maine coony:prosze ich opis i fotki:)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 12, 2004 21:45 maine coony:prosze ich opis i fotki:)

Chce w tym tygodniu kupic 12 tyg maine coona.prosze mi cos napoisac o tych kotkach jesli ktos je posiada,jak go njlepiej zaprzyjaznic z moim 2 letnim persem?prosze tez o jakies fotki.p.s.czy maine coony sa duzo wieksze od persow?
pozdrowionka gucio

serpentor

 
Posty: 36
Od: Wto cze 29, 2004 0:30
Lokalizacja: tychy

Post » Nie wrz 12, 2004 22:00

Serpentorze, trochę nie rozumiem-piszesz, że chcesz kupić main coon'a, co dla mnie brzmi jakbyś już się zdecydował, a nic o nich nie wiesz?!? 8O W skrócie mogę ci napisać, że to koty leśne, bardzo duże i ciężkie, co zresztą dość często prowadzi do chorób i zwyrodnień stawów u kotów tej rasy (czy na pewno jesteś na to przygotowany?) Wpisz po prostu w wyszukiwarce hasło 'main coon', a na pewno znajdziesz mnóstwo informacji o tej rasie, a także zdjęć.

amelani

 
Posty: 63
Od: Śro sie 25, 2004 11:31
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie wrz 12, 2004 22:05

Maine-coon to duży i mocno zbudowany, półdługowłosy kot o długim ciele i ogonie. Waga dorosłego kocura dochodzi do 12, kotki do 6 kilogramów. Oczywiście nie wzystkie są aż takie duże.
Są dużo większe i cięższe od persów, ale nie ma to żadnego znaczenia dla procesu zaprzyjaźniania się.
Czasami koty przyzwyczajają się do siebie błyskawicznie, czasami trzeba dać im trochę czasu, a nawet izolować podczas nieobecności ludzi w domu.
Zdjęcia maine-coonów najlepiej obejrzeć na stronach hodowli, na forum jest ich kilka, np. Furby, Velox i moja małutka hodowla.
Na stronie www znajdziesz kilka zdjęć, są też linki do zdjęć w zakładce rodowód.

Kocurro

 
Posty: 11393
Od: Nie sty 11, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post » Nie wrz 12, 2004 22:07

amelani pisze: co zresztą dość często prowadzi do chorób i zwyrodnień stawów u kotów tej rasy

podobno się to zdarza, ale niezbyt często, wystawiam koty od kilku lat i jeszcze się nie zetknęłam

Kocurro

 
Posty: 11393
Od: Nie sty 11, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post » Pon wrz 13, 2004 0:49

Wiem o maine coonach dosc duzo.spedzilem 3 tyg szukajac wiadomosci o nich.Ale liczylem na jakies ciekawostki i zdjecia(tych nigdy za wiele)oraz doswiadczenia z wlasnego obcowania z nimi.
pozdrowionka gucio

serpentor

 
Posty: 36
Od: Wto cze 29, 2004 0:30
Lokalizacja: tychy

Post » Pon wrz 13, 2004 0:59

Sporo osób na forum ma mainy ;)
Wrzuc w wyszukiwarke, poszperaj. Fajne sa kotuszki. I z reguły- duuużeee ;)
Podpisane: opiekunka ruski i sybiraczka :D

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39246
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 169 gości