Niebiesko-srebrny, bury, rudy... do przygarnięcia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 22, 2004 13:48

Nikt Ci nie chce wepchnąć bidulki ze schroniska. Kup rasowego bez rodowodu.

Agusia

 
Posty: 3615
Od: Czw wrz 16, 2004 10:17
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Pt paź 22, 2004 13:50

feta -na giełdę dla zwierząt nie przyjeżdżają hodowcy. Żaden porządny hodowca nie zaryzykowałby zdrowia swoich kociąt przywożąc je w takie miejsce. Tam sa albo nieuczciwi "hodowcy" albo pseudohodowcy.
Możemy Ci podać renomowane hodowle i tam na pewno nie usłyszysz o kociakach rasowych bez rodowodu.
Jak nie chcesz kota ze schroniska to weź takiego od kogoś z domu. Całe mnóstwo osób ma tu takie. Tylko nie są to koty rozmnażane dla zysku, a takie w potrzebie.
A jeśli słyszysz u niby hodowcy że ma teraz kociaki i za dwa miesiace będzie drugie krycie to myślisz w jakiej kondycji będzie ten kolejny miot jak kotka ne zdoła dojść do sił po pierwszym??
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Pt paź 22, 2004 13:53

feta3 pisze:Dziene bo z tego co się zorientowałam to na forum jest sporo hodowco mam wymieniać
P. Maria. D MCO
Szelma itd. I do nich nie macie pretensji że chcą mięc ładnego kociaka i nie mówicie im po co tu jeszcze na forum siedzą. Przecież większośc z Was hoduje rasowe koty i moze właśnie dobiera je do koloru mebli i tak ma być. Ale jak znajdzie się jakaś ofiara w postaci Fety to wepchniemy jej bidulkę ze schroniska. Czyż nie tak to wygląda. Jak jesteście tu po to aby pomagać zwierzętom to nie bądzcie jednocześnie hodowcami czerpiącymi z tego zysk.

Szelmaa nie jest hodowcą. Ma dwa rodowodowe MCO. I nikt nie ma do niej żalu że ma koty rasowe bo je uczciwie kupiła. Każdy ma prawo spełniaś swe marzenia (co do rasy i umaszczenia)
A od mariiD. zapewne nie kupisz kociaka :rasowego bez rodowodu"

Aaaa i jeszcze DOORKA ma hodowlę Coonów

A całkiem sporo ma koty z rodowodem, pokastrowane żeby nie było niechcianych kociąt
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Pt paź 22, 2004 13:54

oj feta...

ja nie hoduję MCO. Mam MCO, bo poszliśmy z Tomim na wystawę i zakochaliśmy się w tej rasie i w tym konkretnym kocie. Oba koty zostaly kupione na spółkę - Tomi nie jest moim mężem - więc płaciłam połowę kwoty. To nie była fanaberia tylko fascynacja, za którą zdecydowaliśmy się zapłacić.

jeżeli to jest aż takie marzenie - to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś poszła w nasze ślady. hodowla, która z premedytacją rozmnaża kocięta dla zysku i sprzedaje bez rodowodu - nie zasługuje na miano hodowli.

Oczywiście, są wpadki - bo tam, gdzie w jednym domu są kocury i kotka, zdarza się, że kocura się nie dopilnuje - i to akurat hodowcy ci potwierdzą. Dlaczego takie kociaki są sprzedawane po niższej cenie - nie wiem, ale należy się takiej sprawie po prostu przyjrzeć.

Nie napisałaś od razu, jakiego chcesz kota, więc się nie dziw, że ludzie piszą do ciebie o "dachowcach"

a najzabawniejsze w twojej wypowiedzi jest to, że z hodowli czerpie się zyski. Z prawdziwej hodowli - to mało prawdopodobne.
Obrazek

Szelmaa

 
Posty: 15821
Od: Pon maja 24, 2004 10:59
Lokalizacja: Warszawa - Tarchomin

Post » Pt paź 22, 2004 13:54

feta3, roznica jest duza miedzy hodowca a tym co sprzedaje koty na placu...
sa przepisy zwiazkowe ktore zabraniaja kotce miec wiecej jak okreslona ilosc miotow w roku, wymagaja zeby kociaki szly do nowych wlascicieli po ukonczeniu 12 tygodni, itepe....
od rozmnazacza kupisz owszem, taniej, ale kota niewiadomego pochodzenia (np z 'persa' można 'wyprodukować' prawie każdą rasę długo- i półdługowłosą) - nieszczepione, z niewiadomo jakimi chorobami, hodowane w fatalnych warunkach - kotki są eksploatowane go granic możliwości.....
jeżeli chcesz kota rasowego - zastanów się, jaki ma być, zrówno z wyglądu jak i charakteru, bo to właśnie gwarantuje ci zaku zwierzęcia rasowego, uzbieraj odpowiednią kasę i kup kota z hodowli...
jeżeli nie zależy ci na rasie, zastanów się czy nie uratować życia jakiejś kociej biedzie....
czterej pancerni.... i piesy dwa :)
ObrazekObrazekObrazek Obrazek

Gacusiowa

 
Posty: 5427
Od: Wto gru 09, 2003 12:22
Lokalizacja: Świebodzin, home sweet home <3

Post » Pt paź 22, 2004 13:55

A i jeszcze Ci powiem że co jakiś czas są tu koty z rodowodem do oddania. DARMO lub za malą kwotę.
Ostatnio były dwa SIBy.

może na takiego poczekaj??
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Pt paź 22, 2004 13:58

feta3 pisze:Mnie interesuje tylko młodziutki do 8 tygodni kotek óldługowłosy w kolorze srebrny tygrysio pręgowany. Może mieć białe dodatki. Nic innego mi nie proponujcie, a już broń boze kocicy. Jesli nie to kupię gdzieś na giełdzie zwierząt.


hmmmmm....
feta, 8 tygodniowe kociaki są za młode.... chyba że nie ma innego wyjścia...
czterej pancerni.... i piesy dwa :)
ObrazekObrazekObrazek Obrazek

Gacusiowa

 
Posty: 5427
Od: Wto gru 09, 2003 12:22
Lokalizacja: Świebodzin, home sweet home <3

Post » Pt paź 22, 2004 13:59

Oczywiście Myszko. Taka głupia to nie jestem. Podałam to jako przykład. Nigdy bym takiego kociaka nie kupiła. Ale muszę Ci powiedzieć ze te hodowle były polecane przez związek. Ja ich tak nie wytrzasnęłam. Wiem o tym ze kotka nie powinna mieć kociaków więcej niż raz do roku, gdyż bedą chorowite. Ja tylko podałam przykłady tych nieuczciwych hodowców. Moja siostra kupiła sobie psa z super hodowli poleconej przez związek kynologiczny. Zapłaciła za niego bajońską sume. pies bardzo chorował. I po długich męczarniach odszedł za tęczowy most. Stąd u mnie tyle goryczy i niewiary w hodowców. Drugiego psa wzięła z mniej znanej hodowli ale od uczciwej. Jest wszystko OK. Tak. ze różnie to bywa.
Pewnie że z domu od kogoś kotka mogę wziąc ale chciałabym aby był taki jak opisałam. Po prostu bedąc na wystawie zakochałam się w takim kocurku ale 800zł nie było mnie stać. I tu sprawa się zamyka.

feta3

 
Posty: 43
Od: Czw paź 21, 2004 17:31

Post » Pt paź 22, 2004 14:00

feta3 pisze: Ja nie biorę kociaka z litości dlatego że on właśnie potrzebuje domu tylko dlatego że tak chcę.


ależ to właśnie brzmi, jak kupowanie pod kolor mebli.. Srebrny, tygrysio pręgowany, tak?

Wolę zapłacić ale mieć satysfakcję że mam co chcę. A na giełdach z pewnością kupię zdrowszego niż z Azylu czy schroniska


no przecież do zapłacenia cię namawiamy, skoro wiesz czego chcesz. Ale nie sądzę, żeby z kota kupionego na giełdzie była aż taka satysfakcja, skoro kupowanie w teoretycznie znanych hodowlach też wiąże się z ryzykiem. Dlatego taki nacisk kładziemy tu na promocję hodowli rzetelnych i dlatego tutaj na temat WSZYSTKICH hodwli wymieniamy się opiniami. Na priv, oczywiście, ale zawsze można się spytać, czy ktoś coś o danej hodowli słyszał.
Obrazek

Szelmaa

 
Posty: 15821
Od: Pon maja 24, 2004 10:59
Lokalizacja: Warszawa - Tarchomin

Post » Pt paź 22, 2004 14:01

No więc nie proponujmy jej innego jak i nie wciskajmy jej bidulki ze schroniska. Feta ma bardzo sprecyzowane wymagania. 8 tygodni...taaa

Agusia

 
Posty: 3615
Od: Czw wrz 16, 2004 10:17
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Pt paź 22, 2004 14:04

ja osobiście ostatnio widziałam kotka wypisz wymaluj jak dla fety - oglądałyśmy go z córką w sklepie z zabawkami, nawet wiek się zgadzał chyba...
izza & Bajka + Sharky

izza

 
Posty: 804
Od: Pt wrz 26, 2003 14:32
Lokalizacja: Toruń

Post » Pt paź 22, 2004 14:05

feta ja sie kocham w kotach bengalskich ale kosztuja bajońską sumę. No i mam Migdała- wygląda jak bengal i nawet koleżanka komus kiedys wmówiła że nim jest ;) :lol: Jest piekny i każdy kto przychodzi sie nim zachwyca. A jest z piwnicy... szukałam po prostu marmurkowego kociaka i znalazła sięon. I pewnie będę go wystawiać (jako kota domowego) bo co jest złego w chwaleniu sie pięknym kotem.

Poza tym jestem zakochana w abisyńczykach, ale takiego to raczej w piwnicy nie znajde. Musze poczekać aż zacznę więcej zarabiać i sobie kupie. Kupie z rodowodem, trzymiesiecznego, zaszczepionego. I wykastruję bo hodowli nie zamierzam mieć :)

A ty szukaj swojego kotka. On gdzieś tam jest i czeka :)
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Pt paź 22, 2004 14:06

feta3 pisze:Oczywiście Myszko. Taka głupia to nie jestem. Podałam to jako przykład. Nigdy bym takiego kociaka nie kupiła. Ale muszę Ci powiedzieć ze te hodowle były polecane przez związek. Ja ich tak nie wytrzasnęłam. Wiem o tym ze kotka nie powinna mieć kociaków więcej niż raz do roku, gdyż bedą chorowite. Ja tylko podałam przykłady tych nieuczciwych hodowców. Moja siostra kupiła sobie psa z super hodowli poleconej przez związek kynologiczny. Zapłaciła za niego bajońską sume. pies bardzo chorował. I po długich męczarniach odszedł za tęczowy most. Stąd u mnie tyle goryczy i niewiary w hodowców. Drugiego psa wzięła z mniej znanej hodowli ale od uczciwej. Jest wszystko OK. Tak. ze różnie to bywa.
Pewnie że z domu od kogoś kotka mogę wziąc ale chciałabym aby był taki jak opisałam. Po prostu bedąc na wystawie zakochałam się w takim kocurku ale 800zł nie było mnie stać. I tu sprawa się zamyka.


ilośc miotu zalezy od kondycji kotki. Doświadczony hodowca i rzetelny weterynarz są w stanie stwierdzić, kiedy kotka może znowu być kryta.
z nierzetelnymi hodowlami każdy się tu chyba zetknął. Niektóre historie były naprawdę tragiczne. Tym bardziej - jeżeli chcesz mieć gwarancję, że kot jest zdrowy, oswojony itepe, poczytajtrochę forum, dowiesz się ,czego oczekiwać od hodowcy i na co zwrócic uwagę. Kota nie musisz mieć od zaraz - wejdź na forum NFO, dowiedz się, czy ktoś PLANUJE krycie - to ci daje co najmniej pół roku zapasu na zdobycie funduszy.
Prawdziwy hodowca nie odda ci 8-tygodniowego kota - taki maluch jest zbyt delikatny, zbyt dużo troski wymaga, szczepień, odrobaczeń itepe. poza tym 3 miesiące to jest ten minimalny czas, w którym kociak uczy się kocihc zwyczajów od matki - robienia siusiu do kuwety, korzystania z drapaka, itepe. weźmiesz malucha, okaże się dziki, niezsocjalizowany, nie przyzywczajony do kuwety -i do kogo będziesz mogła miec pretensje, że sama kota musisz uczyć?

Mój drugi kot miał 3 m-ce, kiedy go bralam, a i tak wiele rzecze nauczył się od Dyzia.
Obrazek

Szelmaa

 
Posty: 15821
Od: Pon maja 24, 2004 10:59
Lokalizacja: Warszawa - Tarchomin

Post » Pt paź 22, 2004 14:07

Macie rację. Uzbieram trochę kasy i kupię takiego kocurka jak chcę. Pójdę w ślady Szelmy. Myslę że na wystawie to można kupić kota, tylko jak sprawdzić czy jest zdrowy. Ja zakochałam się w MCO. Ale one są najdrozsze. Wiem że norwegi i sybiraki trochę tańsze. Muszę jeszcze poczekać. A moze rzeczywiście będzie taka okazja jak w lecznicy. ten maluszek był przepiękny. Takiego to od razu bym wzięła. Bedę teraz pilnie wszystko sledzić . Jakby co to piszcie do mnie na PW.
Pozdrówka

Feta

feta3

 
Posty: 43
Od: Czw paź 21, 2004 17:31

Post » Pt paź 22, 2004 14:11

feta3 pisze:Macie rację. Uzbieram trochę kasy i kupię takiego kocurka jak chcę. Pójdę w ślady Szelmy. Myslę że na wystawie to można kupić kota, tylko jak sprawdzić czy jest zdrowy. Ja zakochałam się w MCO. Ale one są najdrozsze. Wiem że norwegi i sybiraki trochę tańsze. Muszę jeszcze poczekać. A moze rzeczywiście będzie taka okazja jak w lecznicy. ten maluszek był przepiękny. Takiego to od razu bym wzięła. Bedę teraz pilnie wszystko sledzić . Jakby co to piszcie do mnie na PW.
Pozdrówka

Feta

:):):)

Kupowanie kota na wystawie to nie jest dobry pomysl. My o tym nie wiedziliśmy, ale mieliśmy szczęśćie - i kot był zdrowy i hodowca przesymaptyczny. Czego - niestety - nie mogę potwierdzić w drugim przypadku... :roll:
Widzisz, chyba nie ma reguły.. Planujemy z Beatą zrobić wątek o tym, na co się powinno zwracac uwagę kupując kotka z hodowli - na pewno ci się przyda ;)

A pięknych, nierodowodowych koteczków tutaj naprawdę nie brakuje :)
Obrazek

Szelmaa

 
Posty: 15821
Od: Pon maja 24, 2004 10:59
Lokalizacja: Warszawa - Tarchomin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: magnificent tree, Silverblue, Zeeni i 504 gości