SUK-syndrom urologiczny kotow

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 20, 2004 15:37

ARKA pisze:
zuza pisze:
wetka pisze:nie mylacy :wink: to ma byc moj przyszly zawod :lol: A jesli chodzi o przyczyne SUK to jest bardzo zlozona i nie zawsze sa to kamienie(krysztalki) wlasnie dlatego chce zobaczyc czy u mojej kici sa.Dlatego tez caly czas mi bardzo zalezy zeby ktos skrobnal co robi za swym kotem bo jak sie pytalam o karme to nawet te specjalne diety nerkowe nie bardzo pomagaja bo przyczyna nie lezy w diecie tylko h... wie w czym :cry:

Aha - co do nicka :-)
Ja mam wrazenie, ze krysztaly sa konsekwencja czegos. Pytanie tylko czego... pewnie diety nienaturalnej. I pewnie osobniczych sklonnosci...
Nasze koty powinny lapac pasikoniki i inne takie, zeby zyc zdrowo... no ale to trudno im zapewnic :-(


Zuza a skad o tym wiesz, wyczytalas gdzies? Ja mam wlasnie taka teorie-swoja-nie potwierdzona zadnymi badaniami, tylko z obserwacji kotow ktore mam wsrod najblizszych,dalszych znajomych i swoje, wychodzace :roll:

No ale wiesz to moze byc tez tak jak kastrowane i nie, czy tez ze ogolnie sie mowi ze kundle sa zdrowsze :roll:
Jak rowniez mysle, ze sama woda, u nas, ma znaczenie. Zauwazylam, ze moje zwierza chetnie pija deszczowke :D

Znaczy ktore skad wiem?
Wrazenie dotyczace diety i jej wplywu na krysztaly? O diecie mowila mi pani Beata. Jej koty wychodza do ogrodka i nie maja klopotow z dziaslami na przyklad. No i jakos z tych rozmow o diecie mi wyszlo, ze te pasikoniki ;-) I z czytania forum chyba troche. To jest jedynie wrazenie. NIe potrafie podac konkretnego zrodla...
Woda na pewno ma znaczenie. Dlatego weci mowia, zeby wysokozmineralizowanej kotom nie dawac.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob lis 20, 2004 15:52

Na te przypadlosc duzo rzeczy ma wplyw :cry: Kastracja , odzywianie tylko suchym jedzonkiem ,aktywnosc dobowa kota etc.
Wrocilam od weta.Na razie probujemy homeopatyki i unikanie przeciagow,zimnych parapetow itp.Zobaczymy (nie cierpie czekac) jak nic sie nie zmieni to bad.moczu. :(

wetka

 
Posty: 7
Od: Sob lis 20, 2004 11:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Post » Sob lis 20, 2004 15:54

Z tego co czytalam w ksiazkach - kastracja nie ma wplywu, no bo niby jaki mialaby miec?
Ten mit powstal w prosty sposob. W domach zwykle zyja koty wykastrowane (zwlaszcza kocury ;-) ). Kto bada pod tym katem koty wolnozyjace?
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob lis 20, 2004 15:59

No wlasnie sa rozne szkoly na ten temat (jak na kazdy :evil: ) Nie wiadomo komu wierzyc....ale moze ten brak hormonow swoje robi :?:

wetka

 
Posty: 7
Od: Sob lis 20, 2004 11:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Post » Sob lis 20, 2004 16:09

wetka pisze:No wlasnie sa rozne szkoly na ten temat (jak na kazdy :evil: ) Nie wiadomo komu wierzyc....ale moze ten brak hormonow swoje robi :?:

Jezeli szkola nie ma ponad 50 lat to jest jedna na ten temat... :roll:
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob lis 20, 2004 16:32

wetka pisze:Na te przypadlosc duzo rzeczy ma wplyw :cry: Kastracja


:?: :?: a skad takie informacje? :roll:

Ja jesli mowie o wlasnym doswiadczeniu to tylko o kotkach wychodzacych kastratach-a wiec? NIE odnotowalam zachorowan na SUK-pare osobnikow :wink:
Zuza ja to mysle tak jak Ty- moze nie tylko pasikoniki ale i jakies trawki zdrowotne podjadaja-no homeopatia 8)
Marzec; Ogólnopolski Miesiąc Sterylizacji Zwierząt,niższe ceny zabiegów

ARKA

 
Posty: 4415
Od: Sob lut 16, 2002 21:27
Lokalizacja: Janinów k/Grodziska Mazowieckiego

Post » Sob lis 20, 2004 16:43

Sorki ale nie bede zmieniala nicka pare razy dziennie bo nie mam tyle adresow meilowych a kolejnego nie mam ochoty zakladac.Czepiacie sie jednego stwierdzenia czyli kastracji - no to sie zapytajcie na wydziale med.wet. co o tym mysla.50% odpowie ze nie ma nic wspolnego a drugie tyle ze ma.A ja nie jestem jasnowidzem i nie jestem w stanie tego okreslic..
Dzieki za odpowiedzi ale zamiast pomocy dostalam...............

wetka

 
Posty: 7
Od: Sob lis 20, 2004 11:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Post » Sob lis 20, 2004 16:57

wetka pisze:Czepiacie sie jednego stwierdzenia czyli kastracji - no to sie zapytajcie na wydziale med.wet. co o tym mysla.50% odpowie ze nie ma nic wspolnego a drugie tyle ze ma.A ja nie jestem jasnowidzem i nie jestem w stanie tego okreslic..


Oczywiscie,ze nie jestes jasnowidziem i swiat nie konczy sie na wiedzy polskich uczelni. Masz dostep do netu to szukaj materialow na zachodnich stronach, specjalistycznych, weterynaryjnych itp.

I poczytaj watek-poszukiwany prawnik.... :( to bardzo smutne.... :(

Polecam strone polska,na poczatek- www.vetserwis.pl
Marzec; Ogólnopolski Miesiąc Sterylizacji Zwierząt,niższe ceny zabiegów

ARKA

 
Posty: 4415
Od: Sob lut 16, 2002 21:27
Lokalizacja: Janinów k/Grodziska Mazowieckiego

Post » Sob lis 20, 2004 17:08

Dzieki!Znam i zagladam tam :wink:

wetka

 
Posty: 7
Od: Sob lis 20, 2004 11:19
Lokalizacja: Zielona Góra

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 520 gości