Jak czyścić uszy?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 25, 2004 16:43 Jak czyścić uszy?

Pewnie juz o tym było, ale nie umiem znaleść.Jak czyścić uszy?
Osasuna ma świerzba, weta podczas czyszczenia wkładała jej te patyczki strasznie głęboko, ja nie mam odwagi.Dzisiaj jej czyściłam, patyczkami do uszu nasączonymi oliwką i nie wiem czy dobrze.

ali_bey

 
Posty: 117
Od: Wto lip 20, 2004 22:45
Lokalizacja: Żory

Post » Śro sie 25, 2004 16:54

Czysc plynem do czysaczenia uszu, jest do kupienia u weta i w sklepach. A dostalas cos na swierzba, masc jakas?
nie boj sie nie uszkodzisz uszka, kanal jest bardzo dlugi i zagiety (cos na ksztalt litery L ), pamietaj zeby porzadnie czyscic wszystkie zakamarki, i te gleboko, ale na sile patyczkow nie wpychaj. porzadnie i dokladnie zapuszczaj i rozprowadzaj masc (masujac uszko).
Karolcia&Jowita&Jaga
Obrazek

kasia piet

 
Posty: 1132
Od: Sob cze 14, 2003 16:37
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post » Śro sie 25, 2004 17:06

Ja czyszczę patyczkami właśnie zamoczonymi w parafinie ciekłej. Wkładam chyba dość głęboko ale i tak nie jest to na tyle głęboko na ile wkładał jej wet podczas czyszczenia. Staram się dotrzeć do wszystkich zakamarków, czyszczę regularnie co 2 tygodnie. Kotę to chyba nie boli bo nie pyskuje ani nie jęczy tylko się wyrywa i czasem burczy na mnie jak już jej się wydaje, że to za długo trwa.
Na początku też było to dla mnie straszne, ale z czasem nabiera się wprawy.
I przy świerzbie samo czyszczenie niewiele da. U nas pozbywanie się tego przebiegało następująco: najpierw czyszczenie uszu u weta i do tego jeszcze jakiś zastrzyk na świerzbowce, potem kuracja w domu = zapuszczanie maści do uszu (oridermyl) i potem wizyta kontrolna zakończona jeszcze jednym zastrzykiem na świerzbowce. Oprócz świerzba miała dodatkowo zapelenie w jednym uchu. Ale leczenie w sumie szybko się zakończyło :D
Obrazek Obrazek

sabianka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4668
Od: Śro lis 26, 2003 18:34
Lokalizacja: Rybnik

Post » Śro sie 25, 2004 17:43

Nie miałabym odwagi czyścić uszu kota patyczkami :roll: :(

Na świerzba są specjalne praparaty.

Ja, od czasu do czasu lekko nasączam zwykły okrągły platek kosmetyczny preparatem Otosol (do kupienia u weta i w sklepach zoo) i tymże płatkiem przecieram ucho kotu (każde ucho osobnym wacikiem) czyli 4 waciki na 2 koty :lol:
Proszę nie cytować moich postów.
Dziękuję.

Agni

 
Posty: 22294
Od: Wto mar 19, 2002 15:13
Lokalizacja: Kraków-Krowodrza

Post » Śro sie 25, 2004 22:59

Na świerzba Osasuna dostała stronghold i zalecenie czyszczenia przynajmniej raz w tygodniu.Tyle.Nie było mowy o żadym lekarstwie do uszu.Teraz wydaje mi się to dziwne...

ali_bey

 
Posty: 117
Od: Wto lip 20, 2004 22:45
Lokalizacja: Żory

Post » Śro sie 25, 2004 23:00 Re: Jak czyścić uszy?

ali_bey pisze:Pewnie juz o tym było, ale nie umiem znaleść.Jak czyścić uszy?
Osasuna ma świerzba, weta podczas czyszczenia wkładała jej te patyczki strasznie głęboko, ja nie mam odwagi.Dzisiaj jej czyściłam, patyczkami do uszu nasączonymi oliwką i nie wiem czy dobrze.

Nie bój się czyyścić uszek głębiej. Nic nie powinnaś uszkodzić.Kot ma tak zawinięty kanał słuchowy,że trzeba sztuczki aby dostać się do błony bębenkowej. Czy dostałaś jakąś maść do wpuszczania czy może kicia dostała zastrzyk? trzymam kciuki za wojnę ze świerzbowcem :ok:
Dobrze się sprawdza Oridermyl.
Stronghold też zwalcza to świństwo ale z naszych obserwacji wynika iż zwykle należy jeszcze czymś świerzba potraktować.

zosia&ziemowit

 
Posty: 10553
Od: Wto maja 04, 2004 18:30
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 25, 2004 23:19

Jak pisalam dostała tylko stronghold.Na razie poczekamy, uszy ma coraz mniej "brudne", więc może wystarczy.Powiedzcie, jak długo leczenie może trwać, tzn.ile czekać na "czystośc"?Nie wiem czy powinnam sie matwić,że Osasuna nie dostała dodatkowego lekarstwa,czy dać jej jeszcze troche czasu na pozbycie sie świństwa.

ali_bey

 
Posty: 117
Od: Wto lip 20, 2004 22:45
Lokalizacja: Żory

Post » Śro sie 25, 2004 23:22

Dać jej trochę czasu, idż po tygodniu do lekarza na kontrolę zobaczy i zadecyduje czy jeszcze coś będzie potrzebne.

zosia&ziemowit

 
Posty: 10553
Od: Wto maja 04, 2004 18:30
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 25, 2004 23:26

Dzięki :D . Zastosuję się dorady

ali_bey

 
Posty: 117
Od: Wto lip 20, 2004 22:45
Lokalizacja: Żory

Post » Śro sie 25, 2004 23:37

ali_bey pisze:Jak pisalam dostała tylko stronghold.Na razie poczekamy, uszy ma coraz mniej "brudne", więc może wystarczy.Powiedzcie, jak długo leczenie może trwać, tzn.ile czekać na "czystośc"?Nie wiem czy powinnam sie matwić,że Osasuna nie dostała dodatkowego lekarstwa,czy dać jej jeszcze troche czasu na pozbycie sie świństwa.

u nas trwało tydzień, ale bez strongholdu, było czyszczenie uszu i zastrzyk, przez tydzień oridermyl (bardzo jej się nie podobało jak jej tą rurkę pchałam do ucha) na kontroli po tygodniu już było wszystko w porządku, jeszcze tylko ten drugi zastrzyk dostała
Obrazek Obrazek

sabianka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4668
Od: Śro lis 26, 2003 18:34
Lokalizacja: Rybnik




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Chanelka, Google [Bot], kasiek1510, magic99 i 516 gości