Czyszczenie uszu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 11, 2004 17:29 Czyszczenie uszu

Przeczytałam ostatnio w książce "KOT" z serii "ABC hodowcy", że powinno się raz na tydzień czyścić kotu wewnętrzną stronę ucha za pomocą wacika nasączonego oliwką. Moja koleżanka ma 2 koty, i mówi że to jakieś bzdury, że nigdy tak nie robiła i że nie ma najmniejszej potrzrzeby.
Mam też inne pytanie: ile kosztuje kastracja kocurka 10- miesięcznego ?
Od razu mówię, że mam problem z logowaniem się na "kotach".
POMÓŻCIE !!! :conf:
kicia 100
 

Post » Wto gru 07, 2004 15:31

Witaj

Mogę poradzić Tobie to aby od początku kotka przyzwyczajać do takiego zabiegu, by póżniej nie stwarzał kłopotu...

Osobiscie sadze ze co tydzien to za czesto (to tylko moje zdanie)

Ja mojemu Ramzesowi nie czyszcze( bo sobie na to nie pozwoli), ale sam o nie dba i ma czyściutkie, natomiast Rapsodii czyściłam oliwką kilka razy w tygodniu (kotek ten ze schroniska jest i miala strasznie zapaprane :( uszka, a brud szybko powstawał

A co do kastracji to u mnie w Kaliszu kosztowała 65 zeta, ale mysle ze to kwestia lecznicy.

Pozdrawiam :)
Gość
 

Post » Wto gru 07, 2004 15:34

Witaj

Mogę poradzić Tobie to aby od początku kotka przyzwyczajać do takiego zabiegu, by póżniej nie stwarzał kłopotu...

Osobiscie sadze ze co tydzien to za czesto (to tylko moje zdanie)

Ja mojemu Ramzesowi nie czyszcze( bo sobie na to nie pozwoli), ale sam o nie dba i ma czyściutkie, natomiast Rapsodii czyściłam oliwką kilka razy w tygodniu (kotek ten ze schroniska jest i miala strasznie zapaprane uszka, a brud szybko powstawał

A co do kastracji to u mnie w Kaliszu kosztowała 65 zeta, ale mysle ze to kwestia lecznicy.

Pozdrawiam :)

PS. Sorki że dwa razy to samo :oops:
Obrazek Obrazek Obrazek

malina

 
Posty: 75
Od: Pt sty 09, 2004 9:13
Lokalizacja: KALISZ

Post » Wto gru 07, 2004 15:35

Moj kot nie da sobie czyscic uszu patyczkiem nasaczonym czymkolwiek, natomiast nie mam zadnych problemow na sucho , pod warunkiem, ze kot z wlasnej woli lezy :)
Obrazek
Obrazek

ranocchia

 
Posty: 622
Od: Śro wrz 29, 2004 6:49
Lokalizacja: Bolonia

Post » Wto gru 07, 2004 15:38

W Warszawie za kastrację zapłaciłam 100 PLN

Jowita

 
Posty: 6875
Od: Wto paź 19, 2004 19:35
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post » Sob gru 11, 2004 20:53

ja mojej kotce czyszczę uszka, ale tylko wtedy jak widzę, że są troszkę "przykurzone" i jakoś nie ma z tym większego problemu. Kastracja w Chorzowie -sterylizacja - 180 zł.
Koza :cat3:
Obrazek

Ola_K

 
Posty: 11
Od: Nie lip 25, 2004 12:17
Lokalizacja: Chorzów

Post » Śro gru 15, 2004 20:38

Moja kotka urodziła się w stajni i jak 80% kotów dachowców miała świerzb (roztocza) :arrow: czyli bardzo brudne uszka. To wymaga leczenia. U nas trwało to ponad miesiąc i nie było to za przyjemne dla Cleo. Musiała znosić czyszczenie uszek codziennie z użyciem specjalnego preparatu antybakteryjnego oraz smarowanie uszek maścią. Na początku bardzo tego nie lubiła a teraz to poprostu znosi. Pomimo zakończonego leczenia (SUKCESEM :D ) weterynarz zalecił czyszczenie uszek przynajmniej raz w tygodniu nawet jeśli Cleo jest już zdrowa. Dostałam do tego specjalny przeparat ( NIE OLIWKA).
:kotek:
Uważam, że powinno się czyścić uszka, które są przecież bardzo podatne na wszelkie "choroby"
Ev
 

Post » Pon gru 27, 2004 12:20

Ja dla swojej Misi czyszcze uszka patyczkiem do uszu leciutko nasaczonym olejem, lub suchym :)Znajoma czysci swoim kotkom uszy patyczkiem namoczonym w wodzie utlenionej :D...nie wiem czy to dobry sposob. A uszka czyszcze gdy widze, ze sa takie...przybrudzone :D Przyzwyczailam swoja kotke do tego i nie sprawia mi to problemu :)
Jakbys sie chciala do tego zabrac, to pamietaj, zeby nie czyscic za gleboko!

Pozdrawiam,
tyona :kitty: [/b]

tyona

 
Posty: 197
Od: Nie lis 28, 2004 17:07

Post » Nie sty 16, 2005 20:23 Dziękuje

Dziękuje serdecznie za wszystkie porady, bardzo mi pomogły :D
kicia100
 

Post » Nie sty 23, 2005 15:08

Mój kot też ma czyszczone uszka i to mu pasuje ale każdy kot jest inny


Pozdro :D

Sandra

 
Posty: 82
Od: Pt sty 21, 2005 22:14
Lokalizacja: SOSNOWIEC




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, magnificent tree i 507 gości