1m2 na kota. PUSZKIN za TM :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 25, 2020 9:13 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3720
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Sob sty 25, 2020 10:01 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Dzwoniła do mnie Muza, przeszukałam, można wypożyczyć stacjonarny koncentrator tlenu (cichy, dla zwierząt), namiot można zrobić we własnym zakresie. https://www.patronus-med.com/tlenoterapia-zwierzat - ceny 80-150, wysyłają kuruierem (cała Polska). Szkolenie przez telefon.
http://www.tlenoterapiadlazwierzat.pl/ - tu też wysyłają
Maska tlenowa https://www.youtube.com/watch?v=bWJUlKjYVb4
Tu jest wątek sprzed dwu lat, ale link do wypożyczalni nie działa viewtopic.php?f=1&t=182278&p=11875806#p11875806 Można do autorki napisać, bywa na Forum czasem. Może zobaczy.

W sumie ludzki też może być, ale jak pisali na stronie z pierwszego linku, może być za głośny, więc dla zwierząt wypożyczają te ciche.
Ostatnio edytowano Sob sty 25, 2020 10:18 przez haaszek, łącznie edytowano 4 razy
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2796
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Sob sty 25, 2020 11:05 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Alienor pisze:Katarzyna pisała o cenie za ilość leku dostępną na już i wystarczającą na 7 dni. Ja się dopytam miejscowych, których kotka była leczona czy im coś zostało. Jestem tez na grupie amerykańskiej Fip warriors jakby co, więc w razie czego u źródła pewniej.

Ja pisałam o dwóch różnych rzecach - ta dostępna na już za 1000 zł. jest od dziewczyny z grupy FIP Polska, Jasdor na niej jest i dostała namiary na tę dziewczynę, ale nazwa tego leku nic mi nie mówi. Kot tej dziewczyny brał wcześniej Mution w tabletkach i nie działało (nawet nie wiedziałam, że jest opcja w tabletkach). Natomiast z moją wetką rozmawiałam o GS.
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5587
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob sty 25, 2020 11:47 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Lece do pracy, wklejam wiec tylko szybko odpowiedz ktora dostalam wlasnie od czlowieka z Zen by Cat (peter@ZenByCat.org)

Hello Izabela,

I am sorry you are facing FIP.

Please join the Facebook groups FIP Warriors and FIP treatment with Mutian.

While there are no trials open for the drugs that can cure FIP that I am aware of, there are online sellers of unregulated versions that are having good results curing FIP cats.

FIP Warriors can give you more info on your options for treatment, connect you with several so-far reliable online sellers, and help you with all the details of using these drugs. This site does not itself sell the drugs nor do they favor one manufacturer over another. Please remember these are not veterinarians and these drugs are not being regulated by any governmental agency. That said, this group has helped treat and cure hundreds of FIP cats.
https://www.facebook.com/groups/158363205096283/

FIP treatment with Mutian sells an oral version of a GS-like drug that is curing many FIP cats. If your cat is able to eat this could be the best option for you. They are a for-profit site but also seem to offer a lot of help.
WARNING: Sadly, although Mutian is curing many FIP cats with their GS-like drugs, their drugs are also being bought to treat FEcV (the common Corona virus found in 90% of all cats). This is dangerous and should never be done. See this link https://www.zenbycat.org/blog/inappropr ... -gs-441524 for understanding why. Here is the link to Mutian for those needing to treat FIP:
https://www.facebook.com/groups/2239341712818966/

Please tag ZenByCat in both groups so that we may follow.

Many people are using GoFundMe to help raise money to pay for these drugs. Please share your cats story and any GoFundMe links on our FIP Warriors page:

https://www.zenbycat.org/fip-warriors

You do not have to purchase all 12 weeks worth at once. That said, the $2,000-$5000 cost is still out of reach to many. But please join the groups and make sure you know all your options and current pricing.

Lastly, here is a link to some information about FIP, these drugs, and their off-market versions.
https://www.zenbycat.org/about-fip

I am happy to answer any questions as well.
Sincerely,
peter
peter@ZenByCat.org
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4266
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Sob sty 25, 2020 14:21 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Sami póki co nie potrzebuje dotleniania.
Cały dzień wisze na telefonie, fb, itp. Przeszukuje, wyszukuję, gadam z ludźmi.
Z tymi lekami też jest różnie, jest kupa nazw i producentów. Są droższe i tańsze odpowieniki.
katarzyna1207 pisze:
Alienor pisze:Katarzyna pisała o cenie za ilość leku dostępną na już i wystarczającą na 7 dni. Ja się dopytam miejscowych, których kotka była leczona czy im coś zostało. Jestem tez na grupie amerykańskiej Fip warriors jakby co, więc w razie czego u źródła pewniej.

Ja pisałam o dwóch różnych rzecach - ta dostępna na już za 1000 zł. jest od dziewczyny z grupy FIP Polska, Jasdor na niej jest i dostała namiary na tę dziewczynę, ale nazwa tego leku nic mi nie mówi. Kot tej dziewczyny brał wcześniej Mution w tabletkach i nie działało (nawet nie wiedziałam, że jest opcja w tabletkach). Natomiast z moją wetką rozmawiałam o GS.

Nie dam teraz rady się cofnąć i docztać, dopiero wieczorem.
Generalnie to jest tak : Jest GS i GC. GC jest o dupe rozbić. Dobry jest GS. Na ogół to jedna i ta sama substancja tylko leki mają swoje nazwy i czymś tam się różnią.
Nie pamiętam o jakim pisała Katarzyna.
Na pewno nie może być to BLOSSOM (nie działa) średnio chwalony jest SAK. Nie może też być MUTIAN w tabletkach (tylko zastrzyki)
DObre firmy to jeszcze - STORE, SHIRE, SPARK, MINER

Ja mam dostęp na razie na już do SAK, który może dotrzeć do mnie z Gdańska, ale ważny jest czas i należy go podać jak najszybciej, później można zmienić, ale też nie można zmieniać zbyt często.
Do tego trzeba kontrolować morfologię (ważne hematokryt, erytrocyty, hemoglobina) ważne żeby nie występowała anemia. Do tego podaje się oczywiście laki - antybiotyk osłonowo, furosemid, steryd i koniecznie na wątrobę ZENTONIL i Omega 3, czyli do kosztów leku jeszcze koszt tych wszystkich leków + wizyty w Rzeszowie, transport, bo tutaj już chyba nie mam po co się wybierać.
To tak na szybko i w skrócie tego co się dowiedziałam od rana.

Zbiórkę zrobię, jak się trochę ogarnę umysłowo, bo w tej chwili jestem skołowana i nic nie wymyślę sensownego.
Nie wiem nawet czy moje koty jedzą, srają, sikają itp. Prawie się z nimi nie widzę, skupiłam się na Sami na razie.
Na wczorajszą wizytę pożyczyłam od kotów z III piętra, bo mam jeszcze na czarną godzinę. Jest koniec miesiąca i więcej nie wymyślę, bo jestem prawie na zero.
Pani nie chciało za nic wydrukować faktury więc wzięłam paragon.
Obrazek

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Sob sty 25, 2020 14:42 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Zrobiłam mały przelew, ciągle jeszcze mam numer Twojego konta
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2796
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Sob sty 25, 2020 18:14 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

jasdor pisze: średnio chwalony jest SAK.

Ja mam dostęp na razie na już do SAK, który może dotrzeć do mnie z Gdańska, ale ważny jest czas i należy go podać jak najszybciej, później można zmienić, ale też nie można zmieniać zbyt często.


Jasdor, ten lek na szybko z Warszawy to jest SAK właśnie - 3 ampułki po 5 ml za 1000 zł., dziewczyna pisała mi, że kupiła za 1200, ale może odsprzedać za 1000. Jest na FB na grupie FIP Polska - Tośka Stefańska. Gdybyś zdecydowała się na SAK, to pewnie od niej byłoby szybciej niż z Gdańska.? A cenowo ? Gdzie taniej?
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5587
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob sty 25, 2020 19:15 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Tylko tak mogę pomóc - bazarek perfumowany dla SAMI

viewtopic.php?f=20&t=197299
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5587
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob sty 25, 2020 19:57 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Nie odzywam się, ale jestem i kibicuję.
Jasdor, prześlij mi na PW nr konta
Nie będzie to wiele, bo też walczę z problemami zdrowotnymi
Obrazek Obrazek ObrazekTymoteusz [*]17.08.2019 r.

magdalena99

 
Posty: 1621
Od: Sob mar 27, 2010 15:20

Post » Sob sty 25, 2020 20:10 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Ja też poproszę nr konta.

makrzy

 
Posty: 978
Od: Sob sie 04, 2018 14:23
Lokalizacja: śląsk

Post » Sob sty 25, 2020 20:27 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Trzymaj się Sami
Trzymaj się Doroto
pamiętaj, że obie nie jesteście same

Joka2011

 
Posty: 206
Od: Sob wrz 12, 2015 21:19

Post » Sob sty 25, 2020 21:17 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Jasdor jeśli nie jesteś w stanie założyć zbiórki to mogę ją założyć i prowadzić na zrzutka.pl Wpłaty bym od razu wypłacała i od razu wpłacała na Twoje konto, mam mbank dochodzą do mnie od razu po wypłacie.
Oczywiście trzymam za Was obie kciuki.
Cicho jedynie podczytuje ale kompletnie nie znam się na Fipie :(
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob sty 25, 2020 22:50 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

kociarkowaaaa pisze:Jasdor jeśli nie jesteś w stanie założyć zbiórki to mogę ją założyć i prowadzić na zrzutka.pl Wpłaty bym od razu wypłacała i od razu wpłacała na Twoje konto, mam mbank dochodzą do mnie od razu po wypłacie.
Oczywiście trzymam za Was obie kciuki.
Cicho jedynie podczytuje ale kompletnie nie znam się na Fipie :(


Jasdor znowu odcięło internet, ale napisała mi sms-a, żebyś zakładała zbiórkę, ona nie da rady ... poza tym że padła ze zmęczenia. Niestety, Sami bardzo słabiutka ... :placz:
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5587
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob sty 25, 2020 23:49 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Sami chyba na juz by potrzebowala te zastrzyki, wtedy na pewno bedzie lepiej. Mysliscie, ze damy rady zapewnic jej w najblizszych dniach te zastrzyki? Badz z Gdanska lub z Wawy od tej pani od Katarzyny, a moze jeszcze jakies inne zrodla wyszly?
Szukam i szukam, znalazlam kilka firm od GS ale nie wiem, czy dobre, czy warto. Choc pisza w roznych artykulach, ze w zasadzie dzialaja te "podrobki" z Chin takze. Firmy chinskie DC chemicals, aobious, SAK oferuja. Ale tez trudno sie rozeznac, bo sa rozne stezenia.
Katarzyna, a bedziesz pytac swoja pania wet o szczegoly? Bo wyglada, ze jesli to GS i kosztuje ok 6 tys - to tak jak juz ktos pisal, to dobra cena za kuracje, bo ja tu do tej pory co wyszukalam to chyba jednak w wyzszych cenach niestety.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4266
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie sty 26, 2020 0:17 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Prosimy o wpłaty
https://zrzutka.pl/dvpuub

Jutro na spokojnie więcej napisze i dodam zdjęcia Sami
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], olawian, Szymkowa, Vi i 145 gości