pierwsza rujka-i co dalej?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 03, 2004 10:35 pierwsza rujka-i co dalej?

niedawno pisałam, że moje kociaki po 2 miesiącach zaczęły sikać poza kuwetką. no więc to jednak efekt dojżewania. czy to możliwe, żeby rodzeństwo z jednego miotu (kocurek i kotka) dojżewało w tym samym czasie? co mam zrobić żeby uchronić je przed rozmnożeniem?(ze względu na brak kasy nie mogę sobie teraz pozwolić na cięcie). czy jest ktoś w Warszawie, kto robi sterylki na kredyt albo z odroczonym terminem? kurczę, jak je przygarnęłam byłam w innej sytuacji a teraz jakieś fatum i pustka w kieszeni... cholera, nie oddam ich za rzadne skarby świata! jak długo trwa ruja? i jak często?aha, kocurek posikuje po ścianach, ale zapachu toto nie ma niezwykłego, może to jednak jeszcze nie to?

Arletta

 
Posty: 55
Od: Pon paź 25, 2004 14:53
Lokalizacja: Warszawa-Praga pn

Post » Śro lis 03, 2004 10:43

Czy Twoje kotki mają teraz ok. pół roku? W sprawie kastracji musisz porozmawiać z wetem - czy zgodzi się na zapłatę np. w ratach. Są różne opinie na temat wieku najlepszego do sterylizacji i kastracji - mój wet jest zdania, że dla kocurków najlepszy jest wiek 8-9 miesięcy, a dla kotek po ukończeniu roku. W sytuacji, kiedy nie miałam wyjścia, Mi-Norka dostała zastrzyk hormonalny wstrzymujący ruję (działa 3 miesiące, ale są podobno działające 6 miesięcy) - i tak przeczekaliśmy do sterylizacji. Jednak hormony nie są obojętne dla kotki i dlatego nie powinno to być więcej niż raz i pod warunkiem oczywiście, że kotka będzie wysterlizowana. Ruja może powtarzać się w cyklu miesięcznym, ale może też częściej, a nawet kotka może wpaść w tak zwaną koleinę rujową, wtedy hormony są raczej konieczne. Porozmawiaj z wetem o tym.
Kocie wiersze i KociennikObrazek
Obrazek
Holmes & Watson (Brytole)
Gacek[*] Mika[*] Romek[*] Ziutek[*] Norka[*] Miś Major[*] Tymoteusz[*] Miodunka[*]Bambina[*] Felek[*]

Majorka

 
Posty: 1604
Od: Pt lis 29, 2002 10:06
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga909, Blue, magnificent tree i 515 gości