Z kotami na camping

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 28, 2020 14:33 Z kotami na camping

Witam wszystkich :)
Tak jak w temacie. Mam dwa prawie 3-letnie niewychodzące kotki. Jest tu ktoś, kto podróżował z kotami w przyczepie? Planujemy ją postawić u siebie na działce nad wodą. Z racji tego, że robi się coraz cieplej pewnie będziemy tam jeździć raz na jakis czas na 3-4 dni. Zastanawiam się czy lepiej będzie zostawiać je w domu z dochodzącą opieką czy zabierać ze sobą? Jest szansa, że uznają ją za drugi dom? Dodam, że cały czas byłabym z nimi, nie zostawałyby same, ewentualnie krótkie wypady po trawce na smyczy. Jeden z kotów jest dosyć odważny i myślę, że bardzo by mu się podobało. Drugi za to boi się kichnięcia...
Co myślicie?

lolik

 
Posty: 3
Od: Czw sty 18, 2018 15:23

Post » Wto kwi 28, 2020 15:48 Re: Z kotami na camping

Ja jestem tchórz i bym nie ryzykowała, szczególnie że dla tego strachliwego taka wyprawa może być stresem. Ale pewnie dostaniesz też inne rady :wink:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60429
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto kwi 28, 2020 16:21 Re: Z kotami na camping

Ja też jestem tchórz. Chyba bym umarła z żalu jakby zwiały, ale mąż się uparł, że "pokochają" to miejsce i mam dylemat.

lolik

 
Posty: 3
Od: Czw sty 18, 2018 15:23

Post » Wto kwi 28, 2020 19:27 Re: Z kotami na camping

Lolik, ale chciecie wozić koty, żeby co do zasady siedziały kilka dni w małej przyczepie? Co to za korzyść dla nich?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7118
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto kwi 28, 2020 19:59 Re: Z kotami na camping

Zostawiłabym w domu, dwa razy dziennie ktoś przychodzi nakarmić, posprzątać i się pobawić. Idealne rozwiązanie. Koty długo oswajają się z nowymi miejscami, kilkudniowe wypady będą dla nich udręką.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10932
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto kwi 28, 2020 22:43 Re: Z kotami na camping

Jeśli koty wcześniej nigdzie nie jeździły ja bym zostawiała w domu. Chcąc nie chcąc do szelek i smyczy też kota trzeba przyzwyczaić, a i to nie każdy kot będzie skakać z radości na ich widok. Niektóre się chowają, inne dostają paraliżu, a jeszcze inne kombinują jak to zdjąć. Dopasowanie musi być perfekcyjne i to nie jest takie proste jak się wydaje.
Kolejny problem to zamknięcie w przyczepie w której potrafi być bardzo ciepło. Nie wyobrażam sobie zostawienie kota w tak małej przestrzeni- nie sądzę też abyś Ty cały dzień kisiła się w tej ciasnocie będąc nad wodą, bo koty lub siedziała ze smyczą przed wejściem i czekała cierpliwie aż któryś wynurzy nosa albo i nie.
Jak dla mnie- za krótko i za rzadko aby koty ciągać ze sobą zwłaszcza tego bojaźliwego, to będzie dla niego udręka i jeden wielki stres.

Mężowi powiedz, że kot to nie pies :wink:

Chikita

 
Posty: 6447
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro kwi 29, 2020 5:49 Re: Z kotami na camping

Jak wszędzie jeździmy z naszymi kotami, tak tu nie wyobrażam sobie, żeby na kemping brać nieprzyzwyczajone do wychodzenia pod kontrolą koty, zwłaszcza płochliwe.
Tyle było przypadków, że kot zabrany na działkę "na słoneczko" przerażony uciekł i zginął. Z daleka od domu.
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Nie maja 03, 2020 22:18 Re: Z kotami na camping

Jeśli to Wasza przyczepa na Waszej działce to może pomyśleć o jakiejś wolierze przy przyczepie.Koty byłyby bezpieczne i zadowolone ,a Wy nie musielibyście siedzieć z nimi cały dzień w przyczepie bo to raczej słaby wypoczynek

agga80

Avatar użytkownika
 
Posty: 237
Od: Czw mar 12, 2015 13:09

Post » Nie maja 03, 2020 23:06 Re: Z kotami na camping

Jeszcze jakby wyjazd był na całe lato, to moze woliera byłaby dobrym pomysl em
Ale brać koty w stesująca drogę na 3 dni uważam za zły pomysł
One nie zdążą odreagować jazdy NA działkę a już trzeba będzie wracać
Koty chyba nie przepadają za takimi atrakcjami
Ja bym je zostawiła w domu
Pospią, odpoczną i już wrócicie
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa

Post » Pt lip 21, 2023 16:45 Re: Z kotami na camping

od małego był uczony chodzic na smyczy..na działce go puszczałem i gdy szłem do domu po zawołaniu wracał ..byłem 5 dni na wczasach bez niego .sasiadka dogladała jak dała karme 1 dnia tak została do mojego powrotu siedział pod łózkiem.i nie zostawie go juz w domu....samego

tinalandia

 
Posty: 1
Od: Pt lip 21, 2023 16:40




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 523 gości