Okrągły balkon

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sie 22, 2004 22:35 Okrągły balkon

Mam półokrągły balkon i nie mam pomysłu jak go zabezpieczyć... może ktoś z was ma taki i sobie poradził.
Obrazek
Marchewka i Helenka w kolorze paneli :)
Obrazek ObrazekObrazek

ZibiPan

 
Posty: 395
Od: Sob maja 08, 2004 16:06
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie sie 22, 2004 22:39

Hmm.. a to będzie różnica jak przy normalnym prostokątnym?
Siatkę możesz zamocować chyba tak samo, będzie wisiała w łuku :roll:
Obrazek Obrazek
z nami także 4kocie ogony i jeden psi

Klaudia

 
Posty: 13579
Od: Wto cze 01, 2004 21:30
Lokalizacja: prawie 3miasto;)

Post » Nie sie 22, 2004 22:48

niezupełnie. przy prostokątnych można łatwo mocować pręty albo umieścić siatkę w ramkach. tu to odpada. trzeba zamocować na górze pręt w kształcie łuku - to bardziej kłopotliwe. Zastanawiałem się nad zamocowaniem grubej siatki takiej jaka jest na ogrodzeniach płotu w hipermarketach. mam balkon na parterze a to byłoby dodatkowe zabezpieczenie przed włamywaczami. ale to niestety jest dużo droższe...
Marchewka i Helenka w kolorze paneli :)
Obrazek ObrazekObrazek

ZibiPan

 
Posty: 395
Od: Sob maja 08, 2004 16:06
Lokalizacja: Szczecin

Post » Nie sie 22, 2004 22:57

Siatka coś w stylu "sieć na ryby" byłaby tu chyba w takim razie łatwiejsza w zamocowaniu, no ale na pewno nie posiada funkcji antywłamaniowych :roll:
Pewnie profesjonalne firmy wykonujące kraty na okna mają pomysły na taki balkon, ale na pewno też sobie za te pomysły liczą :)
Obrazek Obrazek
z nami także 4kocie ogony i jeden psi

Klaudia

 
Posty: 13579
Od: Wto cze 01, 2004 21:30
Lokalizacja: prawie 3miasto;)

Post » Nie sie 22, 2004 23:36

Konstrukcja mogłaby składać się z pionowych słupków (np. kątowniki lub listwy drewniane) połączonych u góry łukiem osiągniętym w wyniku złączenia kilkunastu prostych odcinków. Na takich modułach trzeba rozpiąc metalową siatkę ocynkowaną. Do siatek rybackich nie miałabym zaufania, w każdej chwili kotu może się zachcieć po poprzegryzać lub poszarpać dla zabawy.
Przypuszczam, że z czymś takim łatwiej poradzi sobie dobry rzemieślik, niż profesjonalna firma nastawiona na standardowe kontrukcje z kosztownych materiałów.

Kocurro

 
Posty: 11393
Od: Nie sty 11, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post » Pon sie 23, 2004 12:56

Ja mam okrągły balkon i jakoś sobie poradziłam.
Nawet miałam przesłać zdjęcia, ale nie pożyczyłam jeszcze aparatu i trochę się to przesunęło w czasie.
Dół do wysokości balustrady dałam z przezroczystej plexi (ok. 300 zł= 100 zł x 3m) To nie może być cała tafla, bo pęka tylko kawałki np każdy po 60 cm. Ja je przymocowałam takimi plastikowymi paskami ściągającymi - nie wiem jak to się fachowo nazywa.
A góra - siatka rybacka od pana z Kórnika - 65 zł. Przy okrągłym balkonie haczyki górne muszą być dość gęsto, żeby zachować kształt.
Jestem naprawdę zadowolona - z dołu prawie nie widać!
Mam nadzieję, że w tym tygodniu prześlę zdjęcia.

Tika

 
Posty: 9694
Od: Pon sie 02, 2004 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon sie 23, 2004 14:03

siatka rybacka to raczej odpada bo to parter. dzieciaki dla zabawy moga pociąć...
Marchewka i Helenka w kolorze paneli :)
Obrazek ObrazekObrazek

ZibiPan

 
Posty: 395
Od: Sob maja 08, 2004 16:06
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon sie 23, 2004 15:48

Zibi, a to wysoki czy niski parter? My na parterze w Bydgoszczy mieliśmy sieć rybacką, która świetnie swoj zadanie pełniła, tak dobrze, że zabraliśmy ją do Krakowa i zamontowaliśmy na balkonie tutaj. Dzieci siatki nie pocięły, ale może tez dlatego, że czuły mores przed Hackerem, jak raz pokazał, co potrafi 8)

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sie 23, 2004 15:51

a moze zobacz na moj sposob mocowania siatki i na taka siatke jak ja mam.na stronie z zabezpieczeniami jest.
Obrazek
"Nawet najmniejszy kot jest arcydzielem"Leonardo da Vincimoje koty

ipsi

 
Posty: 4309
Od: Pon sty 27, 2003 0:06
Lokalizacja: okolice mikołajek pomorskich

Post » Pon sie 23, 2004 15:53

Oberhexe pisze:Zibi, a to wysoki czy niski parter? My na parterze w Bydgoszczy mieliśmy sieć rybacką, która świetnie swoj zadanie pełniła, tak dobrze, że zabraliśmy ją do Krakowa i zamontowaliśmy na balkonie tutaj. Dzieci siatki nie pocięły, ale może tez dlatego, że czuły mores przed Hackerem, jak raz pokazał, co potrafi 8)
Opowiedz 8)

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Pon sie 23, 2004 15:55

Myszka.xww pisze:
Oberhexe pisze:Zibi, a to wysoki czy niski parter? My na parterze w Bydgoszczy mieliśmy sieć rybacką, która świetnie swoj zadanie pełniła, tak dobrze, że zabraliśmy ją do Krakowa i zamontowaliśmy na balkonie tutaj. Dzieci siatki nie pocięły, ale może tez dlatego, że czuły mores przed Hackerem, jak raz pokazał, co potrafi 8)
Opowiedz 8)

Chlasnął pazurzastą łapą po ręce natręta (a uprzedzałam, że ma nieobcięte pazury, uczciwie). O tym że chlasnął dowiedziałam się, słysząc z podwórka potępieńcze wycie: "Aaaaa, dziabnął mnie, dziabnął!". Mój koteczek :mrgreen:

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sie 23, 2004 17:03

Cześć,

Chociaż czytam Was od dawna dopiero się zarejestrowałam i to mój pierwszy post tutaj. Witam więc wszystkich. Ja też mam problem z zabezpieczeniem balkonu, mimo, że jest on prostokątny, ale niestety nad nami nic już nie ma. Czy jedynym wyjściem jest przyspawanie prętów i zrobienie zadaszenia? Może ma ktoś jakiś pomysł?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelką pomoc

elca

 
Posty: 9538
Od: Pon sie 23, 2004 16:34
Lokalizacja: Dolina Krzemowa

Post » Pon sie 23, 2004 19:23

Oberhexe pisze:Zibi, a to wysoki czy niski parter? My na parterze w Bydgoszczy mieliśmy sieć rybacką, która świetnie swoj zadanie pełniła, tak dobrze, że zabraliśmy ją do Krakowa i zamontowaliśmy na balkonie tutaj. Dzieci siatki nie pocięły, ale może tez dlatego, że czuły mores przed Hackerem, jak raz pokazał, co potrafi 8)

No wiesz twoje norwegi są z wyglądu charakterne. Mój(jak to pieknie brzmi) syberyjczyk wyglada jak przytulanka i raczej pazurów nie pokazuje za często... Co innego rudy. Ale wolę siatke metalową, bo po pierwsze mocniejasza, po drugie zawsze na parę chwil balkon mogę zostawić otwarty i wyjść z domu. Nawet zastanawiałem się nad czymś grubszym ale tak jakoś mi alcatras zapachniało... A balkon na niskim parterze. :roll:
Marchewka i Helenka w kolorze paneli :)
Obrazek ObrazekObrazek

ZibiPan

 
Posty: 395
Od: Sob maja 08, 2004 16:06
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon sie 23, 2004 19:35

Rozumiem. Niski parter jest zdecydowanie wskazaniem do metalowej siatki.

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sie 24, 2004 0:11

elca pisze:Cześć,

Chociaż czytam Was od dawna dopiero się zarejestrowałam i to mój pierwszy post tutaj. Witam więc wszystkich. Ja też mam problem z zabezpieczeniem balkonu, mimo, że jest on prostokątny, ale niestety nad nami nic już nie ma. Czy jedynym wyjściem jest przyspawanie prętów i zrobienie zadaszenia? Może ma ktoś jakiś pomysł?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelką pomoc


Hej :D
Zajrzyj najpierw tu: www.miau.pl/zabezpieczenia
Obrazek Obrazek

Macda

 
Posty: 34413
Od: Śro lut 20, 2002 12:01
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, magnificent tree, ryniek i 521 gości