SUK-syndrom urologiczny kotow

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 20, 2004 8:53 SUK-syndrom urologiczny kotow

Cze!Mam problem z moja3.5 letnia kicia.Otoz na poczatku pazdziernika miala przeziebiony pecherz moczowy.Wina za to obarczylam ojca bo wypuszczal kotke na balkon a temperatury byly w tym okresie dosc niskie.Kotka zostala wyleczona,jednak teraz choroba znow wrocila. :? Kicia sika po6 x dziennie ,lub nawet wiecej.Poza tym zachowuje sie w normie.A zaznacze jeszcze ze juz nie wychodzi na balkon.Podobno tak sie moze dziac u kotow trzymanych w domu,zywionych sucha karma i malo aktywnych.Moja je sucha + mokra,a jesli chodzi o jej aktywnosc to istny wariat :twisted:
Ktos z was ma taki problem??Jak sobie z tym radzicie??

eve66

 
Posty: 4
Od: Sob paź 09, 2004 8:02
Lokalizacja: Zielona Góra

Post » Sob lis 20, 2004 9:22

Hej :D
Wpisz w wyszukiwarkę :arrow: http://forum.miau.pl/search.php hasło "SUK" lub "syndrom urologiczny" a na pewno znajdzesz wiele wątków na ten temat :D
Obrazek Obrazek

Macda

 
Posty: 34413
Od: Śro lut 20, 2002 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lis 20, 2004 9:40

ja myslalam, ze to eve69 i sie zdziwilam :lol:

Witaj :D

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Sob lis 20, 2004 9:56

Beata pisze:ja myslalam, ze to eve69 i sie zdziwilam :lol:

Witaj :D


no ja tez :twisted: :wink:

poniewaz to Twoj pierwszy post- moglabys zmienic sobie nick?
Prooosze :wink:
8 kocich ogonów i spółka (z.b.o.o.)

eve69

 
Posty: 16818
Od: Pt sie 23, 2002 15:09
Lokalizacja: gdansk

Post » Sob lis 20, 2004 11:20

Witaj :-)
Bylo badanie moczu? Czy to tylko zapalenie pecherza czy krysztaly tez wyszly?
Niestety zapalenie pecherza (zwlaszcza niedoleczone) ma tendencje do nawracania :-(
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob lis 20, 2004 11:23

spoko zmienie swojego nicka :D nie bede was juz mylic :wink: A propo mojego pytania to ja juz szukalam w wyszukiwarce ,ale tam ktos mial problem bo kot wogole nie sikal ,albo z krwia, albo gdzies po chacie....a moja poprostu sika czesssssssssto,za czesto!Rozmawialam z moja wetka i wlasnie podejrzewamy SUK.Piszcie czy cos wiecie!!!!!!!!!!!!!!!

eve66

 
Posty: 4
Od: Sob paź 09, 2004 8:02
Lokalizacja: Zielona Góra

Post » Sob lis 20, 2004 11:26

Podstawa sa badania moczu. Bez nich to uprawianie jasnowidztwa ;-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob lis 20, 2004 11:26

a dzis ide do weta i pogadamy co z badaniem moczu.Bo jak bedzie trzeba robic to najpredzej w pon.Nawet jak mi powie ze nie trzeba to dla swietego spokoju zbadam zeby wlasnie zobaczyc czy sa krysztalki lub czy jakies bakterie sie czasem nie przyblakaly :evil:

eve66

 
Posty: 4
Od: Sob paź 09, 2004 8:02
Lokalizacja: Zielona Góra

Post » Sob lis 20, 2004 11:28

eve66 pisze:a dzis ide do weta i pogadamy co z badaniem moczu.Bo jak bedzie trzeba robic to najpredzej w pon.Nawet jak mi powie ze nie trzeba to dla swietego spokoju zbadam zeby wlasnie zobaczyc czy sa krysztalki lub czy jakies bakterie sie czasem nie przyblakaly :evil:

Slusznie :-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob lis 20, 2004 11:30

Aha - gdyby sie okazalo, ze badania moczu OK, a kot duzo pije i duzo siusia - to badania krwi (pelne), bo wtedy to moze byc cos innego (nerki, cukrzyca, moze jeszcze cos...).
Czy ona jest wysterylizowana? Bo ropomacicze tez moze wywolywac duze pragnienie i siusianie :roll:
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob lis 20, 2004 11:36

Tu eve66 juz mam nowego nicka :D Tak jest po sterylce,dzis sprawdze czy ma cukrzyce na glukometrze u weta :wink:
Zuza a nie spotkalas sie co ludzie robia jak sie okazalo ze kot ma SUK??Bo ja wiem jakie bad trzeba zrobic ,ale co dalej??Wiem ze to nawraca ,ale moze ktos ma jakies sprytne patenty na te chorobe??Jak pozniej sobie z tym radzic??Oj juz chyba panikuje....

wetka

 
Posty: 7
Od: Sob lis 20, 2004 11:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Post » Sob lis 20, 2004 11:45

wetka pisze:Tu eve66 juz mam nowego nicka :D Tak jest po sterylce,dzis sprawdze czy ma cukrzyce na glukometrze u weta :wink:
Zuza a nie spotkalas sie co ludzie robia jak sie okazalo ze kot ma SUK??Bo ja wiem jakie bad trzeba zrobic ,ale co dalej??Wiem ze to nawraca ,ale moze ktos ma jakies sprytne patenty na te chorobe??Jak pozniej sobie z tym radzic??Oj juz chyba panikuje....

Wybralas sobie nicka znowu nieco mylacego ;-) Jesli chodzi o zawod znaczy ;-)
Dalej - to juz wet decyduje. Zwykle trzeba przejsc na specjalistyczna karme i regularnie badac mocz. Jaka karme - to zalezy od tego jakie krysztaly kot hoduje. Czasem sie mocz zakwasz specjalna pasta. Roznie sie robi. W kazdym razie dobrze prowadzony kot zyje sobie i specjalnie nie odczuwa, ze jest chory :-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob lis 20, 2004 11:54

nie mylacy :wink: to ma byc moj przyszly zawod :lol: A jesli chodzi o przyczyne SUK to jest bardzo zlozona i nie zawsze sa to kamienie(krysztalki) wlasnie dlatego chce zobaczyc czy u mojej kici sa.Dlatego tez caly czas mi bardzo zalezy zeby ktos skrobnal co robi za swym kotem bo jak sie pytalam o karme to nawet te specjalne diety nerkowe nie bardzo pomagaja bo przyczyna nie lezy w diecie tylko h... wie w czym :cry:

wetka

 
Posty: 7
Od: Sob lis 20, 2004 11:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Post » Sob lis 20, 2004 11:58

wetka pisze:nie mylacy :wink: to ma byc moj przyszly zawod :lol: A jesli chodzi o przyczyne SUK to jest bardzo zlozona i nie zawsze sa to kamienie(krysztalki) wlasnie dlatego chce zobaczyc czy u mojej kici sa.Dlatego tez caly czas mi bardzo zalezy zeby ktos skrobnal co robi za swym kotem bo jak sie pytalam o karme to nawet te specjalne diety nerkowe nie bardzo pomagaja bo przyczyna nie lezy w diecie tylko h... wie w czym :cry:

Aha - co do nicka :-)
Ja mam wrazenie, ze krysztaly sa konsekwencja czegos. Pytanie tylko czego... pewnie diety nienaturalnej. I pewnie osobniczych sklonnosci...
Nasze koty powinny lapac pasikoniki i inne takie, zeby zyc zdrowo... no ale to trudno im zapewnic :-(
Moje SUK nie maja, wiec to co pisze to z czytactwa wynika.
Ale krysztaly i owszem... szczesliwie w malej ilosci i bez przytykania.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob lis 20, 2004 15:27

zuza pisze:
wetka pisze:nie mylacy :wink: to ma byc moj przyszly zawod :lol: A jesli chodzi o przyczyne SUK to jest bardzo zlozona i nie zawsze sa to kamienie(krysztalki) wlasnie dlatego chce zobaczyc czy u mojej kici sa.Dlatego tez caly czas mi bardzo zalezy zeby ktos skrobnal co robi za swym kotem bo jak sie pytalam o karme to nawet te specjalne diety nerkowe nie bardzo pomagaja bo przyczyna nie lezy w diecie tylko h... wie w czym :cry:

Aha - co do nicka :-)
Ja mam wrazenie, ze krysztaly sa konsekwencja czegos. Pytanie tylko czego... pewnie diety nienaturalnej. I pewnie osobniczych sklonnosci...
Nasze koty powinny lapac pasikoniki i inne takie, zeby zyc zdrowo... no ale to trudno im zapewnic :-(


Zuza a skad o tym wiesz, wyczytalas gdzies? Ja mam wlasnie taka teorie-swoja-nie potwierdzona zadnymi badaniami, tylko z obserwacji kotow ktore mam wsrod najblizszych,dalszych znajomych i swoje, wychodzace :roll:

No ale wiesz to moze byc tez tak jak kastrowane i nie, czy tez ze ogolnie sie mowi ze kundle sa zdrowsze :roll:
Jak rowniez mysle, ze sama woda, u nas, ma znaczenie. Zauwazylam, ze moje zwierza chetnie pija deszczowke :D
Marzec; Ogólnopolski Miesiąc Sterylizacji Zwierząt,niższe ceny zabiegów

ARKA

 
Posty: 4415
Od: Sob lut 16, 2002 21:27
Lokalizacja: Janinów k/Grodziska Mazowieckiego

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: elkaole, Google [Bot], nfd i 306 gości