3 koty, 3 pokoje i rodzinka, napiszcie jak to jest ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 27, 2004 23:32

"Stwierdzilam ze mam przy obecnych zwierzetach tyle roboty ze jeden pies czy kot wiecej nie zrobi mi absolutnie roznicy :roll:[/quote] "


no własnie boję się ,ze nie starczy mi czasu na wszystko...praca, dodatkowa praca w domu, poza tym obowiązki domowe (oczywiście nie jestem z nimi sama) no i najważniejsze dogadzanie kociakom , sprawiedliwie kazdemu tyle samo :D , zastanawiam sie też nad finansami, teraz po podliczeniu wydatków samo jedzonko i piasek kosztuje nas 230 zł miesięcznie, a dochodzą jeszcze witaminy, zabawki od czasu do czasu i łakocie (o weterynarzu nie piszę bo to różnie bywa wiadomo jak i u ludzi, narazie tylko odrobaczanie i szczepienia mieliśmy :D )...ciekawi mnie czy sporo wiecej będziemy wydawać przy 3 kotkach ?
Obrazek Kredka & mała Midnor

ochra

 
Posty: 288
Od: Wto lip 27, 2004 13:59

Post » Nie lis 28, 2004 1:16

ochra pisze:teraz po podliczeniu wydatków samo jedzonko i piasek kosztuje nas 230 zł miesięcznie


Przy dwóch kotach? 8O
Przepraszam, to czym je karmisz?

Tutaj: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=21 ... c&start=30 przedstawiłem obliczenia, ile musiałbym płacić, gdybym karmił swoje koty wyłącznie "drogimi" chrupkami (Hills, Iams i RC, wszystkie w wersji Light).
Wychodzi 2,52 PLN dziennie (teoretycznie) i 1,70 PLN dziennie (praktycznie).
Czyli 51,00 PLN miesięcznie.

W rzeczywistości daję im połowę tej dawki oraz po 50 g wołowiny dziennie. Czyli 3 kg wołowiny na miesiąc.

Podarujmy kotom trochę luksusu ;) i kupmy ligawę (ok. 30 PLN/kg), to daje 90 PLN/miesiąc.

Dodać do tego cenę chrupek (51 / 2 = 25,5), to otrzymamy mniej niż 120 PLN.

Skąd 230 :?: Przecież nie ze żwirku ;)

Wojtek

 
Posty: 27316
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Nie lis 28, 2004 11:21

Wojtek pisze:
ochra pisze:teraz po podliczeniu wydatków samo jedzonko i piasek kosztuje nas 230 zł miesięcznie


Przy dwóch kotach? 8O
Przepraszam, to czym je karmisz?

Tutaj: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=21 ... c&start=30 przedstawiłem obliczenia, ile musiałbym płacić, gdybym karmił swoje koty wyłącznie "drogimi" chrupkami (Hills, Iams i RC, wszystkie w wersji Light).
Wychodzi 2,52 PLN dziennie (teoretycznie) i 1,70 PLN dziennie (praktycznie).
Czyli 51,00 PLN miesięcznie.

W rzeczywistości daję im połowę tej dawki oraz po 50 g wołowiny dziennie. Czyli 3 kg wołowiny na miesiąc.

Podarujmy kotom trochę luksusu ;) i kupmy ligawę (ok. 30 PLN/kg), to daje 90 PLN/miesiąc.

Dodać do tego cenę chrupek (51 / 2 = 25,5), to otrzymamy mniej niż 120 PLN.

Skąd 230 :?: Przecież nie ze żwirku ;)
koty moje jedzą saszetki i puszki animondy a suche royala dla kotów powyżej 4 miesiąca życia, poza tym tardycyjnie jedzonko przygotowywane z naszych ścinek miąska , warzyw ,serków no wiesz wszysko to co kot może ale nie za duzo śmietana , jajo itp. ale tego oczywiście nie liczę :D , a piasek kosztuje mnie 20zł na niecałe dwa tyg.
Obrazek Kredka & mała Midnor

ochra

 
Posty: 288
Od: Wto lip 27, 2004 13:59

Post » Nie lis 28, 2004 11:33

Wojtku ja tak sobie nawet myślałąm,że mało gospodarna jestem w tej kwestii , ale nijak nie chce wyjść mi mniej jak liczę, u mnie pasztecik anomondy kosztuje 3,60 i jeden starcza na jeden dzień :oops: , puszka animondy to koszt 3,40 dziennie ale całej puszki nie zjedza jednego dnia , tylko,że takie puszki trudno tu dostać muszę je specjalnie zamawiać i nie zawsze mi przywiozą także jedzą animondę na zmianę z schebą
Obrazek Kredka & mała Midnor

ochra

 
Posty: 288
Od: Wto lip 27, 2004 13:59

Post » Nie lis 28, 2004 12:15

też sobie szybciutko przeliczyłem:
na żwirek wydajesz ok. 40 PLN, więc na jedzenie wychodzi 190 PLN. Czyli trochę więcej niż 6 PLN dziennie.
Faktycznie jest to kwota realna przy saszetkach.
Wcześniej nie zdawałem sobie z tego sprawy.

Wojtek

 
Posty: 27316
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Nie lis 28, 2004 15:48

chętnie obniżyłabym wydaki , ale nie kosztem zdrowia moich dziewczyn , przenigdy.przyznaje ,że podejrzewam to za główny powód dla którego mój Kochany nie zgadza się na trzeciego kociaka
Obrazek Kredka & mała Midnor

ochra

 
Posty: 288
Od: Wto lip 27, 2004 13:59

Post » Nie lis 28, 2004 17:08

mnie wyszlo ze na 3 koty miesiecznie wydajemy ok. 160zl nie liczac psa. Jest to tylko i wylacznie mieso,sucha karma i zwirek
Zwirek strasznie drogi kupujesz 8O moje sie musza zadowolic marketowym zwirkiem 5l za 5 zl 8)
Mam tyle przed sobą
Mój Bóg odnalazł mnie
Lecz nie wiem naprawdę
Kim jest
Jeśli możesz mi pomóc
Nie odmawiaj, nie mów nie
Tak mi Ciebie brak
KOCIARNIA

Emilka

 
Posty: 2458
Od: Pt sty 10, 2003 20:42

Post » Nie lis 28, 2004 17:22

U nas aktualnie 40 zl na samo jedzenie na miesiac (suche EVD Struvite, niestety, przy veterynaryjnym RC wychodzi nas taniej 8O), + zwirek 10 kg (benek blekitny bezzapachowy, swietny) = 21 zl + 5 zł miesięcznie na baterie.* Kiedy P. jest zdrowy, dostaje wolowine, ale tego na ogol nie liczymy, bo tyle co on zje to prawie nic ;) Czyli w sumie 66 zł na jednego kota. Nie licze kosztow leczenia, bo od wrzesnia to jakies 300 zlotych poszlo spokojnie :( ale mamy nadzieje, ze problemy niedlugo sie skoncza.

*do laserka, ktory napedza kota :twisted:
Ewelina i...
Obrazek

Kiara

 
Posty: 5697
Od: Nie mar 02, 2003 13:18
Lokalizacja: Toruń

Post » Nie lis 28, 2004 17:25

Aha, przy tym na 100m2 przypadają 4 osoby rodzaju ludzkiego i kot jeden tylko :( No i wciaz slysze, ze nie mamy warunkow na drugiego kota, bo takie cos to mozna sobie fundowac jak sie domek ma, a nie w mieszkaniu. Hmm.
Ewelina i...
Obrazek

Kiara

 
Posty: 5697
Od: Nie mar 02, 2003 13:18
Lokalizacja: Toruń

Post » Nie lis 28, 2004 18:03

Kiara pisze:U nas aktualnie 40 zl na samo jedzenie na miesiac (suche EVD Struvite, niestety, przy veterynaryjnym RC wychodzi nas taniej 8O), + zwirek 10 kg (benek blekitny bezzapachowy, swietny) = 21 zl + 5 zł miesięcznie na baterie.* Kiedy P. jest zdrowy, dostaje wolowine, ale tego na ogol nie liczymy, bo tyle co on zje to prawie nic ;) Czyli w sumie 66 zł na jednego kota. Nie licze kosztow leczenia, bo od wrzesnia to jakies 300 zlotych poszlo spokojnie :( ale mamy nadzieje, ze problemy niedlugo sie skoncza.

*do laserka, ktory napedza kota :twisted:
a Benek jest brylujacy ? i na ile starcza Ci takie opakowanie?...u nas żwirku idzie bardzo duzo bo mała Midnor to piaskowy kopacz i bałaganiara, co prawda nie zdażajej sie załatwiac poza kuweta , ale jak juz zrobi co trzeba to kopie 23 minuty odrapując również scianki i sufit kuwety ( nie wiem jak to robi) , a przy tym zawsze sie uświni wchodząc łapami w qpę , a jak siusia to chyba sie przemieszcza , bo zamiast grudy w jednym miejscu zostaje po niej pół kuwety zalane :D , natomiast Kredka pełna kultura siuisu w jednym miejscu ,dyskretnie i nie siedzi w kuwecie długo
Obrazek Kredka & mała Midnor

ochra

 
Posty: 288
Od: Wto lip 27, 2004 13:59

Post » Nie lis 28, 2004 18:25

U mnie wychodzi 140 zł na trzy koty miesięcznie, czasami 160 to zależy od tego na ile starczy suchego RC wet., puszki kupuje nienajlepsze :oops: ale są tylko dodatkiem a podstawą jest suche,- 1.5kgstarcza na 3tygodnie dla 3 kotów. + piasek Benek a czasami zwykły jakiś pomieszany z Benkiem.Nie licze czasami kurczaczka bo to przy okazji obiadków naszych. :D

moś

 
Posty: 60858
Od: Wto lip 06, 2004 16:48
Lokalizacja: Kalisz

Post » Nie lis 28, 2004 18:26

U mnie trzy koty, dwa psy i dwa homosapiensy - na ok. 90m2 (w praktyce mniej, bo nie wszystkiepokoje mamy urządzone/używane jak na razie).

Jest troszkę zabawy z oporządzaniem gadziny ;-) Ranna tura należy do TŻta, wieczorna do mnie (karmienie wszystkich, czyszczenie kuwety i odsikiwanie psów) + ja chodzę z psami na spacery, ja jeżdżę do weta jak trzeba...

Całe stado kosztuje mnie 200-250 zł na miesiąc (ale kupuję drogi żwirek Cats Best Eco + z którego nie chcę rezygnować). Kuweta jest jedna, kocury zgodnie z niej korzystają, ale przymierzamy się do kupienia drugiej, bo czasem jest po prostu bardzo brudna, mimo sprzątania dwa razy dziennie. Na szczęście bardzo rzadko zdarzają się problemy z chorobami, więc wydatki na weta nie są dużą pozycją w budżecie.

Planujemy następnego kota (koty ?) i następnego psa (psy?), ale w troszkę dalszej przyszłości, bo na razie finasowo nie jest najlepiej i już te obecne są dość dużym obciążeniem na ten moment. Zwłaszcza na psa w najbliższej przyszłości nie liczę zbytnio, chociaż bardzo bym chciała...
Obrazek

Bonkreta

 
Posty: 6528
Od: Wto mar 16, 2004 22:22
Lokalizacja: Siemonia (ok. Katowic)

Post » Nie lis 28, 2004 18:55

taaa....my mamy ledwie 50 m2, a w tym poza sypialnią, jadalnią, pokojem gościnnym i kuchnią (przedpokoju nie ma) jest jeszcze moja "pracownia malarska" :D razem ze stołem kreslarskim i pracownia komputerowa mojego Kochania...dlatego nie wiem czy to aby nie zamało miejsca na kolejnego kota biorąc pod uwagę przyszłościowe urządzanie pokoiku dla dziecka :D ...idealny byłby dom z ogrodem, ale to narazie w sferze marzeń...juz teraz sa gonitwy w domu az wszystko furczy ,no ale co ja poradzę ,że jestem mocno przekonana iz komplet stanowią trzy koty, a nie dwa :oops:
Obrazek Kredka & mała Midnor

ochra

 
Posty: 288
Od: Wto lip 27, 2004 13:59

Post » Nie lis 28, 2004 19:05

Ochra - Benek się zbryla, i to bardzo ladnie, a mamy takiego kopacza, co brylki z innych zwirkow rozwalal na pol kuwety ;) 5 kg starcza nam swobodnie na 2-3 tygodnie, nie wiem, od czego to zalezy. Podobno rowniez od metrarzu ;) kuwety - no to owszem, mamy dosc duza, bo i kawal kota z niej koszysta :D
Ewelina i...
Obrazek

Kiara

 
Posty: 5697
Od: Nie mar 02, 2003 13:18
Lokalizacja: Toruń

Post » Nie lis 28, 2004 19:24

Wiecie, jak tak porownuje ceny puszek i tacek w Polsce, to ciesze sie ze mieszkam w Germanii :lol:
W Pl Sheba kosztuje ok 3,80 - tutaj 50 centow, a w czestych promocjach 45 centow czyli 2 zl ;)
W podobnych cenach sa tacki Animondy i inne cudenka...

Suche jest drozsze, ale pewnie i troche lepsze jakosciowo, np 3 kg RC to juz wydatek ok 30 euro :cry:
No i zwirek mnie rujnuje przy tych paskudnych sikaczach (niech im sie sika jak najlepiej ;) ), bo tych tanszych nie da sie uzywac, a drozsze tez szybko znikaja z torby :lol:

Ochra, zaproponuj dziewczynom wiecej miesa plus suche, a oszczednosci mozesz wydac na ich zabawki :wink: I trzeciego kotka :lol:
Ja kiedys dawalam wiecej puszek i wydatki dochodzily do 150 euro miesiecznie 8O a z mieskiem jest taniej, smaczniej i zdrowiej :)
Dzis Pupsi sama zjadla na raz z 15 dkg mielonego mojej produkcji (lata, pieczen plus podroby), nie potrafila sie oderwac od talerza :lol:

moni_citroni

 
Posty: 6548
Od: Czw sty 23, 2003 19:17
Lokalizacja: Europa ;)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue, włóczka, Wojtek i 216 gości