Karmienie gówniarzy :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie paź 31, 2004 9:25 Karmienie gówniarzy :)

Mozecie mi napisac bo nie znaklazlem konkretów:

1. Kiedy zacząć kar,ić mlode kotki ( w którym tygodniu przestają pić mleko matki) ?
2. Czym najlepiej karm,ić je na początku ?
3. Czym karmić teraz matkę która jest wysysana przez malutkie kotki....

Dzięki za rady ....Pozdrawiam wszystkie Kociaty i Kociarzy :)
ObrazekObrazekObrazek

djmaslak

 
Posty: 14
Od: Nie paź 24, 2004 17:41

Post » Nie paź 31, 2004 9:47

1. Gdy zobczysz że kociaki podjadaja kotce z miski :wink:
2. papki, przeciery, kaszki z dodatkiem kurczaka, rosołki, gerberki, ew. RC babycat
3. p/d hill`sa i jedzonkiem wysokokalorycznym: puszki dla kociąt, wołowinka, cielęcina, Bieluch, makrela od czasu do czasu, szprotki...
www.fundacjafelis.org
na FB: Foondacja Felis
KRS 0000228933 - podaruj nam 1%

Kasia D.

 
Posty: 20244
Od: Sob maja 18, 2002 13:40
Lokalizacja: Lublin i okolice

Post » Nie paź 31, 2004 10:16

Jak zaczną stawać na łapki (po skończeniu ok. 3 tyg. życia) można zacząć od mleka dla kociąt, kaszki dla niemowląt bezglutenowej (ryżowa) i bezcukrowej z dodatkiem kociego mleka. Potem stopniowo, jak pisała Kasia - Gerberki dla niemowląt z mięskiem (z serii Naturalnie Proste), potem z dodatkiem przemrożonego i drobniusieńko zmielonego mięska (wołowe, kurczak), suche dla kociąt (Baby Cat) rozmoczone w kocim mleku na papkę, serki.
Nie dawałabym wędzonych ryb maluchom (makrela, szprotki). Jak będą starsze - ok. 6 tyg. można spróbować rybkę morską obgotowaną 3 min. w niewielkiej ilości wody. Uwaga na ości!

Matkę dobrze jest karmić dobrej jakości suchym i puszkami dla kociąt (Baby lub Kitten) RC lub Hills. Poza tym będzie jadła to co maluchy.
Pokarm dla kociąt warto stawiać tak by matka pokazała, że to jest jadalne i jak się to robi. Zwykle po kilku pokazach maluchy same zaczynają próbować z miseczki.
Z dokarmianiem kociąt trzeba uważać by zjadały pokarm matki - jak dostaną za dużo i za często dodatkowe jedzenie, mogą nie zdajać mleka matki powodując zastoiny w sutkach i stany zapalne.
Jak zaczęłam dokarmiać małe sprawdzałam parę razy dziennie czy schodzi mleko matki macając sutki kocicy - jak tylko zaczynały być nabrzmiałe i twardawe - likwidowałam jeden dodatkowy posiłek.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38271
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Nie paź 31, 2004 10:27

MarioD., makrela i szprotki miały byc dla kocicy :) a nie dla maluszków...
No coś Ty! :wink:
www.fundacjafelis.org
na FB: Foondacja Felis
KRS 0000228933 - podaruj nam 1%

Kasia D.

 
Posty: 20244
Od: Sob maja 18, 2002 13:40
Lokalizacja: Lublin i okolice

Post » Nie paź 31, 2004 16:05

Dla kocicy wędzone ryby też nie są wskazane - do wędzenia używa się w dzisiejszych czasach chemikalii przyspieszających proces :(
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38271
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Nie paź 31, 2004 16:45

MariaD pisze: do wędzenia używa się w dzisiejszych czasach chemikalii przyspieszających proces :(

Shit! Nie wiedziałam :evil:
www.fundacjafelis.org
na FB: Foondacja Felis
KRS 0000228933 - podaruj nam 1%

Kasia D.

 
Posty: 20244
Od: Sob maja 18, 2002 13:40
Lokalizacja: Lublin i okolice

Post » Nie paź 31, 2004 16:51

No i od czorta soli :( . Z tego względu żadne wędliny ludzkie nie są wskazane dla kotów (psów z resztą też).
Acha, w wędlinach jest jeszcze saletra.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38271
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Nie paź 31, 2004 20:44

Serdeczne dzieki za wszystkie rady....
Juz jestem bardziej spokojny o losy młodych,,, dobrze jest miec taką zgrana paczke gotową pomów w każdej chwili :)
ObrazekObrazekObrazek

djmaslak

 
Posty: 14
Od: Nie paź 24, 2004 17:41




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: magnificent tree, Majestic-12 [Bot], ryniek i 506 gości