czy każdy, kto koty kocha powinien mieć kota??

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Czy osoby, które nie mają możliwości zdecydowania o właściwej opiece nad kotem (np. niepełnoletnie), powinny mimo wszystko mieć kota?

1. TAK
8
13%
2. NIE
50
78%
3. NIE WIEM
6
9%
 
Liczba głosów : 64

Post » Pon sie 23, 2004 14:50

Nie napiszę nic odkrywczego, więc tylko sprecyzuję swoje stanowisko: uważam, że do opieki nad zwierzęciem trzeba dorosnąć, w końcu przejmujemy odpowiedzialność za życie kompletnie zależnej od nas istoty.

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sie 23, 2004 15:07

ascalithion pisze:1. Myszko, w pytaniu, w jego doprecyzowaniu w pierwszym poście jest jasno napisane, że chodzi sytuację, w której Ty jak piszesz zwierzaka byś nie dała...
O to pytam...
Totez udzielilam odpowiedzi ;) Ale jako lejwoda poszlam o trzy kroki dalej :lol:

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Pon sie 23, 2004 15:47

nie wiem czy każdy dorosły powinien mieć kota albo jakiekolwiek zwierzę wydaje mi się ze to zależy od podstawowych wartości wyniesionych z domu, każdego z nas. Każdy zwierzak potrzebuje troski, opieki a nie tylko aby był na chwilkę gdy my mamy na to ochote . Czas wakacji, wyjazdów dzieci do szkól, nasza każda dłuższa nieobecnośc, gdzie nie możemy wziąć ze sobą pupilka jest problemem, oczywiście mozna poprosić kogos znajomego gdy coś wypadnie ale najważniejsze jest to abyśmy wiedzieli, że chwila przyjemności dla dzieci, a potem być może krzywda na całe życie zwierząt, które gdy są już u nas powinny byc traktowane jak członek rodziny, i jeszcze jedno one nam ufają a przynajmniej powinny :)
Mając np. kota i dzieci można je nauczyc odpowiedzialności, ciepła i obowiązkowości, ale to też zależy od nas, gdy nie potrafimy zapewnic zwierzęciu odpowiedniej opieki to chyba nie - prawda :?: :!:

dora

 
Posty: 90
Od: Sob lip 03, 2004 0:20

Post » Śro sie 25, 2004 17:04

Dzeci ,czy zwierzęta kochają czy też nie, mają niewielki wpływ na fakt ich posiadania.Wszystkie takie decyzje podejmowane są za zgodą dorosłych.Z całą pewnością miłość do zwierząt wynosimy z domu jak wiele innych wartości, ale gdy mamy 10 lat potrzebujemy do tego rodziców.Myślę,że dzieci powinny wychowywać się ze zwierzętami i zwierzęta tak do końca nie są ubezwłasnowolnione.Wiem ,że większość dzieci kocha zwierzaki i vice versa.Jak miałam ok.10 lat parzyłam rumianek dla bezdomnego psa z bielmem na oku,i z tym naparem chodziłam do psiaka i przemywałam mu oko.Dokarmiałam zwierzaki i wszystkie były moje.Dzieci czasem więcej uwagi poświęcą kociakowi bo mu się przylądają i mają czas dla niego w chwili gdy rodzice pracują,a chwile póżniej zajmują się całą resztą.Więc jestem za tak jeśli rodzice bacznie się temu przyglądają i wspierają dzieci radą.Więc jeśli dziecko prosi o pomoc to pomagajcie,a nie karćcie,bo więcej o pomoc nie poprosi

proska

 
Posty: 482
Od: Śro sie 18, 2004 17:11
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post » Śro sie 25, 2004 17:14

Nie.
A dlaczego to juz pare osob przede mna powiedzialo.
7 życzeń, 7 kotów, 7 dni tygodnia

Nigra

 
Posty: 946
Od: Pt sty 16, 2004 13:37
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga909, Google [Bot], magnificent tree i 493 gości