JAK SIĘ ODROBACZA KOTA

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 10, 2004 22:14

czarnula24 pisze:

Nigdy nie byłam z nimi u weta. Jak pójdę to będzie to moja pierwsza wizyta u niego. Wątpie żeby tak zgodził się na raty , nie zna mnie to pewnie i nie zaufa.

Czym ryzykujesz idac do niego, zeby porozmawiac? Ze sie nie zgodzi. Bierzesz to pod uwage, wiec warto sprobowac, nie? Przy okazji dowiesz sie ile by to kosztowalo. Powiedz mu, ze masz trudna sytuacje. Zaproponuj weksel czy umowe czy co tam wchodzi w gre. Po prostu sprobuj, a moze zrozumie i da sie namowic?
Weci w wielu przypadkach to naprawde fajni ludzie :-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt wrz 10, 2004 22:36

Czytam tak sobie wszytskie Twoje posty i wyjść z podziwu nie mogę.
Z tago co zrozumiałam masz dziecko, dwu-letnie, a kotka jest 3 letnia, więc kotke miałas wczesniej?
NIe szczepiona, nieodrobaczona przy ciąży? Kotka wychodząca? Jak sie domyslam to pewnie nie jej pierwsze dzieci?
Może źle wysuwam wnioski, ale jeżeli to jest zgodne z prawdą to wybacz ale zbyt odpowiedzialna nie jesteś.

Ja mam teraz na stanie trzy koty i psa. Nie pracuje, w grudniu spodziewam sie dziecka. Pies choruje, juz wydaliśmy kupę kasy a to dopiero początek. Kotka musiała teraz mieć sterylkę bo nie mogłam dopuscić do sytuacji gdzie maleństwa kocie urodziłyby sie razem z moja córka. Zanim urodzę konieczne będzie odrobaczenie wszytskich zwierzaków.
Ja jak juz pisałam nie pracuje, Tz. pracuje ale nie jest tego wiele. Tylko w tym miesiącu na zwierzęta poszło ponad 200zł. a mamy dopiero 10 września. Przeprowadziłam sie do miejsca w którym teraz mieszkam niecały rok temu. Mojego weta poznałam pół roku temu (przy okazji szczepienia psa), nieznał mnie wcale, Tz również poniewaz Tz zwierząt nigdy wcześniej w domu nie miał.
Gdy zaczełam do niego biegac z każdą pierdołą w koncu za wiele rzeczy w ogóle przestał brać kasę. Teraz moge z nim załatwic wszystko.
Uważam ze jeżeli tylko Ci zalezy to znajdziesz takiego weta który będzie skłonny sie z Tobą dogadać. Raty czy coś w tym stylu, moze on sam będzie mniał jakaś propozycję. Zawsze można spisac umowę lub cos podobnego.
Dlaczego czasem zmuszani jestesmy do robienia rzeczy których nie chcemy robić. :(

Siebaska

 
Posty: 310
Od: Pt lip 09, 2004 23:45
Lokalizacja: Zabrze

Post » Sob wrz 11, 2004 7:47

Wedlug mojego weta najlepszy jest Drontal ale wiem ze sa tansze odpowiedniki. Stosuje 1 tabl. na 4 kg kota. Podaje do puszczka przytrzymuje i aby byc pewna ze polknal to daje "kociego cukierka".

Mariejo

 
Posty: 523
Od: Czw lis 06, 2003 20:23
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob wrz 11, 2004 7:50

Szczepi sie kilka dni dni po odrobaczaniu najlepiej ze dwa tygodnie. Wscieklizne mozna podac w quadricacie razem z innymi a jesli chodzi o inne szczepionki np. Fel-o-vax to nalezy zrobic przerwe miedzy szepionka na kocie choroby a wscieklizna.

Mariejo

 
Posty: 523
Od: Czw lis 06, 2003 20:23
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Kocilla de Mru, nfd, Vi i 313 gości