do oddania kotki! - przeczytaj

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob wrz 04, 2004 19:59 do oddania kotki! - przeczytaj

od roku chodzę do pewnego gospodrza na konie. oprócz koni są tam jeszcze m.in. koty. z reguły jak kotka się okociła to pan gospodarz zostawiał jej jednego ale resztę niestety musiał zabić. jakiś miesiąc (ponad) temu mama-kotka okociła się i nikt nie wiedział gdzie. dziś przenosiła maluchy w inne miejsce (bliżej stajni). i teraz.. co z nimi zrobić? kotki są juz podrośnięte i wygladają na zdrowe, ale są ... dzikie. z bliska widziałąm tylko jednego i normalnie się w nim zakochałam bo jest przecudny (czarno-biały o naprawdę czarującym rozmieszczeniu łat). czy byłby ktoś chętny na te kociaki? obawiam się że jak tylko zaczną normalnie chodzić po podwórku to ktoś może je pozabijać bo już za dużo tam jest kotów... :cry:

pzdr
ps aha... Gdynia
sosi
 

Post » Nie wrz 05, 2004 13:29

Jesli kotka okocila sie ponad miesiac temu, to kociaki maja jakies 5-6 tygodni. Sa dzikie bo nie maja kontaktu z czlowiekiem.

Jesli chcesz im pomoc i na przyklad znalezc domy, musisz je wylapac i oswoic. Raczej niewiele osob jest chetnych na kotki dzikie. Dobrze byloby to zrobic jak najszybciej, bo im sa starsze, tym trudniej i wolniej moze postepowac oswojenie tym bardziej, ze z tego co piszesz wnioskuje, ze moga miec juz teraz przykre doswiadczenia z ludzmi.

Jesli mozesz im zrobic zdjecia, porozsylac/powywieszac ogloszenie i jak zglosza sie chetni na nie, wtedy je oswajac. Dobrze byloby je jednak wziac do domu juz teraz, bo noce sa chlodne a takie maluszki szybko sie wyziebiaja. Zdjecia na pewno sie przydadza w poszukiwaniu domow.

Dobrze byloby tez przekonac gospodarza do sterylizacji kotki, ale wiem, ze to trudne zadanie...

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Nie wrz 05, 2004 20:20

dziś je znalazłam :D

jest ich 5: 2 pręgowane (takie zwykłe najzyklejsze:czarno-szare) 1 (ten najładniejszy) biało-czarny i 2 takie śmieszne: białe i łaty mają pręgowane.

nie wiem ile mają ale: kotki jeszcze niezgrabnie się poruszają i mają niesamowicie niebieskie oczy. miałam je na rękach - słodzisuie!

kotki na razie nie mają żadnego doświadczenia z ludzmi. no w sumie dziś, ze mną i mysle że złe ono nie jest :)

nie moge ich wziąść do domu bo nikogo pół dnia u mnie nie ma(oprócz psa)...

aha heh... tam koty od parudziesięciu lat kocą się w takich warunkach a już dawno nie widziałam małych w tak dobrym stanie :D

sterylizacja... po 1: kotka przestała by łowić myszy=po co to trzymać :(
po 2: facet napewno by tyle kasy nie wydał na kota! on sobie wogule tym nie zaprząta głowy :/

pzdr
sosi
 

Post » Nie wrz 05, 2004 22:25

sosi pisze:dziś je znalazłam :D

nie wiem ile mają ale: kotki jeszcze niezgrabnie się poruszają i mają niesamowicie niebieskie oczy. miałam je na rękach - słodzisuie!

Wiec maja ok 4 tygodnie.


nie moge ich wziąść do domu bo nikogo pół dnia u mnie nie ma(oprócz psa)...
To akurat najmniejszy problem ;)

sterylizacja... po 1: kotka przestała by łowić myszy=po co to trzymać :(
po 2: facet napewno by tyle kasy nie wydał na kota! on sobie wogule tym nie zaprząta głowy :/


1. Wysterylizowana kotka nie ugania sie za chlopami celem bara-bara i moze lepiej skupic sie na lowieniu myszy - a koty potrafia lowic wylacznie dla przyjemnosci :twisted:

2. Moze uzbieracie kase wpolnie? Albo sprobujesz w najblizszym schronisku umowic sie na tansza kastracje kotki "wolnozyjacej"?

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Nie wrz 05, 2004 22:39

Dla mieszkańców Gdyni w Ciapkowie sterylizacja dla kotów bezpańskich jest DARMOWA ! Trzeba tylko zadzwonić , umówić termin i dowieżć kotkę oczywiście, ale na forum KOTY napewno znajdziesz kogoś kto pomoże :D
MamaObrazekObrazekObrazekObrazek
Prawdziwa egipska księżniczka z kairskiej ulicy....i książę o migdałowych oczach... rudy łobuz

Mayo

 
Posty: 1412
Od: Śro kwi 28, 2004 21:03
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pon wrz 06, 2004 20:14

no teraz akurat nie mogłabym ich wziąść do domu bo kto by je np karmił?


znam parę wysterylizowanych kotek... one ledwo chodzą! a o uganianiu się za myszami wogóle mowy nie ma :/


chociaż w sumie... skoro na prawde robią to za darmo to muszę się popytać 8) ... a w takim razie macie jakiś pomysł jak ja tam zabrać? (no najpierw jak ją złapać :/ ) bo ona akurat jest niesamowicie dzika i choć od roku karmię te koty to jej jedynej nie udało mi się jej oswoić :/ i wogóle szans na to nie widze...

ale te maluchy są poprostu przecudne! szkoda mi ich strasznie a cholipa nie mam możliwości (i czasu) rozwieszać ogłoeszeń....


aha to w taim razie (jakbym ewentualnie kogoś znalazła) ile małe muszą mieć żeby je zabrać od matki? w sumie za długo to tam faktycznie być nie powinny bo zdziczeją (ja moge być tylko i to jeszcze nie zawsze, w weekendy :cry: )

pzdr
sosi
 

Post » Wto wrz 07, 2004 22:23

sosi pisze: znam parę wysterylizowanych kotek... one ledwo chodzą! a o uganianiu się za myszami wogóle mowy nie ma :

A dlaczego ledwo chodza 8O ?
Ja mam 2 wysteryliowane kotki i 2 takież same kocury. Tylko jedno z niech się nieco NIECO zaokrągliło. Reszta jest szczupła jak przecinki.

aguś

 
Posty: 2594
Od: Czw sty 29, 2004 20:51
Lokalizacja: Cz-wa

Post » Nie wrz 26, 2004 20:21

mam zdjęcia tego bialoczarnego kotka jakby ktoś był zainteresowany! i jeszcze że tak powiem ich małe stadnko...

proszę pomóżcie bo będzie je trzeba uśpić!

mój email: sosi@poczta.fm

pzdr
sosi
 

Post » Sob paź 09, 2004 16:56

EEEEEEEEJJJJJJJJJ!!!!!!!!!!!!!!
Moja Xena jest wysterylizowana odkad ja mam, jest kotem domowym, ma zawsze pelna miske, a na wakacjach u mamy przynosila SREDNIO po 2 myszy dziennie!!!!!!! SREDNIO! Czasami po 4! Oczywiscie nie zjadala ich bo nie bywa glodna ale wysterylizowana kotka moze byc wspaniale lowna bo moja Xenka tajka jest!!

Lena

 
Posty: 5089
Od: Śro wrz 29, 2004 13:00
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw paź 21, 2004 10:19 łapanie myszy

Moja kotka wystrylizowana tez wspaniale łapie myszy na dworze i w domu , jak sie któraś zaplącze. A jej poprzedniczka, która niestety w zeszłym roku zgineła na drodze :cry: była w tym fachu prawdziwą mistrzynią :!: :!: :!:
Kaśka
 




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 532 gości