Transporter dla kiciastych - prośba o radę

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 12, 2004 14:29 Transporter dla kiciastych - prośba o radę

W przyszłym miesiącu zamierzam adoptować 2 kociaki i zaczynam powoli rozglądać się za "wyprawką" dla nich.
Potrzebny będzie na pewno transporter, chociażby po to, żeby przynieść kicie do nas. Ale czy jeden wystarczy, czy też lepiej byłoby mieć dwa? Czy dwa małe kociaki można przewozić w jednym transporterze, czy też każdy z nich od początku powinien mieć własny?
A może transporter podwójny? Gdzieś o takim czytałam, ale nie jestem w stanie go namierzyć w żadnym sklepie.
Co radzicie?

Aleba

Avatar użytkownika
 
Posty: 21216
Od: Czw sie 05, 2004 16:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie wrz 12, 2004 14:36

Dwa male kociaki, zwlaszcza jesli sie lubia mozna spokojnie przewozic w jednym transporterze. Z tej serii co ja posiadam sa rozmiary 1, 2 i 3 przy czym moja 5 i pol kilowa kota spokojnie sie miesci w jedynce. Na poczatke w zupelnosci Ci wystarczy, a jak koty podrosna to kupisz drugi. Wygodniej sie nosi po jednym kocie w kazdym reku niz 10 kilo w jednej rece, naprawde.
Transporter powinien byc plastikowy i rozkladany na gore i dol. Wiklinowy ma kupe wad. Wiem, bo mam i taki i taki :-)
Z tej serii co posiadam 1 uzywalam jeszcze trojki. Nie jest niestety zbyt wygodna... kiepsko sie ja sklada, trzeba uwazacc, no ale to jest seria z tych tanszych...

I witaj :lol:
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84884
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie wrz 12, 2004 14:41

Dzięki, Zuza :)
A z jakiej serii masz ten transporter?

Aleba

Avatar użytkownika
 
Posty: 21216
Od: Czw sie 05, 2004 16:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie wrz 12, 2004 14:45

Taki jest chyba tez dosc dobry - otwieranie od gory pozwala na latwiejsze wlozenie i wyjecie kota, bez rozbierania gory transportera:
http://www.czterylapy.pl/product.php?p=699

Osobiscie mam taki:
http://animalia.pl/produkt.php?kat=155&id=1593
i moje dwie dorosle dosc duze panny najchetniej razem jezdza w nim do weta - fakt, waza prawie 10 kg, ale wiem, ze sie mniej stresuja jak sa razem. Jestem z niego bardzo zadowolona - jest latwy w oblsudze i wytrzymaly.

Zdecydowanie odradzam natomiast trasnportery podobne do tego:
http://animalia.pl/produkt.php?kat=155&id=2703
szczegolnie jesli maja wiecej uchwytow laczacych gore z dolem. Nakladanie gory transportera jest bardzo uciazliwe, bo trzeba dokladnie dopasowac ze wszystkich stron (sa takie specjalne rowki i wypustki, brrr :evil: ) no i te elementy laczace nie za dobrze sie zapinaja, maja sklonnosc do spadania w ogole, i wg mnie nie za dobrze trzymaja. Mialam jeden taki, wiec wiem, o czym mowie :wink:

I witaj :D

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Nie wrz 12, 2004 14:48

Ba... jaka to seria...
ide poszukac w sieci, bo nie wiem ;-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84884
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie wrz 12, 2004 14:50

Taki mam:
http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... ction=prod

W trojce wlasnie sa te problemy, o ktorych Beata pisze ze skladaniem. W jedynce ich nie ma, jakos sztywniej sie ten plastik trzyma i sklada sie dosc dobrze.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84884
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie wrz 12, 2004 14:55

Dzięki, idę oglądać :)
I witajcie - chociaż w sumie to już się tu kiedyś przedstawiałam ;)

Aleba

Avatar użytkownika
 
Posty: 21216
Od: Czw sie 05, 2004 16:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie wrz 12, 2004 15:24

Ja mam chyba taki jak zuza, Firmy Savic:
http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... ction=prod
Mam najmniejszy rozmiar, kolor biało-bordowy. Nie mam z nim żadnych problemów. Moja kota waży 3,5 kg (no teraz to możliw, że nawet coś koło 4kg - dawno się nie ważyłyśmy) i bez problemu wszedłby tam jeszcze jeden kot o podobnych gabarytach.
Ale dla pewności radziłabym Ci kupić rozmiar 2 jeśli chcesz na 2 koty. Niektóre firmy mają dodatkowo kółka do transporterów.
Jeśli jesteś zmotoryzowna to chyba lepszy byłby jeden większy transporter, natomiast jeśli dreptasz np. do weta pieszo (tak jak ja) to lepszym rozwiązaniem byłyby 2 transportery żeby ciężar równomiernie rozłożyć :roll:
Obrazek Obrazek

sabianka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4668
Od: Śro lis 26, 2003 18:34
Lokalizacja: Rybnik

Post » Nie wrz 12, 2004 16:08

Ten, który odradza Beata ma jeszcze tę wadę, że kratka jest z plastiku, który w miejscach "wpustek" strzępi się i lamie.
Marycha, Egon, Sabina, Ziuta, Lucyna, Winfred, Marcel, Polinezja, Leon, Nelson, Gordon, Ryba, Mucha, Balbina
Jeżyk i Fredek szukają domku! http://img242.imageshack.us/i/63733094.jpg/

Marycha

 
Posty: 1913
Od: Nie sie 11, 2002 23:01
Lokalizacja: Włocławek

Post » Nie wrz 12, 2004 16:11

My mamy transportery Savic (taki sam jak sabianka - śliczny :D )- mały i Ferplast - chyba wszystkie rozmiary. Wszystkie są O.K.
Marycha, Egon, Sabina, Ziuta, Lucyna, Winfred, Marcel, Polinezja, Leon, Nelson, Gordon, Ryba, Mucha, Balbina
Jeżyk i Fredek szukają domku! http://img242.imageshack.us/i/63733094.jpg/

Marycha

 
Posty: 1913
Od: Nie sie 11, 2002 23:01
Lokalizacja: Włocławek

Post » Nie wrz 12, 2004 17:11

Dzięki za wszystkie rady.
Chyba zdecyduję się na Ferplasta. Na razie zakupię 1 transporterek - kociaki są rodzeństwem, więc nawet będzie im raźniej razem podróżować. Jakby była potrzeba, kiedyś dokupię drugi.

Aleba

Avatar użytkownika
 
Posty: 21216
Od: Czw sie 05, 2004 16:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie wrz 12, 2004 17:28

Rzeczywiscie sprawdzaj czy kratka metalowa! Bo koty ja drapia czasem strasznie...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84884
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt wrz 17, 2004 23:02

A ja kupiłam koszyk piknikowy(koszt 25zł)firmy Lido.Sprawdził się w czasie transportu dorosłej kotki do weterynarza.Polecam.
Obrazek
Cinia i Tycia

Iśka

 
Posty: 3950
Od: Pt cze 25, 2004 20:55

Post » Pt wrz 17, 2004 23:13

Aleba pisze:Dzięki za wszystkie rady.
Chyba zdecyduję się na Ferplasta. Na razie zakupię 1 transporterek - kociaki są rodzeństwem, więc nawet będzie im raźniej razem podróżować. Jakby była potrzeba, kiedyś dokupię drugi.

Dobra decyzja.
Ja niestety mam złe doświadczenia z transporterami Savic (miałam dwa). Mają one zapięcia, które łączą górę z dołem, tylko z boków, z przodu nie mają i się rozłażą pod ciężarem kota. Kiedyś do tego stopnia rozłączyły się obie części, że wypadła mi kratka, na podwórku przed blokiem :strach:
Aha, uprzedzając komentarze :wink: - żaden z moich kotów nie waży więcej niż 4kg.

Teraz w Savikach jeżdżą świnki morskie (nie moje), a ja mam stabilne Ferplasty :D
Obrazek

Happy

 
Posty: 2832
Od: Śro lis 19, 2003 2:36
Lokalizacja: Bayreuth, Niemcy

Post » Pt wrz 17, 2004 23:25

Happy pisze: .......Ja niestety mam złe doświadczenia z transporterami Savic (miałam dwa). Mają one zapięcia, które łączą górę z dołem, tylko z boków, z przodu nie mają i się rozłażą pod ciężarem kota. Kiedyś do tego stopnia rozłączyły się obie części, że wypadła mi kratka, na podwórku przed blokiem :strach:
Aha, uprzedzając komentarze :wink: - żaden z moich kotów nie waży więcej niż 4kg.

Teraz w Savikach jeżdżą świnki morskie (nie moje), a ja mam stabilne Ferplasty :D

Ja też mam taki 8O Kicia waży 3,6 kg. Dzięki Tobie wiem na co zwracać uwagę. Chyba będę spinać go dodatkowo taśmą ( oczami wyobraźni zobaczyłłłłam jak kicia z "dołem" leci po schodach :strach: , pewnie panikuję, ale strzeżonego...)
Obrazek PumaObrazekOhana
Koty i psy ;) są jak powietrze: wszędzie ich pełno i nie da się bez nich żyć...

Aki

 
Posty: 1610
Od: Pon paź 06, 2003 8:50
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Silverblue i 534 gości