chora kicia?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 31, 2004 8:35 chora kicia?

bardzo proszę o informacje czy po szczepieniu ( na kocie wirusówki) u 2 mies. kociaka mogą byc jakieś powiklania? kociaczek wczoraj był szczepiony , a dzis nie je , leży , nie bawi się , smutna jakaś , ale nie ma biegunki , nie wymiotuje. czy to normalne po szczepieniu , czy jakaś choroba? :cry: .marzena

marzena

 
Posty: 36
Od: Wto sie 24, 2004 13:26
Lokalizacja: Stargard szczecinski

Post » Wto sie 31, 2004 8:41

Marzena, jeśli to dzień po szczepieniu - może być troszkę nieswoja, osowiała.
Nie zamartwiaj się. Za parę godzin-jutro powinno byc lepiej.
Pije wodę? Gdyby nie chciała pić i nie siusiała, zaczęłabym się martwić. Apetyt i energia powinny jej szybko wrócić.

eBuszka

 
Posty: 688
Od: Czw lip 01, 2004 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sie 31, 2004 8:45

Moja kotka po szczepieniu też była taka. Vet powiedział, że tak jest i to przejdzie. Po drugim szczepieniu za rok było już lepiej

Avia

 
Posty: 258
Od: Czw lip 29, 2004 9:03

Post » Wto sie 31, 2004 8:45 kamień z serca

słyszałaś jak spadał mi przed chwilą kamień z serca? mówisz , że to w miarę normalne... tak tez myslałam , bo np. niemowleta też reagują gorączką itp. widac kotki też , ale wystraszyłam się rano bardzo. teraz jestem w pracy i siedzę jak na szpilkach , ale troche mnie uspikoiłaś. napiszę Ci co będzie dlaej . pozdrawiam i dzięki za post. marzena. :)

marzena

 
Posty: 36
Od: Wto sie 24, 2004 13:26
Lokalizacja: Stargard szczecinski

Post » Wto sie 31, 2004 8:47

Taka reakcja na szczepienie jest dość częsta i raczej bym się nią nie przejmował. Za dzień-dwa będzie jak dawniej :D
Pozdrawiam
Kot to groźny przeciwnik;)
Obrazek

zalatany

 
Posty: 711
Od: Śro sie 11, 2004 8:16
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 31, 2004 8:48 do Avii

piszesz Avia , że po drugim szczepieniu - ZA ROK- było lepiej? za rok? a mnie weterynarz zaprosił na następne szczepienie za miesiąc? jak to powinno być? marzena

marzena

 
Posty: 36
Od: Wto sie 24, 2004 13:26
Lokalizacja: Stargard szczecinski

Post » Wto sie 31, 2004 8:51 Re: do Avii

marzena pisze:piszesz Avia , że po drugim szczepieniu - ZA ROK- było lepiej? za rok? a mnie weterynarz zaprosił na następne szczepienie za miesiąc? jak to powinno być? marzena

tak malego kotka trzeba zaszczepic dwa razy w bliskim odstepie czasu (nie wiem dokladnie ile!)
chyba, ze kotek skonczyl juz 3 miesiace i to jego pierwsze szczepienie - wtedy raz i potem za rok znow.
Zle samopoczucie po szczepieniu jest ponoc normalne. U nas nie bylo nic, ale wet nas uprzedzal na wszelki wypadek. Jezeli jest osowialy dluzej niz 2-3 dni - > do weta
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Wto sie 31, 2004 8:52 Re: do Avii

marzena pisze:piszesz Avia , że po drugim szczepieniu - ZA ROK- było lepiej? za rok? a mnie weterynarz zaprosił na następne szczepienie za miesiąc? jak to powinno być? marzena


U maluchów pierwsze szczepienie powtarza się za miesiąc, a następne dopiero za rok.

smilla

 
Posty: 2837
Od: Sob lut 14, 2004 19:52
Lokalizacja: trójmiasto

Post » Wto sie 31, 2004 9:05 jeszcze raz marzena

tak myslę sobie teraz , pytałam wczoraj weterynarza czy mogą być jakieś skutki uboczne szczepienia , powiedziała że nic nie powinno się dziać ( stąd moje przerażenie rano) , czy to znaczy że lekarz byle jaki? no i to zaproszenie na szczepienie za miesiąc? marzena

marzena

 
Posty: 36
Od: Wto sie 24, 2004 13:26
Lokalizacja: Stargard szczecinski

Post » Wto sie 31, 2004 9:11

To jest reakcja,która może się zdarzyć po szczepieniu kotka.
Zdarza się to dość często.
Szczepienie prawidłowo powinno się powtórzyć po miesiącu.
Z naszego podwórka powiem Ci,że nasze takie objawy miały dopiero w tym roku po szczepieniu ale trwały jeden dzień i przeszło.
Lekarz powinien był Cię uprzedzić,iż mogą wystąpić np. senność, czy brak apetytu. Ale to powinno minąć i jutro kotek będzie jak nowy zobaczysz.

zosia&ziemowit

 
Posty: 10553
Od: Wto maja 04, 2004 18:30
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sie 31, 2004 9:46

Zaskoczyło mnie zdanie, że jeśli kicia skończyła 3 miesiące to szczepi się raz. Pesteczka ma już około 4 miesięcy, była zaszczepiona dopiero jakieś około 3 tygodni temu, bo wcześniej za bardzo chorowała. I lekarz kazał powtórzyć.

Anka

 
Posty: 17254
Od: Sob mar 08, 2003 21:23
Lokalizacja: Gdynia




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], ryniek i 472 gości