Miało być bez pytań, ale chyba nie dam rady :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 06, 2004 10:37 Miało być bez pytań, ale chyba nie dam rady :(

Wróciliśmy niedawno od weterynarza z głową pełną nowych wiadomości a do tego innych niż zdobyłam tu na forum. Głównie dotyczy jedzenia ... narazie metodą prób i błędów próbuje dopasować menu dla kotka, saszetka whiskasa to było to co najbardziej mu smakowało :( potem ugotowałam podroby z ryżem i marchewką efekt był taki, ze wybrał pare kawałków mięska i to wszystko co zjadł. Dopełnił się suchą karmą ale też w niewielkich ilościach. U weterynarza dowiedziałam się, że generalnie kotu podaje się tylko mięso bez żadnych warzyw i makaronów czy ryżu bo on z tego i tak nie ma żadnych korzyści a nie wszystkie koty własnie chcą to jeść.
Zakupiłam więc znów żołądków, wątróbki drobiowej i skrzydełka i zabieram sie znów za gotowanie ... narazie na tym najlepiej wychodzi pies od rodzców ... on jest wszystkożerny i dostanie to w spadku ;)
Mam teraz pytanie - część z tych rzeczy zamroze na następne dni a część ugotuje dzisiaj, czy moge to wszystko razem gotować ?? i czy potem to drobno pokroić i wymieszac czy zmielić ?? podawac jako "mieszanke" czy każdy rodzaj osobno ??
Przepraszam za zawracanie glowy ale to pierwszy kot w moim zyciu i niedługo wydam więcej na jego jedzenie niż na całą rodzinke :D

Na koniec mam pytanie do Ryśki - chciałam sie upewnić kiedy maluch był odrobaczony (napewno w niedziele?? ) bo ze szczepieniem wet kazał się jeszcze wstrzymać.

A to nasza pociecha :) (zdjęcie nie najlepszej jakości bo robione tel. komórkowym ale zawsze coś widać ;) )
http://upload.miau.pl/27482.jpg

p.s
Czy jedzenie zpuszki też się podgrzewa czy wystarczy temp. pokojowa ??
Magda

Mycha_

 
Posty: 36
Od: Nie wrz 26, 2004 10:45
Lokalizacja: Śląsk - Jastrzębie Zdrój

Post » Śro paź 06, 2004 10:44

Napiszę tylko tak: :1luvu: CUDOWNY SŁODKI KICIUŚ !!! :1luvu:

Agusia

 
Posty: 3615
Od: Czw wrz 16, 2004 10:17
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post » Śro paź 06, 2004 10:45

Większość kotów niechętnie je ryż, a szczególnie marchewkę, ale są wyjątki. Sądzę, że kotu nie zaszkodzą, ale jeśli nie chce tego jeść - nie katuj go. Ugotowany kurczak, indyk, sparzone wątróbki czy nerki są wg mnie OK, gotowałabym to "na bieżąco", tzn. po ugotowaniu przetrzymała jeden dzień w lodówce, jeśli wszystkiego nie zje i po leciutkim podgrzaniu dała następnego dnia. Można mrozić przed ugotowaniem, ale nie wiem, czy to będzie takie bardzo smaczne. Jedzenia z puszki nie ma konieczności podgrzewać, wystarczy temperatura pokojowa (chyba, że to zimny pokój :)). Maluch jest przecudnej urody!
Kocie wiersze i KociennikObrazek
Obrazek
Holmes & Watson (Brytole)
Gacek[*] Mika[*] Romek[*] Ziutek[*] Norka[*] Miś Major[*] Tymoteusz[*] Miodunka[*]Bambina[*] Felek[*]

Majorka

 
Posty: 1604
Od: Pt lis 29, 2002 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 06, 2004 10:48

Jest cudny :love:
Ja bym probowala dowiedziec sie co jadl do tej pory. Poza tym stawialabym na jedzonko dla kociat np tacki animondy :roll: Miesko mozesz podawac mu gotowane jak rowniez przemrozone surowe. Mielone, surowe miesko to jest super zrodlo bialka dla Twojej pociechy. Reszta menu pewnie wyjdzie "w praniu" :wink:
Zadroszcze slodziaka, ale jak on wlasciwie sie nazywa? :roll:
Obrazek
Fanaberia i Aisha

Ann_pl

 
Posty: 3889
Od: Pon sty 13, 2003 10:46
Lokalizacja: wawa

Post » Śro paź 06, 2004 10:52

Ann_pl pisze:Mielone, surowe miesko to jest super zrodlo bialka dla Twojej pociechy.

Z pewnościa, tylko trzeba uważać, żeby się nie uzależnił :) Mi-Norka jest wielką fanką surowej wołowiny i w efekcie często cierpi na zaparcia, a wet powiedział, że kastratom nie powinno się za dużo podawać surowej wołowiny (no, maluch ma jeszcze czas :))
Kocie wiersze i KociennikObrazek
Obrazek
Holmes & Watson (Brytole)
Gacek[*] Mika[*] Romek[*] Ziutek[*] Norka[*] Miś Major[*] Tymoteusz[*] Miodunka[*]Bambina[*] Felek[*]

Majorka

 
Posty: 1604
Od: Pt lis 29, 2002 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 06, 2004 10:52

Kicio jest boski
Dobrych rad nt. karmienia na pewno dostaniesz mnóstwo wiec ja dodam od siebie tylko: Nie martw sie strasznym zamieszaniem żywieniowym teraz - po kilku tygodniach będziesz już wiedziała co kotek chetnie je i przestaniesz połowę wyrzucac - zarówno wydatki jak i nakład pracy własnej w przygotowanie posiłków znacznie spadnie.

eela

 
Posty: 1535
Od: Wto lip 13, 2004 10:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro paź 06, 2004 10:53

Do jadłospisu dodaj jescze wołowinkę 8)

i chyba osobno bo nie wiem jak zołądek zareaguje na taki mix

No i bedzie miał urozmaicenie

aaa i Gerberki 8)
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Śro paź 06, 2004 10:54

Potwierdzam - będzie tak jak napisała eela :-)
Kocie wiersze i KociennikObrazek
Obrazek
Holmes & Watson (Brytole)
Gacek[*] Mika[*] Romek[*] Ziutek[*] Norka[*] Miś Major[*] Tymoteusz[*] Miodunka[*]Bambina[*] Felek[*]

Majorka

 
Posty: 1604
Od: Pt lis 29, 2002 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 06, 2004 10:57

Majorka pisze:Mi-Norka jest wielką fanką surowej wołowiny i w efekcie często cierpi na zaparcia, a wet powiedział, że kastratom nie powinno się za dużo podawać surowej wołowiny

8O ciekawe czemu mi tego żaden wet nie powiedział - moja kota ma zdecydowanie skłonnośc do zaparc a upodobania kulinarne jw :?
Czy za dużo wołowiny akurat kastratom (czy to dotyczy też steryluizowanych kotek?) nie powinno sie podawać z jeszcze jakiś przyczyn czy chodzi tylko o zaparcia?

eela

 
Posty: 1535
Od: Wto lip 13, 2004 10:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro paź 06, 2004 11:05

eelu, chodzi o jakieś składniki mięsa, dokładnie nie wiem jakie, które mogą powodować kamicę - ale głównie u kotów kastratów. Poza tym żywienie samym mięsem jest niewystarczająco bogatą w składniki dietą. Mi-Norka coś tam innego czasem przegryzie, ale mięso to podstawa.
Kocie wiersze i KociennikObrazek
Obrazek
Holmes & Watson (Brytole)
Gacek[*] Mika[*] Romek[*] Ziutek[*] Norka[*] Miś Major[*] Tymoteusz[*] Miodunka[*]Bambina[*] Felek[*]

Majorka

 
Posty: 1604
Od: Pt lis 29, 2002 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 06, 2004 11:08

Kocik jest :1luvu:

Gratuluje dokocenia :!: :lol:

milka

 
Posty: 107
Od: Wto wrz 21, 2004 10:09
Lokalizacja: Chorzów

Post » Śro paź 06, 2004 11:18

Mam troche wiekszego porostka jak Twoj i tez jest od Ryski.

Tez probowalam robic mojej kici "dania", podobne do tych, jakie Ty teraz robisz i powiem Ci ze mojej kotce tez to nie smakuje. Dziobnie maly kawaleczek i tyle. Przekonalam sie, ze najbardziej lubi parzone serduszka drobiowe, miesko z rosolku, twarozek, ostatnio zagustowala nawet w masle ! W prost przepada za surowa wolowinka (jak je to az cala sie trzesie :lol: ).
Co do smakow kiciaka przekonasz sie z czasem.

Trzymam kciuki za Ciebie i za :cat3: !

A skad jestes dokladnie? :spin2:

milka

 
Posty: 107
Od: Wto wrz 21, 2004 10:09
Lokalizacja: Chorzów

Post » Śro paź 06, 2004 11:25

Dzięki, Majorko. Przestraszyłam sie że z ta wołowiną to jakas powazniejsza sprawa. Nie daję mojej kici bynajmniej samej wołowiny - z mięs jada jeszcze kurczaka i indyka a sporadycznie wątróbkę albo rybę, oprocz tego sucha karmę i jakies smakołyki np. jogurt :)

eela

 
Posty: 1535
Od: Wto lip 13, 2004 10:47
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro paź 06, 2004 11:26

Majorka pisze:Większość kotów niechętnie je ryż, a szczególnie marchewkę, ale są wyjątki.


Mój Norek w takim razie jest wyjątkiem, bo je ryż, a marchewkę baaaaardzo lubi, nawet samą, bez mięska je chętnie 8O :)
Obrazek
Cat's eyes seem a bridge to a world beyond the one we know.
-- Lynn Hollyn

Yuki-Onna

 
Posty: 69
Od: Pt cze 11, 2004 11:54

Post » Śro paź 06, 2004 11:28

eela pisze:Dzięki, Majorko. Przestraszyłam sie że z ta wołowiną to jakas powazniejsza sprawa. Nie daję mojej kici bynajmniej samej wołowiny - z mięs jada jeszcze kurczaka i indyka a sporadycznie wątróbkę albo rybę, oprocz tego sucha karmę i jakies smakołyki np. jogurt :)

I mimo to ma skłonność do zaparć? Mi-Norka po zjedzeniu czegoś innego niż surowa wołowina ma bardzo regularny żołądeczek.
Kocie wiersze i KociennikObrazek
Obrazek
Holmes & Watson (Brytole)
Gacek[*] Mika[*] Romek[*] Ziutek[*] Norka[*] Miś Major[*] Tymoteusz[*] Miodunka[*]Bambina[*] Felek[*]

Majorka

 
Posty: 1604
Od: Pt lis 29, 2002 10:06
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 411 gości

cron