Ile jedzenia w jakim wieku ??

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 20, 2004 11:53 Ile jedzenia w jakim wieku ??

Witam.
Szukam i szukam i znaleźć nie mogę, chyba, że na oczy mi się rzuciło ;) watków o jedzeniu jest dużo, ale mnie interesuje ile tego jedzenia kociakowi dawać ??
Mimo choroby apetyt dopisuje i wiem tyle, że narazie (ma jakieś 3 miesiące) ma dostawać jakieś 6 posiłków dziennie (chyba się nie myle ?? ) :conf: Ale kiedy i na ile mu to zmniejszać ?? Przecież nie będzie jadł non stop 6 posiłków bo zamiast biegać będzie się kulać :D
Prosze o jakieś porady, ile kociak powinnien jeść w wieku 5,6,7 ... miesięcy ?? i mniej więcej ile na porcje powinno się tego jedzonka skłądać ??
Ja np. teraz mam skrzydełko z kurczaka (takie większe) na jakieś 2-3 razy, ale Kocio zaczyna się dopominać o więcej i nie wiem co robić ?? Czy zwięksać porcje a zmniejszać ilość posiłków czy .... :catmilk:

Dziękujemy za porady.
Magda

Mycha_

 
Posty: 36
Od: Nie wrz 26, 2004 10:45
Lokalizacja: Śląsk - Jastrzębie Zdrój

Post » Śro paź 20, 2004 13:11

Teraz moze spokojnie jesc 5 posilkow dziennie, i ile da rade zjesc - rosnie i potrzebuje duzo. Docelowo jak bedzie dorosly powinien jesc 2-3 posilki, i pewnie sama zobaczysz, kiedy liczbe mozna zmniejszyc.

Dopiero w okolicach dojrzewania trzeba przyjrzec sie, czy ilosci jedzenia nie zmienic.
Moj prawie 3 m-czny je dziennie: jakies 40g suchego, 50g tacki Animondy dla kociat, garstke miesa. Animonde dostaje jako jeden posilek, mieso jako caly posilek, a na pozostale suche - do oporu, ale zjada wlasnie kolo 40g.

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Śro paź 20, 2004 13:12

Małemu dawaj jeœć do woli - dopóki roœnie potrzebuje b. duzo wysokowartoœciowego pokarmu. Dopiero kiedy bedzie duży musisz w jakiœ sposób regulować iloœć jedzonka przez niego pożeranš.
Chociaż np. moja Rysia ma suche w misce całš dobę (bo tylko suche lubi jeœć) i sama sobie decyduje kiedy i ile zje - nie obżera się i nie tyje.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, Silverblue i 493 gości