Kociaczek bez oczka-->i jeszcze jedno pytanko

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 18, 2004 10:54 Kociaczek bez oczka-->i jeszcze jedno pytanko

Mam mojego Piracika od wczoraj. Jest cudownym, wesolym kotkim, ale nie ma jednego oczka (choc nie liczac tego zachowuje sie jak typowy maluszek: je, bawi sie, spi). wybieram sie w tym tygodniu do weta, ale chcialam sie zapytac czy ktos z was mial rowniez do czynienia z jednookim kociaczkiem i jesli tak, jak wplywa to na rozwoj. Zaznaczam, ze Piracik i ladnie je i jest aktywny wiec raczej problemow zdrowotnych innych nie, choc dla pewnosci, jak mowilam wybieramy sie do weta. Dziekuje z gory za odpowiedzi.
Ostatnio edytowano Czw paź 21, 2004 8:54 przez Magda Sz., łącznie edytowano 1 raz

Magda Sz.

 
Posty: 35
Od: Pon paź 18, 2004 10:43
Lokalizacja: Enschede-Holandia

Post » Pon paź 18, 2004 10:57

Moja Stokrota nie ma oczka, a drugim nie widzi w pełni, ale jest wesoła, kochana i w niczym jej to chyba nie przeszkadza. Ma swoje własne scieżki, jak chce gdzieś wejście, będzie tydzień kombinować i sie tam dostanie, nie możemy tylko zbytnio manewrować meblami, bo ona mieszkanie zna na pamięć.
Filemon Stokrota Tina Lena Lulek Klusek

Justine

 
Posty: 138
Od: Czw paź 07, 2004 10:41
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon paź 18, 2004 11:00

Witaj :) Gaski za uszkiem dla Piracika :D
Na forum jest kilku właścicieli kociaków bez oczka, zaraz pewnie odpowiedzą na twoje pytania.

smilla

 
Posty: 2837
Od: Sob lut 14, 2004 19:52
Lokalizacja: trójmiasto

Post » Pon paź 18, 2004 11:00

Justine, dziekuje ci bardzo za dpowiedz :D

Magda Sz.

 
Posty: 35
Od: Pon paź 18, 2004 10:43
Lokalizacja: Enschede-Holandia

Post » Pon paź 18, 2004 11:01

Mój Leon nie ma oczka. Od urodzenia jest jednooki i w niczym mu to nie przeszkadza :D Jest łobuziakiem, wesołym gadatliwym kociakiem i nie widzę różnicy pomiędzy jego zachowaniem i rozwojem, a pozostałymi kotkami.

Agusia

 
Posty: 3615
Od: Czw wrz 16, 2004 10:17
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Pon paź 18, 2004 11:01

Corwin slepak sobie pieknie radzi mimo braku jednego oka i grubego bielma na drugim.
Jednooki Sauron to wogole sie nie liczy, bo on dobrze widzi na pozostale oko.
Generalnie takie koty rozwijaja sie dokladnie tak samo, jak te z kompletem oczu.
Obrazek

lakshmi

 
Posty: 2870
Od: Pt mar 01, 2002 23:48
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon paź 18, 2004 11:02

Jejku, wszystkim wam bardzo dziekuje zadpowiedzi!!

Magda Sz.

 
Posty: 35
Od: Pon paź 18, 2004 10:43
Lokalizacja: Enschede-Holandia

Post » Pon paź 18, 2004 12:57

Kajtuś...mojej teściowej...też jest z jednym oczkiem i radzi sobie doskonale. Wielki i piękny z niego kocur. Jest to kot wychodzący i przed kastracją nie dawał sobie w kaszę dmuchać innym kotom :lol: (noo po kastracji już jest mniej zainteresowany bójkami i pannami :wink: ).
Rozwija się tak samo jak inne koty zdrowe.
MilutekObrazek & Maya & Fionka
Obrazek

aga_ce

 
Posty: 59
Od: Pon wrz 06, 2004 12:34
Lokalizacja: Elbląg

Post » Pon paź 18, 2004 13:23

Lakshmi, czy te jednookie koty, ktore masz byly takie kiedy przyszly do Ciebie? Pytam, bo w tej chwili (od czwartku) probuje ratowac oczy malutkiej koteczki. Ona narazie nie widzi wogole, ale jest szansa, ze na jedno oko moze widziec. NApisz jak doszlo do tego, ze te koty nie maja oka.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Czw paź 21, 2004 8:53

Dziekuje wszystkim za odpwiedzi:D Bylam wczoraj z Piratkiem u weta. Kociaczkowi faktycznie oczko sie nie wyksztalcilo, ale poza tym jest calkowicie zdrowiutki :D Mam tylko jeszcze jedno pytanko, otoz prosze, powiedzcie mi, ktora karma sucha jest lepsza dla kociat miedzy 1 a 4 miesiacem: Royal Canin Babycat, czy Iams Kitten & Junior Rich in Chicken? Bardzo prosze o porade, gdyz obie karmy wydaja sie wartosciowe, a jednak nie wiem ktora wybrac :idea: ??

Magda Sz.

 
Posty: 35
Od: Pon paź 18, 2004 10:43
Lokalizacja: Enschede-Holandia

Post » Czw paź 21, 2004 9:04

moj weterynarz twierdzi ze wszystkie te karmy sa na baardzo wysokim poziomie i on jako lekarz nie jest w stanie stwierdzic, ktora jest najlepsza..
nie wiem ile twoj Piratek ma tygodni, ale moje koteczki jak odbieralam mialy po 3 miesiace i Royal Canin 1 -4 nie za bardzo im smakowal, wiec przerzucilam sie na ten 4-12 miesiecy i bylo duzo lepiej. karmie tez iamsem i hillsem i tez im smakuje..
generalnie staram sie im czesto zmieniac suche karmy zeby sie do jednej smakowo nie przyzwyczaily, zeby nie podniosly strajku glodowego jakby tej jednej ukochanej zabrako ;)
w niektorych sklepach zoo mozna kupowac te karmy na wage wiec moze poprobuj, ktore najbardziej zasmakuja twemu malenstwu ;)
kiedys tez slyszalam ze hills moze uczulac - ale moim kotkom bardzo smakuje i nie szkodzi... :D
Obrazek
Obrazek

miaa

 
Posty: 900
Od: Wto paź 12, 2004 7:37
Lokalizacja: Warszawa - Tarchomin

Post » Czw paź 21, 2004 9:30

Dzieki Miaa :D Moj Piracik jest jeszcze bardzo malutki, ma dopiero 6 tygodni, mama nie chciala sie juz nim zajmowac, wiec teraz ja przejelam jej role. Maly przyzwyczail sie juz do zwyklego jedzonka, bardzo smakuje mu RC Babycat i wcina to bardzo chetnie. Czytalam jednak, ze Iams ma rowniez swietne produkty. Wczoraj jak bylam u weta on rowniez stwierdzil, ze obie firmy sa bardzo dobre i ze to wystarczy (samo suche tychze firm??) do prawidlowego rozwoju malenstwa. Co o tym myslicie???Mnie jakos nie chce sie w to wierzyc i karmie go kilka razy dziennie rowniez innym, "mokrym pokarmem". A Twojej rady na pewno poslucham, zaraz po pracy polece kupic inna karme sucha, zeby huligan sie nie przywzyczail :D

Magda Sz.

 
Posty: 35
Od: Pon paź 18, 2004 10:43
Lokalizacja: Enschede-Holandia

Post » Czw paź 21, 2004 10:13

Moja Piro tez nie ma oczka, a drugie bedzie miala zoperowane, zeby lepiej widziala. Mimo swoich 4 miesiecy jest takim przywodca stada, ze daleko szukac takiego wariatuncia i terrorysty. Brak oczka kompletnie nie wplywa na jej zywiolowosc. :lol:
Mala dziadyga ma tak opracowane gonitwy ze starsza Moria po mieszkaniu, ze nie starszne sa jej nawet przypadkowe zderzenia z noga stolu. Jedyna nidogodnosc dla niej, to to, ze nie ma wyczucia odleglosci, a co za tym idzie nie potrafi wskoczyc na blat w kuchni, parapet czy szafke. Ale tym akurat sie kompletnie nie przejmujemy :)

A co do jedzenia! Daje jej RC dla maluszkow. Niestety zauwazam, ze mala zaczyna za szybko przybierac na masie, a mimo wszystko nadal jak glodny wilk rzuca sie na jedzenie. Za mokre daje sie pociac. Ostatnio nawet pogryzla saszetke z mieskiem, ktora ogrzewalam do temperatury pokojowej. Skad ona wiedziala, ze tam jest miesko, skoro to jest szczelnie zamkniete? :roll:
Buziorki od Piro i Morii! Roja tez caluje
Obrazek Obrazek Obrazek
Zorra w krainie wiecznych łowów!

Archiesa

 
Posty: 1534
Od: Nie mar 21, 2004 16:25
Lokalizacja: Poznan

Post » Czw paź 21, 2004 11:41

Magda, moja Nutka nie ma jednego oka i na dodatek nie słyszy. Jeśli ktoś o tym nie wie, to nawet nie bardzo umie zauważyć, oko ma "przymknięte" a głuchoty nijak nie wypatrzysz ;). Jest dorosła, brak oka nie przeszkadza jej w niczym, a już najmiej w czytaniu ;) , na książkach wyleguje się nagminnie, sama je sobie otwiera :D Nie wiem co się z nią działo kiedy była malutka, ale teraz bawi się, biega i rozrabia nawet chętniej niż nasza druga koteczka która jest w tym samym wieku. Nie przejmuj się więc, wszystko na pewno będzie OK :D

A karmę może raz jedną a raz deuga, si się nie znudzi kitce i nie przyzwyczai jej do jednego tylko smaku...
follow i
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

follow

 
Posty: 391
Od: Śro wrz 01, 2004 23:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw paź 21, 2004 11:56

witaj!

Moj Ludwiczek nie ma oczka. Musial miec usuniete z powodu jaskry.... a szkoda bo mialby przepieeekne niebieskie oczy :( Radzi sobie swietnie :) Nie widac kompletnie roznicy miedzy innymi kotami :)
Obrazek
Obrazek

lidiya

 
Posty: 14084
Od: Sob cze 08, 2002 0:05
Lokalizacja: Toruń

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 471 gości