Schronisko dla zwierząt w Krzyczkach k. Nasielska - KTO ZNA?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 03, 2004 11:59 Schronisko dla zwierząt w Krzyczkach k. Nasielska - KTO ZNA?

Postanowiłam załozyc nowy wątek właśnie tu bo sprawa dotyczy także kotów i to od nich zaczęły sie podejrzenia. Z w/w schroniskiem ma podpisana umowe kilka gmin mazowieckich, w tym moja. Trafiają tam bezdomne zwierzęta i.... Koty przekazane do schroniska (Milanówek, Konstancin) zniknęły bez śladu. Biuro Ochrony Zwierząt Fundacji Azylu pod Psim Aniołem zbierając informacje na temat schroniska (prowadzone przez Fundacje "Eko-Fauna" z siedzibą w Lorcinie) nie mogąc doliczyc się 125 psów za okres ostatniego 1,5 roku skierowało sprawę do prokuratury w Pułtusku. Podobno czynności trwają. Tymczasem nowe zwierzeta jadą do schroniska. Jesli wiecie cokolwiek na ten temat proszę o informacje.
Amica

Amica

Avatar użytkownika
 
Posty: 10099
Od: Śro lut 11, 2004 9:11
Lokalizacja: Konstancin

Post » Śro lis 03, 2004 14:49

To czego dowiedziałam się w ciągu dzisiejszego dnia jest przerażające. Grść informacji o działalności schroniska na http://www.biuro.psianiol.org.pl/mz/krzyczki/zawiad.pdf
Pod koniec wrzesnia trafiły do schroniska 3 koty z Konstancina, wszystko załatwiła opieka społeczna, "hycel" przyjechał w ciągu kilku godzin. Pomimo, że rozpoczeto natychmiast akcje odebrania kotów nie udało sie ich odzyskać, po 15 dniach rzekomej kwarantanny wydano 3 zupełnie inne koty, nawet płec sie nie zgadzała.
Wszyscy sa bezsilni - jedyna nadzieja w mediach. jesli ktoś ma jakies pomysły i dojścia do prasy prosze o kontakt, może byc na PW

Amica

Avatar użytkownika
 
Posty: 10099
Od: Śro lut 11, 2004 9:11
Lokalizacja: Konstancin

Post » Śro lis 03, 2004 15:07

Mam pomysł, nie dojście: uwaga@tvn.pl

to taki troszkę sensacyjny program, może się zainteresują
Obrazek

Ska

 
Posty: 6073
Od: Sob lut 28, 2004 20:40
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów Górny

Post » Śro lis 03, 2004 15:13

Ska pisze:Mam pomysł, nie dojście: uwaga@tvn.pl

to taki troszkę sensacyjny program, może się zainteresują


no to może być dobry pomysł...
Amiś, Antoś, Bambosz, Pepsi i Cola

Sydney

 
Posty: 14742
Od: Pt mar 19, 2004 10:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Śro lis 03, 2004 16:41

IMHO SE pisał kiedyś artykuł o nich... muszę poszukać... może napisaliby jeszcze raz?

elca

 
Posty: 9538
Od: Pon sie 23, 2004 16:34
Lokalizacja: Dolina Krzemowa

Post » Śro lis 03, 2004 17:08

napisałam dziś do Fundacji Empatia, do Azylu pod Psim Aniołem, rozmawiałam z Fundacją św Franciszka i pełnomocnikiem ds. zwierząt.
Jestem w kontakcie z pania z TOZ-u, która prowadzi "śledztwo" w sprawie kotów. Mam telefony do kilkorga dziennikarzy, myślałam też o Ekspresie Reporterów. Razem z kilkoma osobami bedziemy próbowali odzyskać Miśka jesli jeszcze żyje. Jak sie uda dam znać na Forum bo byłby potrzebny samochód a ja niestety nie mam. Mam za to zastępczy dom a może udałoby się umieścic go u veta na przebadanie, jeśli jeszcze żyje.
Czekam na dalsze rady -Amica

Amica

Avatar użytkownika
 
Posty: 10099
Od: Śro lut 11, 2004 9:11
Lokalizacja: Konstancin

Post » Śro lis 03, 2004 17:38

Hmm, odwołuję to co pisałam o SE. Rzecz się tyczyła innego schroniska.

elca

 
Posty: 9538
Od: Pon sie 23, 2004 16:34
Lokalizacja: Dolina Krzemowa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 510 gości