Decyzja zapadła - jest kociak :))

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 05, 2004 8:45 Decyzja zapadła - jest kociak :))

Witam.
Jednak po małych przejściach zdecydowalismy się, że zapewnimy domek innemu kociakowi.
Wczoraj przywieźlismy do domciu czarnego kociaka.
Narazie dostał jedzonko z saszetki i przymierzam się do ugotowania czegoś ale nie wiem jak sie do tego zabrać :oops: Mam juz w domu watróbke i żołądki drobiowe, tak sobie mysle, że je ugotuje, pokroje na małe kawałki, dodam ugotowanego ryżu i troszke rosołku żeby nie było za suche... czy czegoś brakuje ??
Przy okazji chciałabym sie dowiedzieć czy gotujecie każdy posiłek osobno, czy np na dzień lub dwa a potem odgrzewacie po porcji ??
Jak wogóle powinnna wyglądac dieta 3 miesiecznego kociaka ?? czy zamiast jednego posiłku może być sucha karma czy ma byc ona jako dodatek, czy podawać już biały serek (tez jako dodatek czy osobny posiłek) ??

Na koniec prosze powiedzcie jak często sprząta sie kuwete ? za każdym razem czy np raz dziennie - wieczorem ??

Myśle, że narazie to najbardziej frapujące pytania, w miare mozliwości będe starała się szukać odpowiedzi na forum żeby Was nie zamęczać :)

Dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam z bezimiennym ;)
Magda

Mycha_

 
Posty: 36
Od: Nie wrz 26, 2004 10:45
Lokalizacja: Śląsk - Jastrzębie Zdrój

Post » Wto paź 05, 2004 8:55

Kuwete sprzatam codziennie - kaktusy najczesciej od razu, a siusiu pod wieczor.
Taki maluch bedzie chyba sporo siusial (moje 3 nie mialy ograniczen :lol: ) wiec trzeba bedzie sprzatac czesciej.

Kup mu dobra sucha karme, np Royal Canin Kitten, bo maly rosnie i potrzebuje wielu skladnikow odzywczych. Samo gotowane papu ich mu nie zapewni...

Wiele osob gotuje raz na kilka dni, potem mrozi zapasy - mniej sie czlowiek zmeczy staniem nad kuchenka :lol:

Sucha karma powinna byc caly czas w mieseczce, dopoki koto nie podrosnie.

Daj mu miesko z kurczaka albo wolowinke, serek tez ale nie za duzo, raz na tydzien surowe zoltko ze sparzonego jajka.

Niech rosnie duzy i zdrowy :)

moni_citroni

 
Posty: 6548
Od: Czw sty 23, 2003 19:17
Lokalizacja: Europa ;)

Post » Wto paź 05, 2004 9:24

Mycha bardzo się cieszę, że wzięłaś maluszka schroniskowego :king:
Mam nadzieję, że będzie zdrowo rósł :ok:

I muszę Ci przekazać jedną rzecz, mam nadzieję, że wybaczysz... :oops:
Koleżanka pomyliła czarne kocurki... tak sie tym zmartwiła, ze wczoraj cały wieczór bolał ją brzuch, że to nie ten, którego widzieliście na fotce..
Ale w tym samym wieku i też czarny i też kocurek...
Różnią się jednym - ten, którego wzięliście nie był jeszcze szczepiony, koleżanka dała książeczkę tego drugiego...
Gdyby Wam bardzo zależało na szczepieniu, to możecie kotki "wymienić". Mam jednak nadzieję, że tan już u Was zostanie.. i że wybaczycie pomyłkę.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Wto paź 05, 2004 13:02

Widać do trzech razy sztuka ;) Nie wyszło z trikolorką, czarnym, najwyraźniej ten na nas czekał ;) Mam nadzieję, że będzie mu u nas dobrze, narazie śpi i rozrabia zobaczymy co będzie dalej ... jak przyjdzie córa z przedszkola :D
A co do szczepienia ... t wety u nas też są więc sie zrobi na miejscu ... wymieniać kotka tylko przez to 8O ?? ;)

Pozdrawiam z jeszcze bezimiennym :)
Magda

Mycha_

 
Posty: 36
Od: Nie wrz 26, 2004 10:45
Lokalizacja: Śląsk - Jastrzębie Zdrój

Post » Wto paź 05, 2004 13:10

Gratuluję zakocenia! :) Możesz ugotować skrzydełka lub podudzia kurczaka: opłukać, włożyć do niewielkiej ilości zimnej wody, gotować 15 minut, dorzucić 4 łyżki płatków ryżowych - są delikatniejsze niż ryż, gotować jeszcze 5 minut, poczekać aż ostygnie, a płatki wchłoną płyn, obrać ze skóry i drobniutko pokroić mięso. W serwowanej kociakowi porcji płatki powinny stanowić mniej więcej 1/3 ilości mięsa. Taką porcję możesz przetrzymać w lodówce przez 2 dni, za każdym razem podgrzewając przed podaniem.
Kuwetę sprzątam za każdym razem po użyciu, o ile oczywiście jestem w domu.
Kocie wiersze i KociennikObrazek
Obrazek
Holmes & Watson (Brytole)
Gacek[*] Mika[*] Romek[*] Ziutek[*] Norka[*] Miś Major[*] Tymoteusz[*] Miodunka[*]Bambina[*] Felek[*]

Majorka

 
Posty: 1604
Od: Pt lis 29, 2002 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 05, 2004 18:34

:D Fajnie!
Dziękuję za wyrozumiałość!
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot], Natalka49 i 240 gości