przestawianie maluchow na staly pokarm

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 15, 2004 12:06 przestawianie maluchow na staly pokarm

W jakim wieku powinno sie maluszka juz przestawiac na miecho i z czego powinien sie skladac jego pierwszy obiadek 'z miseczki'
Jak dlugo potem trzeba dokarmiac go mlekiem?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odp.
Mam tyle przed sobą
Mój Bóg odnalazł mnie
Lecz nie wiem naprawdę
Kim jest
Jeśli możesz mi pomóc
Nie odmawiaj, nie mów nie
Tak mi Ciebie brak
KOCIARNIA

Emilka

 
Posty: 2458
Od: Pt sty 10, 2003 20:42

Post » Śro wrz 15, 2004 12:12

Emilko, stale pokarmy (inaczej - cos innego do jedzenia niz mleczko) kolo 4/5 tygodnia. Przy czym nie oczekuj, ze kicia od razu zje sama z miseczki :lol: Najlepiej na poczatek kaszke dla dzieci mleczna zrobiona na mleku tym, ktore do tej pory dostawal kociak (ale moze tez byc zrobiona na wodzie), taka dosc gesta ale nie za gesta. Potem do kaszki mozna dodawac rozne rzeczy, np. mielona wolowinke lub ugotowanego kurczaka. Mozna sprobowac tez zaczac od gotowanego kurczaka lub gerberka.

Nie za duzo nowosci na raz, najlepiej jedno nowe jedzonko co 3 dni, zeby biegunka sie nie przyplatala.

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Czw wrz 16, 2004 9:10

Ja zaczynam karmić pokarmami mlecznymi - kaszką dla niemowląt, ryżową lub kukurydzianą rozpuszczoną w mleku dla kociąt i serkiem Bieluchem. Potem wprowadzam gotowanego kurczaka z ryżem i marchewką, ale nie jest to pewniak, nie wszystkie koty to jedzą.
No a potem wołowinka, pomrożona w porcjach około 3 dni, z początku mielona, potem siekana drobno, a kotom trzymięsięcznym daję już krojoną w całkiem spore kosteczki (wielkości kostki do gry).

Kocurro

 
Posty: 11393
Od: Nie sty 11, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post » Nie wrz 19, 2004 16:37

a czy moge juz mu podac royala babycat , moze namoczyc w mleczku?
Mam tyle przed sobą
Mój Bóg odnalazł mnie
Lecz nie wiem naprawdę
Kim jest
Jeśli możesz mi pomóc
Nie odmawiaj, nie mów nie
Tak mi Ciebie brak
KOCIARNIA

Emilka

 
Posty: 2458
Od: Pt sty 10, 2003 20:42




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 260 gości