Tajemnicza śmiertelna choroba kotów

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sie 05, 2023 19:23 Re: Tajemnicza śmiertelna choroba kotów

Alcina pisze:
Kazia pisze:Też Applaws sucha, i jeszcze jakaś chyba tej samej firmy, w GB jest afera, teraz.


A możesz podać jakieś źródło? Niepokoję się, bo podawałam i podaję applaws. Wiem, że była afera, ale ta karma nie szła na PL.
https://www.zooklub.szczecin.pl/art/akt ... tualizacja

Zmartwiłabym się, bo to jedyna karma tolerowana przez mojego alergika.
źródła nie mogę bo wyczytałam to na grupie dotyczącej kociej grypy na Facebooku. Ludzie się nawzajem ostrzegają. Myślę że na brytyjskich grupach będzie więcej na ten temat
Ale to nie jest pierwsza afera z karma Applaws. Lata temu kiedy ta karma weszła na polski rynek, bardzo wiele kotów miało po niej dolegliwości żołądkowe. Po suchej. O mokrej nic nie pamiętam.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sie 05, 2023 19:35 Re: Tajemnicza śmiertelna choroba kotów

Moje nigdy tej karmy nie chciały tknąć.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14699
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw sie 10, 2023 8:31 Re: Tajemnicza śmiertelna choroba kotów

Co do "najwyższej jakości" kupowanych karm.
To jest jedzenie dla ludzi....to co musi się dziać przy produkcji dla zwierząt ?

"Kupiła owsiankę Dawtony. "W środku był kawałek" myszy". Sanepid: To truskawkowy mus"

https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,3 ... B.1-L.4.zw

I jak pięknie sprawa jest zamiatana pod dywan:
"Łodzianki sfilmowały, jak wyciągają skórę myszy z owsianki

Na filmiku widać, jak łodzianki wyjmują na talerz owsiankę z musem, rozgrzebują ją i wyciągają szary fragment o wymiarach sześć na trzy centymetry. - Były w niej także pazur oraz fragment sierści - zapewniają.

Z tym znaleziskiem pani Danuta wybrała się do łódzkiego sanepidu, gdzie - jak mówi "Wyborczej" - pracownik potwierdził jej ustnie, że jest to skóra zwierzęcia. Łodzianka została poinformowana, że ze względu na to, że zakład produkcyjny znajduje się poza województwem łódzkim, powinna zgłosić się do sanepidu w rejonie, w którym działa firma."
"Wtedy do akcji wkroczyła córka, która wysłała maile do Dawtony oraz do sanepidu w Warszawie.
[...]Po kilku dniach dostała mail z laboratorium w Milejowie, a jego pracownica poinformowała, że wyśle kuriera po znalezisko z saszetki. Tak się stało - łodzianki odkroiły połowę ciała obcego i przekazały kurierowi, natomiast resztę umieściły w słoiku z wodą i spirytusem. Trzymają go w lodówce.

Minęło półtora miesiąca, ale i laboratorium, i producent milczą. Łodzianka kilka razy pisała do laboratorium, by uzyskać informacje o wynikach badania, ale nie otrzymała odpowiedzi.
[...]Napisali do niej za to pracownicy państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Łęcznej, gdyż ta instytucja - na wniosek powiatowego sanepidu w powiecie warszawskim zachodnim - ostatecznie zajęła się skargą.

[...]"Po przeanalizowaniu Pani nagrania z otwarcia opakowania w obecności kierownika produkcji w zakładzie ustalono, że prawdopodobnie w zakupionym przez Panią musie znajdował się fragment przypalonego musu truskawkowego, który jest dodatkiem do produktu i jest dostarczany do zakładu w postaci półproduktu od zewnętrznego dostawcy".

A to nie u nas
" Miała halucynacje bo zjadła zupę z kartonu. W środku pływało coś obrzydliwego

Amerykanka Maesel Dorn pozwała firmę produkującą zupy w kartonie, po tym jak po jedzeniu dostała halucynacji. W opakowaniu znalazła szczątki myszy. "
Tutaj poszkodowana wystąpiła do sadu i walczy o odszkodowanie.
Bardzo bym chciała, żeby u nas to było możliwe, pociągnięcie do odpowiedzialności koncernu przez zwykłego człowieka.
https://buzz.gazeta.pl/buzz/7,156947,23 ... B.1-L.1.zw

Kiedyś znajoma zapytała, czym karmię koty....wymieniłam mięso (wtedy indycze), serca i wątrobę wołowe.
W odpowiedzi usłyszałam, że ona nie będzie karmiła kotki odpadkami, bo ona daje najlepsze karmy.
Kilka dni temu stanęłam za nią w kasie w Leclercu.
Co kupowała ?
Saszetki Whiskasa :)
Nawet już sie nie odezwałam w tym temacie....bo po co ?
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 10, 2023 8:41 Re: Tajemnicza śmiertelna choroba kotów

trzeba ludzi uświadamiać 8)

mnie ekspedientki na stoisku mięsnym znają, i wiedzą, ze kupuję mięso dla swoich psów i widują te psy jak idą do pracy/ bo czasem się mijamy rano czy po południu
i jedna mi ostatnio powiedziała, że była zawsze pewna, że jak się daje psom surowe mięso to one są strasznie agresywne i takie nieokiełznane/więc nie wolno dawać, a moje psy są takie grzeczne;

powiedziała, że jej mały piesek ciągnie na smyczy na wszystkie strony, mimo że nie dostaje przecież surowego,
a moje, dużo większe i karmione surowym mięsem, idą grzecznie
i ona już nic z tego nie rozumie 8)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sie 10, 2023 9:57 Re: Tajemnicza śmiertelna choroba kotów

To są dwie siostry.
Jedna ma kotkę, a druga opiekuje się pieskiem córki (bardzo fajne małe białe puchate :) jakaś wymyślna rasa)
O tym, jak karmię koty, rozmawiałyśmy wiele razy, w ciągu kilku ostatnich lat.
Tłumaczyłam, wysyłałam linki, robiłam rozpiski jak konkretnie karmić.
No i taki jest efekt moich działań edukacyjnych :)
Nie mam ambicji zbawiania świata, powiedziałam co wiedziałam, a że one nic z tą informacją nie zrobiły, to już nie mój problem.

A moja mama też była przekonana, że jak pies je surowe mięso, to będzie agresywny.
Dopiero jak zobaczyła, jak moja Sunia żyje z kotami i kociakami i jakoś ich nie zjada, to sie uspokoiła :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sie 11, 2023 8:20 Re: Tajemnicza śmiertelna choroba kotów

Czy są nowe przypadki?

Falka

 
Posty: 32599
Od: Pon lut 04, 2002 17:01
Lokalizacja: Praga

Post » Sob sie 12, 2023 9:13 Re: Tajemnicza śmiertelna choroba kotów

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... 1770663592
10 tysięcy kotów na Cyprze - wdrożyli lek przeciw COVID stosowany u ludzi

kajtek56

 
Posty: 366
Od: Nie maja 04, 2008 10:11
Lokalizacja: Zielonka

Post » Sob sie 12, 2023 9:40 Re: Tajemnicza śmiertelna choroba kotów

kajtek56 pisze:https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,30068712,koci-koronawirus-na-cyprze-nie-zyje-ponad-10-tysiecy-kotow.html#do_w=46&do_v=723&do_st=RS&do_sid=1014&do_a=1014&s=BoxNewsLink&do_upid=723_t&do_utid=30068712&do_uvid=1691770663592
10 tysięcy kotów na Cyprze - wdrożyli lek przeciw COVID stosowany u ludzi
Ale te koty chorują na FIP, a nie na ptasią grypę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sie 12, 2023 14:23 Re: Tajemnicza śmiertelna choroba kotów

NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14699
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob sie 12, 2023 15:01 Re: Tajemnicza śmiertelna choroba kotów


"Właściciel #dolinanoteci jest też właścicielem #Farmutil. Dla wszystkich którzy nie wiedzą to firma zajmująca się utylizacją padłych zwierzat gospodarskich. Wiecie czym karmimy nasze zwierzęta???? Padliną!!!! "
Hm....niektórzy wiedzą....od lat....
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sie 12, 2023 15:24 Re: Tajemnicza śmiertelna choroba kotów

Kazia pisze:

"Właściciel #dolinanoteci jest też właścicielem #Farmutil. Dla wszystkich którzy nie wiedzą to firma zajmująca się utylizacją padłych zwierzat gospodarskich. Wiecie czym karmimy nasze zwierzęta???? Padliną!!!! "
Hm....niektórzy wiedzą....od lat....

https://pila.naszemiasto.pl/henryk-stok ... 10-2657446
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14699
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob sie 12, 2023 18:11 Re: Tajemnicza śmiertelna choroba kotów

Witajcie :)

Nie wiem czy dotarły już tu wieści o karmach z numerem producenta DE 03452000213. Numer ten występuje na karmach wielu zagranicznych marek.
Chcemy zająć się sprawą i to wyjaśnić, bo numer ten wzbudza kontrowersje już od kilku lat. Co jakiś czas wybuchają afery, jak nie znalezione części w karmie, to kot nagle nie chce jeść, to ma wymioty, biegunki i podejrzenia zatruć.

Mamy szansę zgłosić swoje obawy i poprosić o wyjaśnienie Główny Inspektorat Weterynarii. W tym celu została stworzona ankieta, aby ułatwić nam zbieranie danych, które później prześlemy oficjalnie do inspektoratu. Ankieta wygeneruje nam potrzebne dane, jak ilość zgłoszeń, najczęstsze problemy związane z karmami z tym numerem producenta, jak również ułatwi zbieranie zdjęć. Chcemy także wyjaśnić kontrowersyjny temat „klikających wieczek”.

Dlatego prosimy osoby, które mają uwagi co do karm (konsystencja, zapach, zwierzak nagle nie chciał jeść itp.) z tym numerem na spodzie puszki, zauważyły niepokojące objawy u zwierzaka po tej karmie, podejrzewają zatrucie po zjedzeniu :
- jeśli macie zdjęcia karmy z tym numerem pokazujące inną konsystencję, może zdjęcia porównawcze z tą samą karmą o innym numerze -> prześlijcie w ankiecie.
-zdjęcia znalezionych ciał obcych -> prześlijcie w ankiecie.
-bardzo ważne są też karty od weterynarza(jeśli zwierzę wymagało wizyty), wyniki badań -> to wskazówka dla Inspektoratu w jakim kierunku działać, prosimy o przesyłanie.
Prosimy też o zdjęcia z fragmentem etykiety informującej dla kogo wyprodukowano, przez kogo, gdzie.

TO NIE JEST ŻADNA NAGONKA!

Mamy prawo zgłosić swoje obawy i poprosić o rozwianie wszelkich wątpliwości. To jest szansa na zaalarmowanie producentów i dystrybutorów !
Chcemy, aby ulubione karmy naszych pupili były takie same, a nie trafiały się sytuacje, że „nagle nie chce jeść”, „coś się ostatnio popsuła”, „jakaś trefna partia”, „moje mają biegunkę”, „z tą partią coś nie tak”.. Nie wyrzucać już do śmieci, bo COŚ jest nie tak.

Nie wiem tylko jak z podaniem linka do ankiety tu na forum, czy można, więc poproszę o wiadomość, prześlę ankietę lub podam maila, na który można opisać nam swoje zastrzeżenia.
:ok:

Kataryna

 
Posty: 7
Od: Sob sie 12, 2023 17:46

Post » Sob sie 12, 2023 19:45 Re: Tajemnicza śmiertelna choroba kotów

Kataryna pisze:Witajcie :)

Nie wiem czy dotarły już tu wieści o karmach z numerem producenta DE 03452000213. Numer ten występuje na karmach wielu zagranicznych marek.
Chcemy zająć się sprawą i to wyjaśnić, bo numer ten wzbudza kontrowersje już od kilku lat. Co jakiś czas wybuchają afery, jak nie znalezione części w karmie, to kot nagle nie chce jeść, to ma wymioty, biegunki i podejrzenia zatruć.

Mamy szansę zgłosić swoje obawy i poprosić o wyjaśnienie Główny Inspektorat Weterynarii. W tym celu została stworzona ankieta, aby ułatwić nam zbieranie danych, które później prześlemy oficjalnie do inspektoratu. Ankieta wygeneruje nam potrzebne dane, jak ilość zgłoszeń, najczęstsze problemy związane z karmami z tym numerem producenta, jak również ułatwi zbieranie zdjęć. Chcemy także wyjaśnić kontrowersyjny temat „klikających wieczek”.

Dlatego prosimy osoby, które mają uwagi co do karm (konsystencja, zapach, zwierzak nagle nie chciał jeść itp.) z tym numerem na spodzie puszki, zauważyły niepokojące objawy u zwierzaka po tej karmie, podejrzewają zatrucie po zjedzeniu :
- jeśli macie zdjęcia karmy z tym numerem pokazujące inną konsystencję, może zdjęcia porównawcze z tą samą karmą o innym numerze -> prześlijcie w ankiecie.
-zdjęcia znalezionych ciał obcych -> prześlijcie w ankiecie.
-bardzo ważne są też karty od weterynarza(jeśli zwierzę wymagało wizyty), wyniki badań -> to wskazówka dla Inspektoratu w jakim kierunku działać, prosimy o przesyłanie.
Prosimy też o zdjęcia z fragmentem etykiety informującej dla kogo wyprodukowano, przez kogo, gdzie.

TO NIE JEST ŻADNA NAGONKA!

Mamy prawo zgłosić swoje obawy i poprosić o rozwianie wszelkich wątpliwości. To jest szansa na zaalarmowanie producentów i dystrybutorów !
Chcemy, aby ulubione karmy naszych pupili były takie same, a nie trafiały się sytuacje, że „nagle nie chce jeść”, „coś się ostatnio popsuła”, „jakaś trefna partia”, „moje mają biegunkę”, „z tą partią coś nie tak”.. Nie wyrzucać już do śmieci, bo COŚ jest nie tak.

Nie wiem tylko jak z podaniem linka do ankiety tu na forum, czy można, więc poproszę o wiadomość, prześlę ankietę lub podam maila, na który można opisać nam swoje zastrzeżenia.
:ok:
A kto konkretnie będzie się tym zajmował ? jakaś organizacja, osoba prywatna ?
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sie 12, 2023 20:00 Re: Tajemnicza śmiertelna choroba kotów

Grupa osób, która się zebrała, po podejrzeniu zatrucia tymi karmami..
Polecono nam, by złożyć zbiorowe zawiadomienie, bo pojedyncze zgłaszanie może się zagubić, a że to dotyczy wielu marek, łatwiej będzie opisać wszystko w jednym piśmie. Jedna osoba będzie przedstawicielem.

Kataryna

 
Posty: 7
Od: Sob sie 12, 2023 17:46

Post » Sob sie 12, 2023 20:05 Re: Tajemnicza śmiertelna choroba kotów

Nie wiem na ile słyszeliście o tych przypadkach.. ale chcemy to już zakończyć. Te wszystkie posty w tylu "zatruta partia", teorie itp. Niech wydadzą opinie instytucje do tego przeznaczone.

Kataryna

 
Posty: 7
Od: Sob sie 12, 2023 17:46

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], kasiek1510, Zeeni i 509 gości