Uporczywe miauczenie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 28, 2023 22:40 Uporczywe miauczenie

Witam potrzebuje jakieś rady ,pomocy mamy 3 koty i od jakiegoś czasu problem z jednym z nich , mianowicie przeszkadza mu jak partner wraca z nocki i spi w ciągu dnia , chodzi mialczy wręcz się drze , zamykanie pokoju nic nie pomoga . Jak pracuje na dzień czy ma wolne wszystko wraca do normy i zachowuje się normalnie . Odciąganie go po przez zabawę pomaga na kilka minut tylko ... Kupiłam Feliway do prądu, ale też nie widać różnicy. Myslalam już nawet nad czymś na uspokojenie ,bo zwariować można. Dziękuję i pozdrawiam

Lulu/Gucio

 
Posty: 15
Od: Pon mar 15, 2021 23:27

Post » Śro cze 28, 2023 22:55 Re: Uporczywe milczenie

Rozumiem, że kot uporczywie miauczy, nie milczy?
A z czym nie pomaga zamknięcie drzwi? Nie przestaje miauczeć? A to nadal przeszkadza partnerowi w śnie? Jeśli tak, to stopery w uszy.
Jeśli reszcie świata, to z uspokajaczy można jeszcze zylkene- dość drogie na długie stosowanie, ale moze wystarczyłoby, jeśli zadziała, żeby kot zapomniał, co go dręczyło w tym spaniu domownika. Sa też olejki cbd, one ładnie wyciszają, można dawać przez czas jakiś.
Feliway do kontaktu to chyba nie ta pora- nie otwieracie okien, balkonu, nic? Bo przy otwieraniu mieszkanie nie ma szansy si e wysycic. Lepsza bylaby chyba indywidualna obróżka dla tego kota, z którym problem jest.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7118
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw cze 29, 2023 7:54 Re: Uporczywe milczenie

Tak mialczenie, słownik zrobił swoje , on tak głośno się drze że naprawdę nie idzie spać abo po nim chodzi lub siada na zagłówku łóżka i płacze. Tak okna otwieramy tego już mi vet nie powiedział że nie będzie działać jak powinno a w sumie ja o tym nie pomyślałam też... czy ten olejek cbd to jakiś dla zwierząt jest , jak się go aplikuje w jakich ilościach itd?

Lulu/Gucio

 
Posty: 15
Od: Pon mar 15, 2021 23:27

Post » Czw cze 29, 2023 8:25 Re: Uporczywe milczenie

ja używam tego https://www.eirhealth.com/pl/sklep#category-node-14
na stronie masz opisane użycie w zależności od wagi, na takiego 4-5 kg kota 1 pipetka
na pewno można znaleźc w sieci jakieś kody zniżkowe, był kod ZAPASY na 2 w cenie 1, ale chyba już nie działa
ale w sieci pewnie można znaleźć też inne
, ja akurat ten sprawdziłam, bo jest czysty

a na sen- zatyczki, no i przy zamkniętych drzwiach przecież nie będzie chodził po śpiącym.
Koty ciężko jest spacyfikowac, raczej podejmuje się działania, żeby zneutralizować skutki ich zachowań, oduczenie bywa trudne.
W razie czego jeśli próbowaliście juz wielu metod, a jest to tak dokuczliwe, może warto się skonsultowac z behawiorystą?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7118
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw cze 29, 2023 8:32 Re: Uporczywe milczenie

A jak się zachowuje partner ,kiedy kot przychodzi, siada na zagłówku łożka i płacze?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw cze 29, 2023 14:52 Re: Uporczywe milczenie

No chodzić nie będzie, ale drapie drzwi
Czasem udaje że go nie widzi i stara się spać dalej , czasem go wola a zdarza się też jeśli to nie pomaga to go "wyrzuca" z pokoju

Lulu/Gucio

 
Posty: 15
Od: Pon mar 15, 2021 23:27

Post » Czw cze 29, 2023 14:58 Re: Uporczywe milczenie

Wg mnie kot domaga się atencji. Wyśpi się podczas Waszej nieobecności i po prostu tęskni za człowiekiem. Czy sesja wygłaskania porządnego nie pomaga? Można po wygłaskaniu i daniu dobrego jedzenia do syta zająć go czymś,czym będzie sam się mógł bawić np. elektryczną zabawką
https://www.zooplus.pl/shop/koty/zabawk ... ywEALw_wcB

albo torem https://www.zooplus.pl/shop/koty/zabawk ... GfEALw_wcB

Ważne też CO kot je? Może się nie najada i prosi o jedzenie w ten sposób. Co dajecie mu do jedzenia? Kto zwykle karmi kota?

Istnieje też teoria,że koty wyczuwają chorobę i starają się reagować jak potrafią. Może warto zrobić badania partnerowi? Przeczytaj artykuł:
https://zooart.com.pl/blog/czy-koty-wyc ... kty-i-mity

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Sob lip 01, 2023 23:07 Re: Uporczywe milczenie

Koty dostają wysokomiesna karmę np feringa . Zabawki mamy tego.typu i zainteresowania brak. Nie znam.sie tak dokładnie ale gdyby byłaby to choroba to jak ma.dzienne zmiany i spi w nocy też by je wyczuł. Z obserwacji wynika tylko jedno ,jemu przeszkadza że on spi może to dziwnie brzmi ale tak jest

Lulu/Gucio

 
Posty: 15
Od: Pon mar 15, 2021 23:27

Post » Nie lip 02, 2023 8:39 Re: Uporczywe milczenie

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 496 gości