w sprawie tarczki eozynofilowej

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 12, 2004 16:44 w sprawie tarczki eozynofilowej

Czy ktoś może podać mi jakieś informacje na temat tego schorzenia. To co wiem - niewiele tego - oprócz informacji, że to choroba autoimmunologiczna....
A niestety najprawdopodobniej Rudolf właśnie na to schorzenie cierpi:(

kasiap&smok_telesfor

 
Posty: 1217
Od: Pon kwi 28, 2003 21:09
Lokalizacja: bielsko-biała

Post » Nie wrz 12, 2004 16:45

Nasza Zabka rowniez - ale juz od wielu lat nie miala ataku a ostatni byl bardzo lagodny i sam minal - bez lekow.
A co konkretnie chcialabys wiedziec, bo sporo tego :)

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie wrz 12, 2004 17:13

Mam jeszcze jedno pytanie - w ktorym miejscu Twoj kocurek ma zmiany?

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie wrz 12, 2004 17:18

Blue - właśnie u Was na stronie doczytałam się informacji dotyczących tarczki :)
U Rudolfika pierwsza zmiana pojawiała się na nóżce - byłam pewna, ze to zadrapanie. Po pewnym czasie znikneło- to potwierdziło moją błędną teorię. Ale potem w szybkim rzucie dwie olbrzymie zmiany - jedna koło pupy - nad ogonkiem a druga nieco wyżej. bardzo nieładnie wyglądające i mokre. Pani wet. wysuneła podejrzenia dotyczące tarczki własnie. Zrobilismy też zeskrobinę czy to nei grzybica. Badania pokazały, że nie grzybica. Rudolfik dostał zastrzyk i ...minęlo....ale niestety ......duza wznowa teraz - usiłuję ustalic, czy to nie pod włpywem jakiegos czynnika. Nie wiem ...czy na przykład karma tez może powodować wznowy???

kasiap&smok_telesfor

 
Posty: 1217
Od: Pon kwi 28, 2003 21:09
Lokalizacja: bielsko-biała

Post » Nie wrz 12, 2004 17:35

W przypadku tarczki eozynofilowej jedzenie jak najbardziej moze powodowac pojawianie sie zmian poniewaz towarzyszy ona czesto wlasnie alergiom pokarmowym.
Podejrzewa sie rowniez ze zmiany eozynofilowe moga wystapic w przypadku kontaktu z pchla lub komarem u kota ktory na te owady jest nadwrazliwy. Zdarzaja sie przypadki dziedzicznych chorob tego typu.
Zmiany eozynofilowe potrafia ujwniac sie u kotow silnie oslabionych (np. niedozywianiem lub przewlekla choroba) oraz przez dlugi czas zestresowanych.

Jednakze aby miec pewnosc ze to faktycznie sa zmiany eozynofilowe trzeba by zrobic badanie histopatologiczne - ono daje ostateczna odpowiedz. Bo jeszcze kilka innych chorob moze tak wygladac - np. roznego rodzaju zakazenia skory, nowotwory (choc w tym wypadku raczej one odpadaja).

Sluchaj - czy zanim ta zmiana zacznie byc mokra i brzydka - wczesniej nie ma formy strupa ktorego kot zdrapuje?

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie wrz 12, 2004 18:08

Myslę .....był, był strup ...wyczułam go jako zgrubienie .....a Rudolf zaczął się intensywnie lizać w miejscu strupka i potem zmiana mokra

kasiap&smok_telesfor

 
Posty: 1217
Od: Pon kwi 28, 2003 21:09
Lokalizacja: bielsko-biała




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], magnificent tree i 515 gości