"Dzikie białko"...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 06, 2004 20:08 "Dzikie białko"...

Tytuł zapewne jednoznacznie kojarzy się z twórczością Chmielewskiej. I mnie przyszedł on na myśl, gdy zobaczyłem...

Ale od początku. Późne, letnie popołudnie w zabitej dechami wsi na wschodnim brzegu Śniardw. Gospodarstwo, z tych nowocześniejszych. Z przypłotnych chaszczy wyraźnie widać dwoje NIEBIESKICH oczu... Przystaję... Brązowe uszy. Podchodzę... Kremowa mordka. Przecieram oczy... Syjamska kotka, w dodatku w ciąży. Ze zdumionej rozmowy z właścicielką dowiaduję się, że owszem, rodowodowy (ale bez homologacji) syjam, w dodatku z poprzednim przychówkiem, ilość sztuk cztery, które gdzieś się bawią w okolicy. Sama kotka obecnego miotu dorobiła się uciekłszy nieomal sprzed "łap" (he, he..!) czekającego na nią równie utytułowanego kawalera. Okazało się - wybrała wiejskiego zabijakę, lokalnego gangstera...

Pytacie, co to ma wspólnego z tytułem ? Otóż...

Otóż w tej chwili pojawia się jedno z poprzednich, nieco już odchowanych kociąt, bijące po oczach rasą. A także emanujące radością, dumą i zadowoleniem z siebie, co widać w wyprężonym ogonku, dumnie uniesionej łepetce i ogólnie w sposobie poruszania się kociaka... Aż miło patrzeć. Szczególnie...

Szczególnie, gdy zobaczyłem, CO było powodem takiej kociej satysfakcji. Otóż ten wyżej wymieniony rasowy kotek niesie w ząbkach upolowaną przez siebie mysz, której ogonek smętnie zwisa z rozanielonego pyszczka...!!
:D
...dzikie białko...!

Pozdrawiam wszystkich !
ObrazekObrazek
[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrazek
[/url]

Leto

 
Posty: 194
Od: Wto mar 23, 2004 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon wrz 06, 2004 20:23

No co, kotek se złapał Obrazek jednak nie wiadomo, czy to "dzikie białko" nie jadło roślinek pędzonych na hormonach Obrazek
W czasach gdy pani Chmielewska pisała "Dzikie białko" dzikie mogło być jeszcze naprawdę dzikie, a i o bażanta było łatwiej.
Obrazek Obrazek

Wiosna

 
Posty: 371
Od: Czw lip 15, 2004 19:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt wrz 17, 2004 10:47

Hmmm... :( Szczerze mówiąc, spodziewałem się znacznie większego zainteresowania tematem. Zawiodłem się... :(
ObrazekObrazek
[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrazek
[/url]

Leto

 
Posty: 194
Od: Wto mar 23, 2004 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt wrz 17, 2004 10:50

No wiesz? ;-) Ponad 60 osob przeczytalo!
Ale tyle jest tematow, ze nie zawsze jest sila i czas, zeby odpisac, to fakt :-(
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84876
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt wrz 17, 2004 18:33

Leto pisze:Hmmm... :( Szczerze mówiąc, spodziewałem się znacznie większego zainteresowania tematem. Zawiodłem się... :(

A z czego tu się cieszyć? :(
Ktoś nieodpowiedzialny nie dopilnował kotki i ... tyle :(
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Pt wrz 17, 2004 18:44

Ryśka, to było romantyczne :D on ma talent pisarski :lol:

moś

 
Posty: 60858
Od: Wto lip 06, 2004 16:48
Lokalizacja: Kalisz

Post » Pt wrz 17, 2004 18:52

no to teraz na pewno bedzie zainteresowanie tematem ;)

marushka

 
Posty: 356
Od: Pt sie 06, 2004 11:12
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pt wrz 17, 2004 18:56

moś pisze:Ryśka, to było romantyczne :D on ma talent pisarski :lol:

Acha :roll:
To czytam jeszcze raz... :roll:
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Majestic-12 [Bot], qumka, Rudolfa i 523 gości