty surowym w ogóle odstawili kurczaka (nie wszyscy, ale jednak wielu, i ja też), bo nie wiadomo co jest nie tak z kurczakiem
no i wątróbka codziennie to tez nie jest dobry pomysł ; za dużo wątróbki
i takie mieszanie mokrej i suchej i surowego to tez marny pomysł

kup dobrą mokra karmę, ale nie animondę, bo to słaba karma, jest wątek dobrych mokrych karm na miau /tutaj viewtopic.php?f=36&t=213355
i tutaj viewtopic.php?f=1&t=183659&start=1290
i karm po prostu dobrą mokrą, najlepszą na jaką Cie stać (oszczędzisz na weterynarzu i na sprzątaniu)
odstaw tego kurczaka, wątróbkę i suchą.

Ddolina Noteci to nie jest jakaś super karma, może po prostu jej nie smakuje; też ma w składzie głównie podroby, w tym dużo wątróbki;
Jak Ty jej dajesz na jeden posiłek surową wątróbkę, a na drugi karmę z dużą ilością wątróbki, to mądry jest Ten Twój kotek że nie chce jeść 8) bo za dużo tej wątróbki.

karmienie 2 razy dziennie piersią z kurczaka z wątróbka + raz suchą/ jaka ta sucha?
to prosta droga do problemów z kotem, bo to nie jest właściwe jedzenie dla kota

z FB wynika, z wpisów na FB, że ostatnio są jakieś problemy trawienne po animondzie / bezpieczniej animondy nie kupować nie karmić nią kota
np tutaj https://www.facebook.com/profile/100062 ... q=animonda

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob sie 05, 2023 1:33 Re: Karmienie kota - prośba o pomoc

Może i dolina noteci nie jest jakąś mega super karmą, zgodzę się, jednak.. Czy w tym budżecie da się kupić coś lepszego?
Wakacje ze swoim kocim przyjacielem https://trigodi.com/

Marek534

 
Posty: 80
Od: Wto lip 11, 2023 11:27

Post » Sob sie 05, 2023 9:30 Re: Karmienie kota - prośba o pomoc

Marek534 pisze:Może i dolina noteci nie jest jakąś mega super karmą, zgodzę się, jednak.. Czy w tym budżecie da się kupić coś lepszego?


to znaczy w jakim?
ile przeznaczasz na jedzenie kota miesięcznie?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kasiek1510, Marmotka i 537 gości